eVTOL Uçak Pazarı Küresel Endüstrinin Tarihsel Geçmişi, Endüstri Yapısı, Gelişim, Demografi, Gelişen Faktörler

Küresel eVTOL uçak pazar büyüklüğünün 2020’de 1,11 milyar ABD doları  olduğu tahmin ediliyor  . Piyasa değerinin  2021’de 5.41 milyar ABD dolarından, 2021-2028 döneminde %23.13’lük bir CAGR’de 2028’de 23.21 milyar ABD  dolarına  yükselmesi  bekleniyor  . Büyüyen şehirleşme, artan trafik sıkışıklığı ve daha akıllı ulaşım çözümlerine duyulan ihtiyaç, pazarı ileriye taşıyan başlıca faktörlerden bazıları. Fortune Business Insights , bu bilgileri EVTOL Uçak Pazarı, 2021-2028                  ”  başlıklı raporunda  sunuyor.

Elektrikli dikey kalkış ve iniş uçakları, dünya genelinde giderek daha fazla çekiş kazanıyor. Bu teknoloji, daha güvenli, daha sessiz ve daha temiz olan yeni nesil ulaşım çözümlerini temsil ediyor. Bu tür uçaklar, elektrikli tahrikle çalışır ve bu da onları geleneksel hava taşıyıcılarına kıyasla sürdürülebilir bir seçenek haline getirir. Bu teknolojiye olan talep, kentsel hava hareketliliğine yönelik artan talep, karbon ayak izine ilişkin artan farkındalık ve uçak işletme maliyetlerini düşürme ihtiyacı ile güçlenerek önümüzdeki birkaç yıl içinde önemli ölçüde artacaktır.

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Sıkışma Önleyici Antenlere Yönelik Üstel Talep, Endüstrinin Büyümesini Bozacak

Havacılık endüstrisinin COVID-19 pandemisinin üstesinden gelmeye çalıştığı bir zamanda, Rusya-Ukrayna savaşı pazar tahminini bozdu. Özellikle, algılama önleme sistemlerine ve GPS’e olan talep arttı. Öyle ki Avrupa ülkeleri güvenli iletim sistemlerine yoğun talep gösterdi. Endüstri oyuncuları, düşmanların algılamasını ve izinsiz girişini önlemek için kullanılan çok platformlu parazit önleyici antenlere yönelik güçlü bir talebe tanık oldu. Çatışmanın hava trafiği ve hammadde tedarik zinciri üzerinde dolaylı bir etkisi oldu.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/evtol-aircraft-market-106298

EVTOL Uçak Pazarı Raporunda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi:   

  • Kitty Hawk (ABD)
  • zambak (Almanya)
  • Ehang (Çin)
  • Volocopter (Almanya)
  • Bell Textron Inc. (ABD)
  • Airbus SAS (Hollanda)
  • Beta Teknolojileri (ABD)
  • Joby Havacılık (ABD)
  • Urban Aeronautics Ltd. (İsrail)

Sürücüler ve Kısıtlamalar :

Ürün Kabulünü Artırmak için Daha Akıllı ve Daha Sürdürülebilir Ulaşım İhtiyacı

Artan şehirleşme ile birlikte trafik sıkışıklığı büyük bir endişe olarak ortaya çıkıyor. Ek olarak, artan hava kirliliği miktarı, daha akıllı ve daha sürdürülebilir ulaşım çözümlerine duyulan ihtiyacı artırıyor. Hava taksileri gibi büyüyen kentsel hava mobilite çözümleri konseptinin, eVTOL uçak şirketleri için uygun fırsatlar yaratması bekleniyor.

Airbus SE, Boeing Company ve Bell Helicopter gibi büyük uçak üreticileri, devam eden eVTOL geliştirme programlarını hızlandırıyor. Otomotiv devleri de pazar rekabetini daha da kızıştıracak alana giriyor. Ocak 2020’de Toyota, eVTOL girişimi Joby Automation’a 400 milyon ABD doları yatırım yaptı.

Pazardaki sürekli gelişmelere rağmen, havacılık kurumları tarafından uygulanan uygun altyapı ve katı düzenlemelerin eksikliği nedeniyle büyüme etkilenebilir.

Bölgesel Görüşler :

Kuzey Amerika’nın 2021-2028 döneminde küresel eVTOL uçak pazar payına hakim olması bekleniyor. Bölgesel eğilimler, Bell Textron Inc., Kitty Hawk, Joby Aviation ve ABD’deki diğerleri dahil olmak üzere büyük pazar oyuncularının varlığından etkilenecektir.

Asya Pasifik’teki pazar, kentsel hava hareketliliğine Ehang gibi eVTOL şirketlerinin artan yatırımları nedeniyle büyüyecek. Avrupa, Kentsel Hava Hareketliliği (UAM) Girişimi gibi hükümet girişimlerinin yönlendirdiği kayda değer kazanımlar kaydedecek.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/evtol-aircraft-market-106298

Önemli Sanayi Gelişimi:

Haziran 2021  – Vertical Aerospace, American Airlines’tan kentsel bölgelerde yolcuları uçurmak için yaklaşık 250 eVTOL uçağı tedarik etmek için 1 milyar ABD Doları değerinde bir ön sipariş sözleşmesi aldı.

Uzmanımızla Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/evtol-aircraft-market-106298

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter