Aircraft AfterMarket 2022- Ana Satıcılara Göre Sektör Analizi, Boyut, Büyüme Faktörü ve 2028’e Kadar Tahmin

2021 ile 2028 arasında %6,12’lik bir YBBO sergilerken, küresel uçak satış sonrası parça pazar büyüklüğünün 2028 yılına kadar 47,33 milyar ABD dolarına ulaşarak ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgi, Fortune Business Insights tarafından  “Uçak Satış Sonrası Parçalar” başlıklı son raporunda yayınlandı. Pazar, 2021-2028.”  Rapor ayrıca, pazarın 2020’de 29,44 milyar ABD doları seviyesinde gerçekleştiğinden bahsediyor. Yaşlanan uçakların kademeli olarak kullanımdan kaldırılması ve yakın gelecekte hava yolculuğundaki tahmini büyüme gibi faktörlerin, ürün talebini desteklemesi bekleniyor. Örneğin, Airbus SAS’a göre, dünya çapında artan hava yolculuğu nedeniyle yolcu filolarının büyümesi 2019’da 21.000 uçaktan 2035’te 45.000’e iki katına çıkacak.

Pazar Bölümlendirmesi:

Parça tipine bağlı olarak pazar, MRO parçaları ve döner yedek parçalar olarak ikiye ayrılır.

  • Parça türüne göre, MRO parçaları segmenti yaklaşık %66,9’luk bir pazar payına sahipti ve tahmin döneminde hakim olması bekleniyor. Bunun nedeni, dünya çapında yeni nesil uçakların bakımına yönelik artan taleptir.

Bileşen türüne göre, pazar motor, uçak gövdesi, iç mekan, kokpit sistemleri ve diğerleri olarak kategorize edilir. Ayrıca pazar, platform bazında dar gövde, geniş gövde ve bölgesel uçaklar olarak bölümlere ayrılmıştır. Son olarak, bölge bazında pazar, Dünyanın Geri Kalanı, Asya-Pasifik, Kuzey Amerika ve Avrupa olarak ayrılmıştır.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/aircraft-aftermarket-parts-market-105451

SÜRÜŞ FAKTÖRLERİ

Pazar Büyümesini Desteklemek İçin Aşamalı Olarak Kullanımdan Kaldırılan Uçak Sayısının Artırılması

COVID-19, hava yolculuğu talebinin azalması nedeniyle havacılık endüstrisini sekteye uğrattı. Dünya çapındaki hükümet, hastalığın yayılmasını kontrol altına almak için seyahat kısıtlamaları getirmişti. Bu nedenle, koronavirüs, dünya genelinde birkaç havayolunun yaşlanan havayollarını aşamalı olarak devre dışı bırakmasına neden oldu. Bunun, önümüzdeki yıllarda küresel havacılık PMO parçaları pazarının büyümesine katkıda bulunacak olan uçak sökme, sökme ve geri dönüşüm hizmetlerine olan talebi artırması bekleniyor.

BÖLGESEL GÖRÜŞLER

Kuzey Amerika –  Bölgenin, tahmin dönemi boyunca pazara hakim olması ve en büyük küresel Uçak Satış Sonrası Parça pazar payına sahip olması bekleniyor. Bu, şirketlerin ABD Kuzey Amerika gibi ülkelerde satış sonrası hizmet tesislerini genişletmek için artan yatırımlarının 2020’de 11,45 milyar ABD doları olmasına bağlanabilir.

Asya-Pasifik –  Bölgenin, üreticilerin Singapur, Japonya ve Avustralya gibi ülkelerde havacılık PMO parçalarının bölgede benimsenmesini sağlayacak satış sonrası merkezler kurmaya artan odaklanmasıyla desteklenen önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor.  

REKABET GÖRÜNÜMÜ:

Büyük Şirketlerin Pazar Pozisyonlarını Güçlendirmek İçin Tesis Genişletmesi

Pazar, uçak bakım uygulamalarına yönelik artan talebi karşılamak için havacılık PMO parça tesislerini genişleterek hakimiyetlerini korumaya çalışan birkaç büyük şirkete bölünmüştür. Ek olarak, diğer kilit oyuncular tarafından birleşme ve satın alma, işbirliği ve ortaklık gibi stratejilerin benimsenmesinin, tahmin dönemi boyunca pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Satın Almadan Önce Sorgula

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/aircraft-aftermarket-parts-market-105451

Endüstri Geliştirme:

  • Ocak 2021 – SR Technics, ticari uçak yedek parçaları için bir ticaret platformu olan STRADE’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Platform, müşterilerine uçak sonrası servis alanında komponent satışı, kiralama ve değişim hizmetleri vermeyi amaçlamaktadır.

Uçak Satış Sonrası Parçaları Küresel Pazarında Profili Oluşturulan Şirketlerin Listesi:

  • Boeing Şirketi (ABD)
  • Collins Havacılık (ABD)
  • Honeywell International Inc. (ABD)
  • General Electric Şirketi (ABD)
  • Eaton Teknolojileri (ABD)
  • Meggitt PLC (Birleşik Krallık)
  • UTC Havacılık ve Uzay Sistemleri (ABD)
  • AJW Grubu (Birleşik Krallık)

Özel Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/aircraft-aftermarket-parts-market-105451

Diğer Haberleri Oku:

Çarpışma Önleme Sistemi Piyasa Eğilimleri

Rotarcraft Motor Pazar Büyüklüğü

Helikopter Havacılık Yazılımı Pazar Payı

Güç Elektroniği Pazarının Büyümesi

Uydu Görüntüleme Pazar Tahmini

Paraşüt Pazar Analizi

C4ISR Pazar Fırsatları

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

 

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları