Yeniden Kullanılabilir Fırlatma Aracı Pazar Bölümlemesi ve 2029’a Kadar Endüstriyel Fırsatlar

Küresel yeniden kullanılabilir fırlatma aracı pazar büyüklüğünün 2029 yılına kadar 3,68 milyar ABD dolarına ulaşacağı ve tahmin dönemi boyunca %10,51’lik bir YBBO sergileyeceği tahmin ediliyor. Artan uzay araştırma programları ve yükselen hükümet yatırımlarının pazar genişlemesini hızlandırması bekleniyor. Fortune Business Insights TM bu bilgiyi  “Yeniden Kullanılabilir Fırlatma Aracı, 2022-2029” başlıklı raporunda sunmuştur. Pazar büyüklüğü 2021’de 1,39 milyar ABD doları ve 2022’de 1,83 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Ayrıca, yüksek yoğunluklu ve spesifik sıvı itici gazların artan şekilde benimsenmesinin, önümüzdeki yıllarda pazar genişlemesini desteklemesi beklenmektedir.

Örnek PDF Broşür Raporu Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/reusable-launch-vehicle-market-106803

Anahtar Piyasa Oyuncularının Listesi-

 • ArianeGroup (Fransa)
 • Blue Origin LLC (ABD)
 • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
 • Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) (ABD)
 • Roket Laboratuvarları ABD (ABD)
 • Space Exploration Technologies Corp. (SpaceX) (ABD)
 • Boeing Şirketi (ABD)
 • Uzay Gemisi Şirketi (ABD)
 • United Launch Alliance (ULA) (ABD)
 • Avrupa Uzay Ajansı (Fransa)
 • Hindistan Uzay Araştırma Organizasyonu (Hindistan)
 • İsrail Uzay Ajansı (İsrail)
 • İtalyan Uzay Ajansı (İtalya)

Segmentler-

Hızlı Büyümeye Tanık Olmak İçin Kısmen Yeniden Kullanılabilir Tip Segmenti

Tip bazında pazar, tamamen yeniden kullanılabilir fırlatma aracı ve kısmen yeniden kullanılabilir fırlatma aracı olarak ikiye ayrılır. Kısmen yeniden kullanılabilir fırlatma aracı segmentinin, yüksek taşıma kapasitesi ve yüksek mukavemet/ağırlık oranı nedeniyle hızlı bir büyümeye tanık olacağı tahmin ediliyor.

Alçak Dünya Yörünge Segmenti, Yüksek Ürün Kabulü Sayesinde Muazzam Büyüme Sağlayacak

Yörünge tipine göre, pazar Jeosenkronize Transfer Yörüngesi (GTO) ve Alçak Dünya Yörüngesi (LEO) olarak bölümlere ayrılmıştır. SpaceX Starlink ve diğerleri gibi büyük şirketler tarafından LEO’da geniş bantlı uyduların konuşlandırılmasının artmasının, segmenti beslemesi bekleniyor. büyüme.

Küçük Uydular İçin Montaj Talebi Nedeniyle 6.000 lbs’ye Kadar Hakim Olacak Segment

Araç ağırlığı temelinde, pazar 10.000 lb’nin üzerinde, 6.000 ila 10.000 lbs ve 6.000 lb’ye kadar üçe ayrılır. Navigasyon, yer gözlemi ve telekomünikasyon uygulamaları için küçük uydulara yönelik artan talebin, segmentin büyümesini destekleyeceği tahmin edilmektedir.

Coğrafi olarak, pazar Avrupa, Kuzey Amerika, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak sınıflandırılmıştır.

Analistimiz ile Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/reusable-launch-vehicle-market-106803

Rapor Kapsamı-

 • Pazarın çeşitli bölümlerinin ayrıntılı bir açıklamasını ve analizini içerir.
 • En son önemli endüstri gelişmelerini vurgular.
 • Koronavirüs pandemisinin ayrıntılı bir analizini içerir.
 • Pazarın genişlemesinin önemli itici güçlerini ve kısıtlamalarını özümser.
 • Çeşitli coğrafyalarda analiz edilen ve tahmin edilen pazar büyümesini vurgular.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Pazar Genişlemesini Artırmak İçin Yükselen Uzay Keşif Programları

Uzay keşif programları muazzam bir popülerlik yaşadı ve büyük ülkeler uzay yeteneklerini sergileyerek hakimiyet kurdular. Artan araştırma ve geliştirme faaliyetleri, küresel yeniden kullanılabilir fırlatma aracı pazarındaki büyümeyi artırıyor. Genişleyen uzay bütçeleri ve hükümet harcamaları, pazardaki büyümeyi daha da teşvik ediyor. Yatırımlar ve teknoloji entegrasyonu için uluslararası uzay kurumları arasında artan ortaklıklar ve işbirliklerinin önümüzdeki yıllarda pazar genişlemesini desteklemesi bekleniyor. Ayrıca, güvenli ve verimli kalkışlar için yüksek yoğunluklu ve özel sıvı itici gazların hızla benimsenmesi, pazar büyümesini teşvik eden önemli bir trend olabilir.

Bununla birlikte, uzay fırlatmalarından kaynaklanan yüksek karbon emisyonları, tahmin dönemi boyunca pazarın genişlemesini engelleyebilir.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/reusable-launch-vehicle-market-106803

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Artırmak İçin Yüksek Bütçe Tahsisleri

Kuzey Amerika’nın küresel yeniden kullanılabilir fırlatma aracı pazar payını en iyi şekilde kullanması bekleniyor. Uzay araştırma programları için yüksek bütçe tahsislerinin Kuzey Amerika’da büyümeyi teşvik edeceği tahmin ediliyor. Ayrıca SpaceX, Masten Space Systems, Blue Origin, United Launch Alliance ve Busek Co. gibi kilit oyuncuların varlığının bölgedeki pazar genişlemesini tamamlaması bekleniyor.

Asya Pasifik’in küresel pazarda önemli bir büyüme kaydetmesi bekleniyor. Güney Kore, Hindistan, Çin ve diğer ülkelerde uzay programlarında ve fırlatma yeteneklerinde bir artışın Asya Pasifik’teki büyümede gelişmesi bekleniyor.

Avrupa’nın önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme kaydetmesi bekleniyor. Artan teknolojik gelişmeler ve Avrupa Uzay Ajansı tarafından artan sözleşmelerin Avrupa’daki pazar genişlemesini büyütmesi bekleniyor.

Uzay teknolojisindeki gelişmelere yönelik artan talep nedeniyle dünyanın geri kalanının ılımlı bir büyüme kaydetmesi muhtemeldir. Ek olarak, artan hükümet harcamalarının bölgenin pazar büyümesini tamamlaması bekleniyor.

Rekabetçi Manzara-

Önde Gelen Oyuncular, Küresel Varlıklarını Güçlendirmek İçin Ustaca Stratejiler Benimsiyor

Pazarda faaliyet gösteren büyük oyuncular, pazarda modern yeniden kullanılabilir fırlatma araçları geliştirmek için kapsamlı araştırma ve geliştirme faaliyetlerine ağırlık vermektedir. Büyük piyasa oyuncuları, büyüme beklentilerini artırmak için sözleşmeler, satın almalar, birleşmeler, işbirlikleri ve diğerleri dahil olmak üzere ustaca stratejiler benimsiyor. Örneğin, Eylül 2021’de SpaceX, orman yangınlarını ve volkanik patlamaları izlemek için uydu fırlatma sözleşmesi aldı.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/reusable-launch-vehicle-market-106803

Anahtar Sanayi Geliştirme-

 • Aralık 2021:  United Launch Alliance, Maynard Inc. ile Atlas V roketi için parça tedarik etmek üzere bir sözleşme imzaladı.

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları