Biyo-bazlı Gıda Bileşenleri Pazar Talebi, Eğilimler, 2029’a Kadar Hisse Tahmini

Fortune Business Insights™  , “ Biyo-tabanlı Gıda Bileşenleri  Pazarı, 2021-2028 ” başlıklı raporunda, küresel biyo-bazlı gıda bileşenleri pazar büyüklüğünün, doğal gıda bileşenlerine yönelik artan talep nedeniyle dinamik bir genişleme yaşayacak şekilde ayarlandığını  belirtiyor .

N-butanol, bütil asetat ve diğerleri gibi biyo bazlı gıda bileşenleri yoğurtta, doğal yağlarda ve meyvelerde doğal olarak bulunur. Bu bileşenler doğal kaynaklardan elde edilir ve içeceklerde, süt ürünlerinde ve diğer gıda maddelerinde tat ve koku vermek için yaygın olarak kullanılır. Bu nedenle, bu bileşenler gıda ürünlerinin besin kalitesini ve tadını iyileştirmeye yardımcı olduğu için doğal gıda bileşenlerine büyük bir talep vardır. Bu nedenle, bu, tahmin süresi boyunca bu pazarın büyümesine katkıda bulunan çok önemli bir faktördür.

Bununla birlikte, gelişmekte olan ülkelerdeki insanlar arasında biyo-bazlı gıda bileşenleri hakkında farkındalık eksikliğinin bu pazarın büyümesini engelleyeceği tahmin edilmektedir.

Örnek PDF’yi Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/bio-based-food-ingredients-market-104987

COVID-19 Etkisi:

Devam eden COVID-19 pandemisi ve dünya çapında müteakip kilitleme kısıtlamaları ile birlikte, gıda ve içecek imalat şirketlerinin geniş çapta kapanması nedeniyle biyo bazlı gıda bileşenlerine olan talep çeşitli bölgelerde azaldı. Dolayısıyla, bu salgın bu pazarın büyümesini ciddi şekilde etkiledi.

Pazar Segmentasyonu:

Kaynak bazında, bu pazar bitki bazlı, hayvan bazlı ve mikrobiyal bazlı olarak sınıflandırılmaktadır. Türüne göre, pazar n-butanol, etil selüloz, butil asetat, butil levulinat ve diğerlerine bölünmüştür. Uygulamaya göre pazar, süt ürünleri, unlu mamüller, şekerlemeler, içecekler ve diğerleri olarak kategorize edilir. Coğrafya açısından, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’da toplanmıştır.

Öne Çıkanlar/Özet:

Rapor, endüstri eğilimleri ve görünümü hakkında kuş bakışı bir analiz sunarken, tüm pazar segmentlerinin titiz bir çalışmasını da sağlıyor. Buna ek olarak, rapor, piyasa itici güçlerinin ve zorluklarının derinlemesine bir değerlendirmesini içerir ve ayrıca piyasanın bölgesel dinamikleri ve rekabet ortamının kapsamlı bir değerlendirmesini sunar.

Özelleştirilmiş PDF Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/bio-based-food-ingredients-market-104987

Sürücüler/Kısıtlamalar:

Sentetik Gıda Bileşenlerinin Piyasayı Canlandırmaya Yönelik Zararlı Etkileri Hakkında Artan Farkındalık

Sentetik gıda bileşenlerinin tüketiminden kaynaklanan potansiyel sağlık endişeleri ile birlikte, dünya nüfusunun çoğunluğunda bu tür bileşenlerin zararlı etkileri konusunda artan bir farkındalık olmuştur. Bu nedenle, bu bileşenler unlu mamüller, atıştırmalıklar, içecekler ve diğerleri gibi gıda maddelerine doğal tatlar sağlamaya yardımcı olduğu için biyo-tabanlı gıda bileşenlerine yüksek bir talep vardır. Dolayısıyla, bu pazarın büyümesinden sorumlu olan önemli bir faktördür.

Bölgesel Görüşler:

Avrupa Pazarının Büyümesini Artırmak İçin Temiz Etiketli Gıda Bileşenlerine Yönelik Artan Tüketici Eğilimi

Avrupa’nın, bu bölgede temiz etiketli gıda bileşenlerine yönelik artan tüketici eğilimi nedeniyle biyo-tabanlı gıda bileşenleri pazar payına hakim olması bekleniyor.

Hindistan, Çin ve diğerleri gibi ülkelerde artan işlenmiş gıda ve içecek tüketimi nedeniyle Asya Pasifik bölgesinin bu pazarda iyi bir hızda büyümesi bekleniyor.

Rekabet Ortamı:

Rekabeti Beslemek için Kilit Oyuncular Tarafından Artan Ürün İnovasyonları

Biyo bazlı gıda bileşenleri pazarındaki lider şirketler, şekerleme ürünleri gibi doğal ve sağlıklı gıda ürünlerine ve dünya çapındaki müşterilerden gelen diğer ürünlere olan yüksek talep nedeniyle yenilikçi bileşenlerin geliştirilmesine odaklanmaktadır. Bu, iş tekliflerini çeşitlendirmelerine ve pazardaki yerlerini genişletmelerine yardımcı olacak kilit şirketler arasında artan rekabetle sonuçlandı.

Sanayi Geliştirme:

Temmuz 2020 : Ingredion Incorporated, işlenmiş gıda üreticilerinin mevcut ürünlerdeki istenmeyen içerikleri değiştirmeleri ve cazibesini artırarak yeni ürünler geliştirmeleri için ABD ve Kanada’da üç yeni organik doğal nişastayı piyasaya sürdü.

Biyo-tabanlı Gıda Bileşenleri Pazar Raporunda Kapsanan Önemli Oyuncuların Listesi :  

  • DuPont de Nemours, Inc.,
  • yeşil Biyoloji A.Ş.,
  • Enzim Bioscience Pvt. Ltd,
  • Nur Enzimler Pvt. Ltd.,
  • Corbion NV,
  • Ashland Küresel Holding A.Ş.,
  • Colorcon, Inc.,
  • BASF SE,
  • Shandong Head Europe BV ve Eastman Chemical Company.

Analistle Konuş

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/bio-based-food-ingredients-market-104987

Daha Fazla İlgili Haberi Okuyun:

www.reddit.com/user/Negative-Society5532/comments/xrylw5/kefir_market_size_trends_analysis_revenue/

www.diigo.com/item/note/8yhgp/xiu2?k=65deb8fad8b0364b566c0e51f5e0b4cd

flipboard.com/@shitalvarma/kefir-market-size-share-future-growth-trends-evaluation-demands-regional-a-8b6jmsofy

www.spoke.com/topics/kefir-market-analysis-by-trends-size-share-company-overview-growth-and-forecast-by-2027-6336cfd9fc7286f9ae036a85

medium.com/@vshital48/the-global-kefir-market-size-is-projected-to-reach-usd-1-84-ba0ebc935e46

www.reddit.com/user/Negative-Society5532/comments/xrz817/beer_market_growth_analysis_size_trends_emerging/

www.diigo.com/item/note/8yhgp/cnyq?k=2f565a5f7e11abead70b6a2d6f2883b0

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları