Askeri Uydu Pazar Segmentasyonu ve 2028’e Kadar Endüstriyel Fırsatlar

Küresel askeri uydu pazar büyüklüğü  2020 yılında 12,7 milyar ABD dolarına ulaştı . Piyasa değerinin  2021’de 13,6 milyar ABD dolarından 2021-2028’e  göre  % 7,10’luk  bir  YBBO ile 2028’de 22,0 milyar ABD dolarına yükseleceği tahmin  edilmektedir. Fortune Business Insights™  ‘ın “Askeri Uydu Pazarı, 2021-2028” başlıklı raporunda  , gözetim yeteneklerini güçlendirmek için askeri ve savunma sektöründe artan devlet yatırımlarının desteğiyle pazarın çekiş kazandığı belirtiliyor  .

Bir askeri uydu, askeri iletişimi, navigasyonu ve istihbarat toplamayı kolaylaştırır. Bu uydular aracılığıyla toplanan veriler çeşitli askeri amaçlar için kullanılmaktadır. Örneğin toplanan istihbarat, hareketlerle ilgili erken uyarılar sağlamak için kullanılabilir. Gözetim bilgileri genellikle elektronik ve sinyal girişimi yoluyla kuvvetlere iletilir. Piyasada sürekli olarak yeni teknolojiler piyasaya sürülüyor. Örneğin, Ekim 2021’de Fransa, ülkenin savunma güçlerinin daha sorunsuz ve güvenilir bir şekilde iletişim kurmasını sağlayacak bir askeri iletişim uydusu fırlatmıştı.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/military-satellite-market-106401

COVID-19 Etkisi

Küçük Uyduların Artan Fırlatmaları Pandemi Sırasında Pazar Büyümesini Sürdürdü      

Dünya çapındaki havacılık ve savunma sektörü, COVID-19 salgını sırasında benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıya kaldı. Ancak küçük uydu fırlatma projeleri, pandeminin etkilerine rağmen gücünü korudu. Küresel olarak, nano-mikro casus uyduların fırlatılmasında dikkate değer bir artış gözlemlendi. Örneğin, Temmuz 2020’de Güney Kore, SpaceX tarafından tasarlanan ilk askeri uydusu ANASIS-II’yi fırlattı.

Ancak COVID-19 kaynaklı aksaklıklar nedeniyle orta ve ağır uyduların fırlatılması ya ertelendi ya da iptal edildi. Örneğin, ABD Uzay Kuvvetlerinin Uzay ve Füze Sistemleri Merkezi (SMC), Nisan ve Haziran 2020 arasında Lockheed Martin Corporation tarafından geliştirilen birkaç uydunun fırlatılmasını erteledi.

Genel olarak, pandeminin askeri uydu pazarının büyümesi üzerinde ılımlı bir etkisi oldu.

Pazar Bölümleri

Yörünge tipine göre, pazar LEO, MEO ve GEO olarak sınıflandırılır.

Teklif temelinde pazar, fırlatma hizmetleri, uydu üretimi ve operasyonel hizmetlere bölünmüştür.

Türüne göre, pazar küçük uydu, orta uydu, ağır uydu ve nano-mikro uydu olarak bölümlere ayrılmıştır.

Uygulama açısından, pazar iletişim, navigasyon ve istihbarat, gözetleme ve keşif (ISR) olarak ayrılmıştır.

Bileşenlere göre pazar, faydalı yük, yapılar, elektrik güç sistemi, tahrik sistemi, enstrüman kontrol ünitesi, iletişim sistemi, termal kontrol alt sistemi ve diğerlerine bölünmüştür.

Coğrafyaya göre, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak ayrılmıştır.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/military-satellite-market-106401

Rapor Kapsamı

Rapor şunları sunar:

 • Pazar için başlıca büyüme faktörleri, kısıtlamalar, fırsatlar ve potansiyel zorluklar.
 • Küresel ve bölgesel gelişmelere ilişkin kapsamlı bilgiler.
 • Önemli endüstri oyuncularının listesi.
 • Piyasa oyuncuları tarafından benimsenen başlıca stratejiler.
 • En son endüstri gelişmeleri arasında ürün lansmanları, ortaklıklar, birleşmeler ve satın almalar yer alır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Büyümeyi Artırmak İçin Artan Askeri ve Savunma Yatırımları ve Gelişen Uydu Teknolojisi       

Terörizm, siyasi huzursuzluk ve sınır ötesi çatışmalarla ilgili artan endişeler nedeniyle dünya çapında askeri uydu talebi artıyor. Ortaya çıkan güvenlik endişeleri, savunma organları arasında gelişmiş iletişim ve gözetleme ekipmanı ihtiyacına yol açmaktadır. Kasım 2019’da ABD Savunma Bakanlığı, yeni nesil bir askeri uydu olan MUOS’un (Mobil Kullanıcı, Amaç Sistemi) geliştirilmesini hızlandırmak için General Dynamics Corporation ile 731,8 milyon ABD Doları tutarında bir sözleşme imzaladı.

Pazar talebi arttıkça üreticiler, yakalanan görüntülerin analiz edilmesine ve sıralanmasına yardımcı olabilecek yapay zeka gibi gelişmiş teknolojileri uydulara dahil etmek istiyor. Bu tür faktörler, tahmin dönemi boyunca askeri uydu pazarındaki büyümeyi artıracaktır.

Ancak, siber tehditler ve katı devlet normları ile ilgili sorunlar, piyasa dinamiklerini bir dereceye kadar etkileyebilir.

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika, Artan Federal Finansmanın Öncülüğünde Hakim Olacak  

Kuzey Amerika, 2020’de küresel askeri uydu pazar payında 4,88 milyar dolardan fazla topladı ve önümüzdeki yıllarda muazzam bir büyümeye tanık olacak. Büyüme, bölgedeki artan uydu fırlatma sayısına bağlanabilir. ABD Savunma Bakanlığı ile uzay ajansları arasındaki sözleşmelerin artırılması bölgesel görünümü güçlendirecektir.

Avrupa, İngiltere, Fransa, Rusya ve diğer ülkelerdeki uzay ajanslarının artan yatırımlarının liderliğinde 2021-2028 boyunca önemli bir büyüme sergileyecek. Thales Group, Airbus ve diğerleri gibi büyük oyuncuların varlığı, bölgeyi askeri uydular için önemli bir pazar haline getiriyor.

Asya Pasifik’teki pazar, havacılık ve savunma teknolojilerindeki artan hükümet harcamaları nedeniyle önemli ölçüde büyüyecek.

Satın Almadan Önce Sorgulama:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/military-satellite-market-106401

Rekabetçi Manzara

Ana Şirketler Tarafından Pazar Büyümesini Desteklemek İçin Başlatılan Sözleşmeler

Piyasadaki hakim oyuncular, marka değerlerini güçlendirmenin yanı sıra, akla gelebilecek en az sorunlarla karşılaşarak ürünün küresel pazar büyümesini teşvik etmek için sürekli olarak operasyonel stratejiler için kök salmaktadır. Bu tür yetkin bir taktik, rekabetçi şirketler satın almak ve ilgili her iki şirket için de karı korumaktır.

Endüstri Geliştirme

Haziran 2021 –  Thales Alenia Space ve Telespazio, yeni bir askeri uydu SICRAL 3 geliştirmek için İtalyan Savunma Bakanlığı ile bir sözleşme imzaladı.   

Piyasada Bulunan Kilit Oyuncuların Listesi

 • Airbus (Hollanda)
 • BALL CORPORATION (ABD)
 • Boeing (ABD)
 • IAI (İsrail)
 • ISRO (Hindistan)
 • L3Harris Technologies, Inc. (ABD)
 • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
 • Northrop Grumman (ABD)
 • ST Mühendislik (Singapur)
 • Thales Grubu (Fransa)
 • Viasat, Inc. (ABD)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn  Facebook  Twitter Blogları