Kabak Çekirdeği Pazar Segmentasyonu ve Analizi, Sanayi Büyüme Tahmini 2022–2029

Küresel kabak çekirdeği pazarının, çeşitli kardiyovasküler hastalıkları hafifletme kabiliyeti nedeniyle hızla büyümesi bekleniyor. Kozmetik ve kişisel bakım uygulamalarından gelen güçlü talebin pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor. Fortune Business Insights™ , ” Kabak Çekirdeği Pazarı, 2022-2029 ” başlıklı raporunda bu bilgilerden bahseder .

Kabak çekirdeği son derece besleyicidir. Vücudu çeşitli kardiyovasküler hastalıklardan koruyan antioksidanlar, vitaminler, çinko, protein ve lif içerirler. Ayrıca, prostat ve mesane sorunlarını tedavi etmek için farmasötik endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Cilde olan faydalarından dolayı kozmetik sektöründe de kullanılmaktadırlar. Omega-3 yağ asitleri açısından zengin oldukları için çeşitli cilt kremleri, nemlendiriciler ve diğer kremlerde kullanılırlar. Saç büyümesini artırma ve saç kalitesini koruma yetenekleri nedeniyle saç yağlarında da kullanılırlar. Örneğin, Herbins, omega-3 yağ asitleri açısından zengin olan %100 saf kabak çekirdeği yağı sunmaktadır. Saç büyümesini artırabilir ve saç sağlığını koruyabilir. Bu nedenle, kabak çekirdeğinin çeşitli sektörlerde artan şekilde benimsenmesi, önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini hızlandırabilir. 

 

COVID-19’un Etkisi

Kabak Çekirdeği Talebi Artırmak İçin Sağlıklı Ürünlere Artan Talep

Sağlıklı gıdalara yönelik artan tüketici talebi nedeniyle gıda ve içecek endüstrisinde tohumlara olan talep hızla artıyor. Çeşitli diyet ve protein takviyelerinde kullanılırlar. Ayrıca üreticiler, yüz maskeleri, el eldivenleri, koruyucu giysiler, yüz siperleri ve diğer teçhizatların kullanımıyla işçinin sağlığını korumak için güvenlik önlemleri almıştır. Üretim tesisleri virüsün yayılmasını önlemek için azaltılmış kapasitelerde çalışıyor. Ek olarak, çevrimiçi perakendenin benimsenmesi, tüketicilerin alışveriş kolaylığını geliştirmelerini ve satışları iyileştirmelerini sağlamıştır. Bu nedenle, bu faktörler COVID-19 salgını sırasında büyümeyi etkileyebilir. 

Örnek PDF Broşürünü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/pumpkin-seeds-market-104375

 

Segmentler

Ürün türüne göre pazar, ham, yağ, özler, kavrulmuş ve un olarak bölümlere ayrılmıştır. Kategoriye göre, geleneksel ve organik olarak ikiye ayrılır. Uygulamaya göre ilaç, kozmetik ve kişisel bakım ve yiyecek ve içecek olarak sınıflandırılır. Coğrafi olarak, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika olarak gruplandırılmıştır. 

 

Raporun Önemli Noktaları

 • Bu rapor, önde gelen segmentlerin ve son pazar trendlerinin bir analizini sunar. 
 • COVID-19’un küresel olarak etkisini ve itici ve kısıtlayıcı faktörleri kapsamlı bir şekilde inceler. 
 • Bu rapor, bölgesel gelişmeleri ve pazarın önde gelen şirketlerinin geliştirdiği stratejileri incelemektedir.

 

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Kolaylaştırmak İçin Daha Sağlıklı Ürünler İçin Değişen Tüketici Tercihleri

Sağlıklı bir diyet için değişen tüketici tercihleri, dünya çapında besleyici yemeklerin ve gıda takviyelerinin benimsenmesine yol açmıştır. Kabak çekirdeği, mükemmel besinsel faydaları nedeniyle çeşitli diyet takviyelerinde ve kozmetik ürünlerinde kullanılmaktadır. Bu tohumların gıda takviyelerinde kullanılması, üreticilerin çeşitli eksikliklerden muzdarip tüketicilere besin açısından zengin gıda ürünleri sunmalarına yardımcı olacaktır. Amerikan Kalp Derneği’ne göre, bu tohumların tüketimi, küresel olarak nüfus arasındaki beslenme eksikliğinin çözülmesine yardımcı oldu. Artan ürün talebinden, sağlıklı gıdaların tüketimine yönelik gelişen tüketici tercihleri ​​sorumludur. Lif, omega-3 yağ asitleri ve diğer vitaminler gibi temel besinleri sağlar. Ayrıca kurabiye, çikolata gibi unlu mamül ve şekerleme gıda maddelerinde de kullanılmaktadır. ve diğerleri. Bu nedenle, bu faktörler kabak çekirdeği pazarının büyümesini sağlayabilir. 

Bununla birlikte, balkabağı yetiştiriciliği için mevsimlere bağımlılık pazar büyümesini engelleyebilir. 

Satın Almadan Önce Soruşturma:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/pumpkin-seeds-market-104375

 

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’te Pazar Büyümesini Artıracak Hammadde Bolluğu

Hammadde bolluğu nedeniyle Asya Pasifik’in kabak çekirdeği pazar payı açısından hakim olması bekleniyor. Hindistan ve Çin, uygun iklim koşulları nedeniyle önde gelen üreticilerdir ve bu da pazar büyümesini hızlandırabilir.

Kuzey Amerika’da kabak çekirdeğinin çeşitli mutfaklarda ve yemeklerde benimsenmesi ürün talebini artırabilir. Ayrıca, nüfusun sağlıklı atıştırmalıklara olan talebi pazar büyümesini artırabilir. 

Avrupa’da, tüketicinin diyetlerinde tohumun benimsenmesi, ürünün satışlarını artırabilir. Ek olarak, bitki bazlı gıda ürünlerine olan talep pazar büyümesini teşvik edebilir. 

 

Rekabetçi Peyzaj

Tanınmış Şirketler Ürün Portföylerini Genişletmek İçin Yeni Ürünler Sunacak

Pazarda faaliyet gösteren önde gelen şirketler, tüketicinin talebini karşılayacak ve ürün portföylerini genişletecek yeni ürünler piyasaya sürüyor. Örneğin, Bimbo Bakeries USA, Şubat 2020’de Thomas Pick Me Up Yumuşak pişmiş yulaf ezmesi karelerini duyurdu. Çikolata parçaları, ayçiçeği çekirdeği, kabak çekirdeği, kızılcık ve yulaf ezmesinden oluşur. Bu strateji, şirketin ürün portföyünü geliştirmesini sağlayabilir. Ayrıca, gelişmiş üretim tekniklerinin benimsenmesi, şirketlerin üretim tekniklerini geliştirmelerine, ürün kalitesini iyileştirmelerine, zaman tüketimini azaltmalarına ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir. 

 

Sanayi Geliştirme

 • Mart 2020: Greendot Health Foods Pvt. Ltd.’nin Cornitos adlı markası, tüketicilere sağlıklı bir atıştırma seçeneği sunacak ve enerji seviyelerini yükseltecek 30 gr kavrulmuş kabak çekirdeği paketlerini duyurdu.

 

Kabak Çekirdeği Piyasası Raporunda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi

 • Antonio Gıda A.Ş.

 

 • AKS-NEV

 

 • Estyria Naturprodukte GmbH

 

 • Doğal Dünya A.Ş.

 

 • SADECE DOĞAL A.Ş.

 

 • CB’nin Kuruyemişleri

 

 • Pepo Çiftlikleri

 

 • harris tohumları

 

 • Dev Atıştırmalıklar Incand BonNuts

İlgili Haberleri Okuyun:

www.reddit.com/user/Negative-Society5532/comments/xrylw5/kefir_market_size_trends_analysis_revenue/

www.diigo.com/item/note/8yhgp/xiu2?k=65deb8fad8b0364b566c0e51f5e0b4cd

flipboard.com/@shitalvarma/kefir-market-size-share-future-growth-trends-evaluation-demands-regional-a-8b6jmsofy

www.spoke.com/topics/kefir-market-analysis-by-trends-size-share-company-overview-growth-and-forecast-by-2027-6336cfd9fc7286f9ae036a85

medium.com/@vshital48/the-global-kefir-market-size-is-projected-to-reach-usd-1-84-ba0ebc935e46

www.reddit.com/user/Negative-Society5532/comments/xrz817/beer_market_growth_analysis_size_trends_emerging/

www.diigo.com/item/note/8yhgp/cnyq?k=2f565a5f7e11abead70b6a2d6f2883b0

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları