Mikro Delikli Gıda Ambalajı Pazarı İş Stratejileri ve 2029’a Kadar Büyük Talep

Fortune Business Insights™, BM Ekonomik ve Sosyal İşler Departmanı’nın (DESA) Projeksiyonları raporunda, küresel mikro delikli gıda ambalajı pazar büyüklüğünün, gelişmekte olan ülkelerdeki kentsel alanlardaki hızlı büyüme nedeniyle önemli bir hızla genişlemesinin beklendiğini belirtiyor. 2050 yılına kadar dünya nüfusunun yaklaşık %68’inin kentsel alanlarda ikamet edeceğini tahmin ediyor. Ayrıca, bu değişimin %90’ı Asya ve Afrika’da görülecek ve 2050’ye kadar bu büyümenin yalnızca %35’ini Hindistan, Çin ve Nijerya oluşturacak. sakinleri, bu alanlarda fiziksel ve zihinsel sağlıkla ilgili endişeleri artırıyor. Sonuç olarak, kentsel aglomerasyonlarda iyi paketlenmiş sağlıklı gıda maddelerine olan talep artıyor. Mikro delikli gıda paketleme çözümleri, paketlenmiş gıda maddesinin havalandırılmasını sağlayarak, esasen gıdanın “nefes almasını” sağlar ve böylece gıdayı uzun süre taze tutar. Bu nedenle, dünya çapında kentleşme hızlandıkça, bu tür ambalaj çözümlerine olan talebin hızla artması muhtemeldir.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/micro-perforated-food-packaging-market-102357

Raporun Önemli Noktaları:

 • Tüm pazar sürücülerinin, eğilimlerin ve zorlukların kapsamlı değerlendirmesi;
 • Her pazar segmentinin derinlemesine analizi;
 • Bölgesel beklentiler ve fırsatlar hakkında kapsamlı araştırma; ve
 • Anahtar piyasa oyuncularının ve stratejilerinin ayrıntılı profilini çıkarma ve inceleme.

Pazar Kısıtlaması

Pazar Büyümesini Engelleyen Şaşırtıcı Düzeyde Plastik Kirlilik

Gıda ambalajlama çözümlerinin çoğu farklı plastik türlerinden üretildiğinden, plastik kirliliği dünya çapında şok edici seviyelere ulaştığından mikro delikli gıda ambalajı pazarının büyümesi muhtemelen sınırlandırılacaktır. Avustralyalı hayır kurumu Ocean Crusaders’a göre, okyanuslarda yaklaşık 5,25 trilyon parça plastik atık birikirken, derin denizlerde kilometrekare başına kabaca dört milyar plastik elyaf yer kaplıyor. İngiltere merkezli bir yardım kuruluşu olan Surfers Against Sewage, şu anda 320 milyon ton civarında olan plastik atık miktarının 2034 yılına kadar iki katına çıkacağını tahmin ediyor. Bu büyüyen tehdide karşı koymak için, dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, operasyonları için büyük ölçüde plastiğe bel bağladıkları için gıda paketleme endüstrisini etkilemesi beklenen plastik üretimi ve imhasını düzenlemek için katı politikalar uyguluyor.

Bölgesel Görüşler

Artan Harcanabilir Gelirler Asya Pasifik’teki Pazarı Destekliyor

Bölgeler arasında, Asya Pasifik’in, bölgedeki gelişmekte olan ülkelerdeki nüfuslar arasında istikrarlı bir şekilde artan harcanabilir gelirler nedeniyle, tahmin süresi boyunca mikro delikli gıda ambalajı pazar payına liderlik etmesi bekleniyor. Ayrıca, Çin ve Hindistan’daki hızlı kentleşme ve Japonya ve Güney Kore’deki ambalaj çözümlerindeki teknolojik gelişmeler de yakın gelecekte pazara yardımcı olacaktır.

Kuzey Amerika ve Avrupa’nın, bu bölgelerde paketlenmiş gıda maddelerine olan yüksek bağımlılık nedeniyle Asya Pasifik’i yakından takip etmesi bekleniyor. Latin Amerika’da, Brezilya ve Meksika’daki ekonomik koşulların iyileştirilmesi, esas olarak büyümeyi yönlendirecektir. Bununla birlikte, tüm bu bölgelerde, plastik kirliliğini azaltmak için katı politikaların çerçevelenmesi, çevre için artan endişelerin bir sonucu olarak mikro delikli gıda ambalajı pazarını olumsuz yönde etkileyecektir.

Rekabetçi Peyzaj

Öne Çıkan Bir Rekabet Trendi Olarak Ortaya Çıkacak Sürdürülebilir Ambalajın Geliştirilmesi

Dünya çapında artan plastik atık hacmini ele almak için bu pazardaki kilit oyuncular, sürdürülebilir ambalaj çözümleri tasarlamak ve geliştirmek için Ar-Ge kapasitelerinden yararlanıyor. Bu strateji, şirketlerin ürün tekliflerini genişletmelerini ve geleceğe yönelik olmalarını sağlıyor ve ayrıca pazardaki konumlarını güçlendiriyor.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/micro-perforated-food-packaging-market-102357

Sektörel Gelişmeler:

 • Haziran 2020: Avusturya merkezli Mondi Group, Almanya merkezli evcil hayvan maması üreticisi MeraTiernahrung ile şirketin yarı nemli köpek maması için geri dönüştürülebilir, tek malzemeli plastik torbalar geliştirmek ve teslim etmek üzere ortaklık kurdu. FlexiBag Geri Dönüştürülebilir olarak adlandırılan yeni paketleme çözümü, sürdürülebilir bir tasarıma sahipken, ürünün tüm ömrü boyunca içindeki gıdanın tazeliğini sağlar.
 • Kasım 2019: ABD merkezli Coveris, çeşitli yiyecek ve içecek ürünleri için Duralite™ R adlı yenilikçi esnek ve geri dönüştürülebilir ambalaj çözümünü tanıttı. Ürün, yeni nesil shrink film çözümü kullanır, tamamen geri dönüştürülebilir ve %50 tüketici sonrası geri dönüşüm (PCR) içerir.

Mikro Delikli Gıda Ambalajları Pazar Raporunda Profili Bulunan Şirketlerin Listesi:

 • MULTIVAC
 • Uflex Sınırlı
 • TCL Ambalaj
 • KM Ambalaj Hizmetleri Ltd.
 • dünyalar
 • kapaklar
 • PLASTİK LTD.
 • Amerplast Ltd.
 • Bollore Filmleri
 • Amcor plc
 • Kapalı hava

İlgili Mesajlar:

Otomotiv Renklendirme Film Pazarı Coğrafi Segmentasyon

Önde Gelen Oyuncular ve Tahminlere Göre Otomotiv Renklendirme Filmi Pazar Analizi

Otomotiv Renklendirme Filmi Pazar Fırsatları

Otomotiv Renklendirme Filmi Pazarı Geliri

Otomotiv Renklendirme Filmi Pazar Talebi

Yüzey Dezenfektan Pazar Fırsatları

Yüzey Dezenfektan Pazarı Gelecek Trendleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları