Havalimanı Güvenlik Pazarı Küresel Sektörün Tarihsel Geçmişi, Sektör Yapısı, Gelişimi, Demografisi, Gelişen Faktörler

Küresel havalimanı güvenlik sistemleri pazar büyüklüğünün 2027 yılı sonuna kadar 11,45 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir. Artan hava yolculuğu sayısı, önümüzdeki yıllarda pazar için iyiye işaret edecektir. Fortune Business Insights tarafından yayınlanan “Havaalanı Güvenlik Sistemi Pazar Büyüklüğü, Pay ve Güvenlik Türüne Göre Sektör Analizi (Erişim Kontrolü, Siber güvenlik, Çevre Güvenliği, Tarama, Gözetim ve Diğerleri), Sisteme Göre (Metal Dedektörleri, Fiber) başlıklı rapora göre Optik Çevre Saldırısı, Geri Saçılım X-Ray Sistemleri, Kabin Bagaj Tarama Sistemleri ve Diğerleri), Havaalanı Modeline göre (Havaalanı 2.0, Havaalanı 3.0 ve Havaalanı 4.0), Havaalanı Sınıfına Göre (A Sınıfı, B Sınıfı ve C Sınıfı) ve Regional Forecast,2020- 2027”, pazar 2019’da 10,78 milyar ABD doları değerindeydi ve 2019-2027 tahmin döneminde %7,62’lik bir CAGR sergileyecek.

Havalimanı güvenlik sistemleri, havalimanlarında ve sonraki uçuş seyahatlerinde güvenliği ve emniyeti sağlamak için kullanılmaktadır. Güvenlik konusunda artan farkındalık, piyasada faaliyet gösteren şirketler için çeşitli fırsatlar yaratmıştır. Havaalanı güvenliğine verilen önem son birkaç yılda çarpıcı biçimde arttı. Güvenlik kontrolleriyle ilişkili ekipmanlardaki teknolojik gelişmeler, önümüzdeki yıllarda genel pazarın büyümesi üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. Havaalanlarında güvenlik kontrollerinin büyük güvenlik tehditlerini ve olası terör saldırılarını önleme kabiliyeti, piyasada faaliyet gösteren şirketler için iyiye işaret olacaktır. Verimli güvenlik sistemlerinin geliştirilmesine yönelik yüksek yatırım, öngörülebilir gelecekte pazarın büyümesi lehine ortaya çıkacaktır.

Bu Araştırma Raporunun Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/airport-security-market-102853 

Şirket Birleşmeleri Büyük İşletmeler İçin Faydalı Olduğunu Kanıtlıyor

Rapor, son yıllarda genel pazarın büyümesine katkıda bulunan çeşitli faktörleri kapsamaktadır. Bu pazarın sahip olduğu muazzam potansiyelden yararlanmak amacıyla, birkaç büyük ölçekli şirket daha yeni stratejiler benimsemeye çalışıyor. Şirket birleşmelerinin ve işbirliklerinin dünyadaki büyük işletmeler arasında giderek artan bir trend olduğu görülmektedir. Nisan 2019’da Thales Group, Gemalto’nun satın alımını tamamladığını duyurdu. Almanya merkezli şirket, çeşitli endüstri dikeylerinde değişen ürün uygulamalarıyla dijital güvenlik hizmetleri sağlayıcısıdır. Bu satın alma yoluyla şirket, dijital güvenlik çözümleri portföyünü güçlendirmeyi planlıyor. Thales’in Gemalto’yu satın alması, şirketin küresel pazarda zorlu bir konum oluşturmasına yardımcı olacak. Üstelik,

Asya Pasifik Pazarı En Yüksek Payı Aldı; Artan Hava Trafiği Pazar Büyümesi Lehinde Ortaya Çıkacak

Rapor, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’da devam eden pazar eğilimlerini analiz ediyor. Bu bölgeler arasında Asya Pasifik pazarı şu anda en büyük pazar payına sahip. Hindistan, Çin ve Japonya gibi ülkelerde artan hava trafiği, bölgesel pazarın büyümesi için iyiye işaret edecek. Ayrıca, verimli ekipmanların geliştirilmesine yapılan büyük yatırımlar, bu bölgedeki pazarın büyümesine yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra, büyük nüfus ve artan hava yolcuları ve uçak seyahatleri, pazarın büyümesi için çeşitli fırsatlar yaratacaktır. Kuzey Amerika’daki pazar, Amerika Birleşik Devletleri’nde teknolojik olarak gelişmiş sistemlerin benimsenmesi nedeniyle önemli bir büyümeye tanık olacaktır. Amerika Birleşik Devletleri’nin artan hava seyahatleri ve iç ve dış uçuşları da bu bölgedeki pazarın büyümesine yardımcı olacaktır. 2019 yılı itibarıyla Kuzey Amerika pazarı 3,82 milyar ABD doları değerindedir ve bu değerin önümüzdeki yıllarda daha da artması beklenmektedir.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/airport-security-market-102853 

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi

Sıkışma Önleyici Antenlere Yönelik Üstel Talep, Endüstrinin Büyümesini Bozacak

Havacılık endüstrisinin COVID-19 pandemisinin üstesinden gelmeye çalıştığı bir zamanda, Rusya-Ukrayna savaşı pazar tahminini bozdu. Özellikle, algılama önleme sistemlerine ve GPS’e olan talep arttı. Öyle ki Avrupa ülkeleri güvenli iletim sistemlerine yoğun talep gösterdi. Endüstri oyuncuları, düşmanların algılamasını ve izinsiz girişini önlemek için kullanılan çok platformlu parazit önleyici antenlere yönelik güçlü bir talebe tanık oldu. Çatışmanın hava trafiği ve hammadde tedarik zinciri üzerinde dolaylı bir etkisi oldu.

Raporda yer alan şirketlerin listesi:

 • American Science and Engineering Inc. (ABD)
 • Eksen İletişimi AB (İsveç)
 • FLIR Sistemleri (ABD)
 • Hitachi Limited (Japonya)
 • Honeywell International Inc. (ABD)
 • L3Harris Technologies Inc. (ABD)
 • Raytheon Şirketi (ABD)
 • Robert Bosch GmbH (Almanya)
 • Siemens AG (Almanya)
 • Smiths Detection Inc. (Birleşik Krallık)
 • Thales Grubu (Fransa)
 • Westminister Grup Plc. (Birleşik Krallık)

Sektörel Gelişmeler:

Haziran 2019 –  OSI Systems, Inc., ABD Donanması’ndan bir sözleşme aldığını duyurdu. Bu sözleşme kapsamında şirket, cezaevlerinde ve tespit merkezlerinde kurulan Rapiscan bagaj ve koli kontrol noktası kontrol sistemleri için kapsamlı bir servis ve bakım desteği sağlayacaktır.

Nisan 2019– Thales Group, Gemalto’yu satın alma sürecini tamamladığını duyurdu. Bu satın alma yoluyla şirket, dijital güvenlik hizmetleri portföyünü güçlendirmeyi planlıyor.

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter