Soya Kimyasalları Pazarına Genel Bakış, Eğilimler, Büyüme, Talep, 2029’a Kadar Kilit Oyuncu Analizi ve Tahmini

Soya kimyasalları pazarının, artan çevre ve sağlık endişeleri nedeniyle biyo-bazlı ürünlerin mevcudiyetine ilişkin artan bilinçlendirme programlarından ivme kazanması muhtemeldir. Ayrıca, petrol rezervlerinin tükenmesi, yeni proseslerde ve ürünlerde kullanılacak soya bazlı kimyasalların fırsatlarını artırıyor. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından verilmektedir.

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/soy-chemicals-market-102142

Bu Raporun Önemli Noktaları-

 • Soya kimyasalları pazar eğilimlerinin, fırsatların ve zorlukların kapsamlı kapsamı.
 • Pazarın bütünsel ve derin bir anlayışı
 • Yatırımlar, birleşmeler ve satın almalar, işbirlikleri, ortaklıklar, ortak girişimler, yeni ürün lansmanları, anlaşmalar ve sözleşmelerden oluşan rekabet ortamı.
 • SWOT analizi ve ana endüstri segmentlerinin bir dizi grafiği
 • Etki analizi ve iyi tanımlanmış bir teknolojik büyüme haritası
 • Büyüme faktörleri ve engelleri hakkında veriler.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Yenilenebilir Enerjiye Artan Talebin Büyümeyi Artırması

Yenilenebilir yakıt kaynaklarına olan yüksek talep, tahmin döneminde soya kimyasalları pazarının büyümesini yönlendirmesi muhtemel en önemli faktörlerden biridir. Soya fasulyesi bazlı biyodizel, dizel motorlarda çok az değişiklikle veya hiç değişiklik yapılmadan kolaylıkla kullanılabilir. Petrol dizelinin aksine, biyodizel düşük karbon emisyonuna sahiptir ve çok önemli bir yenilenebilir enerji kaynağı olarak kabul edilir. Bununla birlikte, gelişmekte olan ülkelerde insanlar büyük ölçüde petrol bazlı kimyasallara bağımlıdır. Bunun dışında birçok bölgede petrol bazlı kimyasallara ve yakıtlara dayalı çeşitli teknolojiler geliştirilmiştir. Gelişmekte olan ülkelerde kitleler, pahalı bir süreç olduğu için petrol bazlı kimyasallardan biyo-bazlı kimyasallara verimli bir şekilde geçemeyeceklerdir. Bu faktörler pazar büyümesini engelleyebilir.

Bölgesel Analiz-

Asya Pasifik’te Büyümeyi Desteklemek İçin Kozmetik, Yiyecek ve İçecek Endüstrilerinde Kapsamlı Kullanım

Coğrafi olarak, pazar Orta Doğu ve Afrika, Latin Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Kuzey Amerika olarak kategorize edilmiştir. Bunların dışında, Asya Pasifik’te, kozmetik ve yiyecek ve içecek endüstrilerindeki uygulamalar için soya kimyasallarına yönelik artan talep, pazarı harekete geçirecek. Kuzey Amerika, nispeten daha yüksek soya kimyasalları pazar geliri yaratarak kayda değer bir büyüme yaşayacaktır. Bu büyüme, çok çeşitli endüstrilerde soya bazlı kimyasalların artan kullanımına bağlanabilir.

Öte yandan Avrupa’nın, fosil yakıt kullanımını en aza indirmeye ve atmosferdeki emisyonu kontrol etmeye yönelik katı hükümet kuralları ve direktiflerinin uygulanmasıyla desteklenen önemli bir büyüme sergilemesi bekleniyor. Orta Doğu ve Afrika ve Latin Amerika’da, ilaç ve sağlık sektörlerinden gelen artan taleple desteklenen pazar kademeli olarak büyüyecektir. İlaçlarda, soya bazlı izoflavonlar, hipertansiyon, kalp hastalıkları ve kolesterol tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/soy-chemicals-market-102142

Rekabetçi Peyzaj-

Önemli Şirketler Satışları Artırmak İçin Son Teknoloji Ürünleri Piyasaya Sürmeye Odaklanıyor

Pazar, tüketicileri için çevre dostu ürünler piyasaya sürmek için çeşitli araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürüten birçok küçük, orta ve büyük şirkete ev sahipliği yapıyor. Ayrıca daha fazla soya kimyasalları pazar payı kazanmalarına yardımcı oluyor. Aşağıda sektördeki en son gelişmelerden birkaçı yer almaktadır:

 • Kasım 2019 : Merkezi ABD’de bulunan çok uluslu bir bilgi teknolojisi şirketi olan HP, yeni su bazlı mürekkep teknolojileri oluşturmak için önümüzdeki beş yıl içinde yaklaşık 200 milyon ABD doları yatırım planını açıkladı. Üretim sürecinden son kullanıma kadar olan etkiyi azaltmak için yakında soya ve sebze bazlı mürekkepleri piyasaya sürecek. Bu tür mürekkepler çevre dostu ve sürdürülebilirdir. Esas olarak oluklu malzemelere ve tekstillere baskı yapmak için kullanılacaklar.
 • Mart 2017 : İsrail merkezli bakkaliye ve ilgili ürünlerin toptan dağıtıcısı olan Solbar Bitki Özleri (SPE), geniş soya özleri yelpazesini tanıttı. Bunlar, kozmetik cilt bakım ürünlerinde kullanım için en uygun olanlardır. Yeni özüt Solgen C olarak adlandırılır ve %98 suda çözünür içerir. Esas olarak kozmetik üreticilerinin güneş kremi, cilt bakım ürünleri ve yüz kremleri gibi yağ bazlı ürünlerde bir bileşen olarak kullanmaları amaçlanmaktadır.

Fortune Business Insights™ soya kimyasalları pazarında faaliyet gösteren tüm şirketlerin bir listesini sunar. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Chimista Özel Kimyasal LLC
 • Soya Teknolojileri LLC
 • Vertec BioSolventler
 • Cargill
 • Okçu Daniels Midland
 • LANXESS
 • Acme Sentetik Kimyasallar
 • Elevance Yenilenebilir Bilimler
 • AG İşleme A.Ş.
 • Diğer önemli pazar oyuncuları

İlgili Mesajlar:

Otomotiv Renklendirme Filmi Pazar Fırsatları

Otomotiv Renklendirme Filmi Pazarı Geliri

Otomotiv Renklendirme Filmi Pazar Talebi

Otomotiv Renklendirme Filmi Pazar Fırsatları

Otomotiv Renklendirme Film Pazarı Gelecek Trendleri

Otomotiv Renklendirme Filmi Pazar Büyümesi

Otomotiv Renklendirme Film Pazarı Coğrafi Segmentasyon

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları