Havadan Görüntüleme Pazarı Öngörüleri 2022: Artan Büyüme, Dünya Çapında Yenilikler, Güncel Trendler, En Son Fırsatlar 2025

Haritalama teknolojisindeki son gelişmelerle birlikte, küresel havadan görüntüleme pazarının güçlü bir büyümeye tanık olması bekleniyor. “Kamera Oryantasyonu (Eğik, Dikey), Platform (Sabit Kanatlı Uçak, Helikopter, İHA/Dronlar), Nihai Kullanım Endüstrisine (Devlet, Enerji Sektörü, Savunma, Ormancılık ve Tarım, Emlak, İnşaat Mühendisliği, Sigorta) ve 2025’e Kadar Coğrafya Tahmini” başlıklı Fortune Business Insights, pazarda büyümeyi sağlayan çeşitli faktörleri belirliyor. Rapora göre, küresel havadan görüntüleme pazarının %14,2 YBBO sergilemesi ve 2017’de 1.439,3 milyon ABD dolarından 2025 sonunda 4.125,2 milyon ABD dolarına ulaşması bekleniyor.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/aerial-imaging-market-100069

Ormancılık ve Tarım Sektörü Pazara Hakim Olacak

Rapor, piyasadaki son kullanıcılar arasında hükümet ve gayrimenkul ile ormancılık ve tarım sektörlerinin tahmin dönemi boyunca havadan görüntüleme için daha yüksek bir talep sergileyeceğini tahmin ediyor. Bunun yanı sıra, kaynak ve enerji yönetimine yönelik artan ihtiyaç ve artan inşaat ve geliştirme faaliyetleri, önümüzdeki yıllarda pazar için kazançlı büyüme fırsatları yaratacaktır.

Benzer şekilde, kamera yönelimi temelinde, eğik görüntüleme segmenti, dikey yönelimli muadili ile karşılaştırıldığında muhtemelen daha yüksek talebe tanık olacaktır. Bunun nedeni, hava resimlerini kullanmanın, envanter çıkarma, haritalama ve planlama maliyetlerini düşürmeye yardımcı olabilmesidir. Bu tür faktörler, uzun vadede havadan görüntüleme pazarı için iyiye işaret olabilir.

Hava fotoğrafçılığı ve videografi, arkeolojik araştırmalar için de kullanılabilir ve bu da araştırmacıların antik manzaraları ve tarihi yerleri keşfetmelerine yardımcı olur. Bu, muhtemelen pazarın büyümesini sağlayan ana faktörlerden biri olacaktır. Bu, PAMS veya Kişisel Havadan Haritalama Sistemlerinin giderek daha fazla benimsenmesiyle birleştiğinde, pazarda havadan görüntüleme için daha iyi büyüme fırsatları yaratacaktır.

Piyasada Bulunan Kilit Oyuncuların Listesi

 • Hava robotları
 • NRC Grup ASA
 • DroneDeploy
 • Fugro NV
 • 3D Robotik
 • Digital Aerial Solutions LLC
 • EagleView Teknolojileri, Inc.
 • Nearmap Ltd.
 • Cooper Hava Araştırmaları A.Ş.
 • GeoVantage Inc.
 • Landiscor Emlak Haritalama
 • Kucera Uluslararası A.Ş.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/aerial-imaging-market-100069

Gayrimenkul İşletmeleri Havadan Görüntülemeye Daha Yüksek Talep Gösterecek

Hava fotoğrafçılığı hem uygun maliyetlidir hem de yaratıcı bir uygulamaya sahiptir. Fortune Business Insights’a göre bu, mülk reklamcılığında da havadan görüntülemenin benimsenmesini artırıyor. Emlak satıcıları, mülkleri için iyi bir anlaşma yapmak için hava fotoğraflarını kullanabilir. Bunun etkisiyle pazar önümüzdeki yıllarda da ivme kazanacaktır.

Coğrafi olarak, dronlar ve İHA’lar gibi yenilikçi teknolojilerin artan uygulanması nedeniyle hava fotoğrafçılığı pazarına Kuzey Amerika hakimdir. Örneğin, hava görüntüleri yüksek çözünürlüğe ve daha iyi netliğe sahiptir ve bu da çeşitli endüstrilerde taleplerini artırmaktadır.

Ayrıca, kentsel planlama, izleme ve gözetleme için havadan görüntülerin kullanılmasının avantajlarına ilişkin farkındalığın artmasının, küresel pazar için daha iyi büyüme fırsatları yaratacağı tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra Asya Pasifik’in tahmin döneminde daha hızlı büyüme göstermesi bekleniyor. Afet yönetimi gibi acil durumlarda net hava görüntüleri yakalama talebi de Asya Pasifik’teki pazarın büyümesine yardımcı olacaktır.

Pazarı Canlandıracak Hacim Bazlı Hesaplamalar gibi Yenilikler

Satın Almadan Önce Sorgulama:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/aerial-imaging-market-100069

Küresel hava görüntüleme pazarının, pazara yeni oyuncuların girmesi nedeniyle önümüzdeki yıllarda katlanarak büyümesi bekleniyor. Piyasa oyuncuları güçlü kalmak için çeşitli stratejiler benimsediğinden, piyasanın daha yüksek rekabete tanık olması bekleniyor. Bu stratejiler arasında istihbarat gözetimi, hacme dayalı hesaplamalar, rota tasarımı ve diğerleri yer alır. Şu anda, NRC Group ASA, EagleView Technologies, Inc., Fugro NV ve Nearmap Ltd., pazar gelirinin yaklaşık üçte biri ile pazarda bir kaleye sahip. Havadan görüntüleme için küresel pazarda faaliyet gösteren diğer oyuncular Airobotics, Digital Aerial Solutions LLC, Landiscor Real Estate Mapping, DroneDeploy, Landiscor Real Estate Mapping, Kucera International Inc., 3D Robotics, Cooper Aerial Surveys Co. ve Digital Aerial Solutions LLC’dir.

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn  Facebook  Twitter Blogları