Uydu İmalat ve Fırlatma Sistemi Pazar Bölümlendirmesi ve 2027’ye Kadar Endüstriyel Fırsatlar

Fortune Business Insights’ın ” Uydu Üretimi ve Fırlatma Sistemi Pazar Büyüklüğü, Payı ” başlıklı raporunda, küresel  uydu üretim ve fırlatma sistemi pazar  büyüklüğünün, tahmin dönemi boyunca %12,45’lik bir YBBO sergileyerek 2027’de 54,17 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. & Sektör Analizi, Türe Göre (Uydu Üretimi ve Uydu Fırlatma Sistemleri), Uygulamaya Göre (İletişim Uydusu, Askeri Gözetleme, Navigasyon Uydusu, Yer Gözlem Uydusu ve Diğerleri), Son Kullanıma Göre (Ticari ve Askeri) ve Bölgesel Tahmin, 2020 -2027.” Pazar büyüklüğü 2020’de 23,83 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Koronavirüs olayı, dünya çapında çeşitli endüstrilerde büyük kayıplara ve aksamalara neden oldu. Bu sağlık felaketinin dünya çapında çeşitli sektörleri olumsuz etkilediğini anlıyoruz. Hükümetlerden ve birkaç şirketten artan destek, bu oldukça bulaşıcı virüse karşı mücadelede yardımcı olabilir. Mücadele eden bazı sektörler var ve bazıları gelişiyor. Aşağı yukarı, hemen hemen her sektörün bu salgından etkileneceği tahmin ediliyor. Zamanın bu çok önemli ihtiyacında işletmeleri yükseltmek için sonsuz çaba harcıyoruz. Uzmanlığımız ve deneyimimiz, bu küresel salgın sırasında toparlanmaya yardımcı olacak çok büyük faydalar sağlayabilir.

Örnek Araştırma Raporu İste-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/satellite-manufacturing-and-launch-systems-market-103549 

Rapor, Uydu Üretim ve Fırlatma Sistemi Pazarındaki Kilit Oyuncuları Listeliyor:

 • Airbus SAS (Hollanda)
 • Arianespace (Fransa)
 • Boeing (ABD)
 • Geooptik (Kanada)
 • ISISPACE GRUBU (Hollanda)
 • JSC Akademisyeni MF Reshetnev (Rusya)
 • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
 • Maxar Teknolojileri (ABD)
 • SpaceX (ABD)
 • ViaSat Inc. (ABD)

Piyasaya Genel Bakış :

Büyümeyi Desteklemek İçin Uzay Görevlerine Ağır Yatırımlar

Hükümet ve uzay kurumlarının teknolojik olarak gelişmiş uydu fırlatma araçları geliştirmeye yönelik artan yatırımlarının, uydu üretimi ve fırlatma sistemi endüstrisinin sağlıklı büyümesini teşvik etmesi bekleniyor. Savunma Bakanlığı’na (DOD) göre, 2019’daki 12,3 milyar ABD Doları ile karşılaştırıldığında 2020’de Ulusal Güvenlik Alanı (NSS) için 14,1 milyar ABD Doları talep edildi. Toplam miktarın 8,4 milyar ABD Doları, 2,6 milyar ABD Doları ve ABD Doları Araştırma, geliştirme, test, değerlendirme (RDT&E), tedarik ve işletme ve bakım için 3,0 milyar tahsis edilmiştir. Ayrıca, yenilikçi SLV’ler geliştirmek için uzay şirketleri ve hükümet kuruluşları arasında artan işbirliği ve anlaşma, uydu üretimini ve fırlatma sistemi pazarındaki büyümeyi destekleyecektir. Örneğin, SpaceX, genel program maliyetini ve dünyanın yörüngesi etrafındaki uzay kalıntılarını en aza indirmek için yeniden kullanılabilir uydu fırlatma araçları tasarlamak ve geliştirmek için NASA ile işbirliği yaptı. Benzer şekilde, Avrupa Uzay Ajansı (ESA), harcanabilir bir fırlatma sistemi olan Ariane 6’ya odaklanarak uydu üretimini ve fırlatma sistemi üretimini hızlandırdı.

Raporda Özelleştirme için bize ulaşın –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/satellite-manufacturing-and-launch-systems-market-103549 

Askıya Alınan Uydu, Coronavirüs Sırasında Pazarı Engellemek İçin Fırladı  

ABD, Fransa, Almanya, Çin, Hindistan ve Japonya gibi büyük ülkelerdeki tecrit, uzay endüstrisini ciddi şekilde etkiledi ve uzayla ilgili tüm faaliyetleri askıya aldı. Space X, United Launch Alliance (ULA), Rockets Labs ve Blue Origin gibi büyük şirketler, fırlatma araçları ve uydular için üretim yapılarını yeniden düzenlediler. ABD Ticaret Bakanlığı’na göre, birincil iş kapasitesi araştırma ve geliştirme olan uzay merkezli firmaların yaklaşık %92’si küçük işletmelerdi. Bu firmalar pandemiden büyük bir darbe aldı. Ayrıca, önde gelen şirketlerin toparlanmayı sürdürmek için çeşitli stratejiler uygulaması, pandeminin ortasında uydu üretimi ve fırlatma sistemi pazarını yükseltebilir.

Uydu üretimi ve fırlatma sistemi pazarına ilişkin rapor  şunları içerir :

 • Piyasaya dair dikkat çekici bilgiler
 • Segmentlerin titiz incelemesi
 • Son gelişmeler ve sürücüler
 • Önemli oyuncular hakkında hayati bilgiler
 • Baskın bölgeler
 • Önemli Gelişme

Bölgesel Analiz :

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Yeniden Kullanılabilir Fırlatma Sistemlerine Devlet Desteği

Kuzey Amerika’daki uydu üretim ve fırlatma sistemi pazarının, ABD hükümeti ve uzay ajanslarının yeniden kullanılabilir fırlatma sistemleri üretmeye yönelik yüksek yatırımları nedeniyle tahmin dönemi boyunca hızlı bir büyüme göstermesi bekleniyor. Örneğin, Eylül 2019’da NASA, hafif 3D baskılı modüllerle entegre altı yeniden kullanılabilir Orion mürettebat kapsülü tedarik etmek için Lockheed Martin Corporation’a 4.600 milyon ABD Doları değerinde bir sözleşme imzaladı. Asya Pasifik’in tahmin döneminde en büyük paya sahip olması bekleniyor. Büyüme, büyüyen uydu fırlatma altyapısına ve Çin, Hindistan ve Avustralya’dan gelen uydu fırlatma programlarına bağlanıyor. Örneğin, Kasım 2020’de Hindistan Uzay Araştırma Kurumu (ISRO), yer gözlem uyduları ve faydalı yükten oluşan 10 uyduyu başarıyla fırlattı.

Anahtar Geliştirme :

Ekim 2020 : Boeing Company’ye ABD Uzay Kuvvetleri tarafından yeni nesil SATCOM uyduları için 298 milyon ABD Doları değerinde bir sözleşme verildi. Bu sözleşme kapsamında, The Boeing Company’nin karmaşık bir askeri uydu ve faydalı yük mimarisi sistemi tasarlaması ve geliştirmesi bekleniyor.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/satellite-manufacturing-and-launch-systems-market-103549 

Diğer Haberleri Oku:

Hava ve Füze Savunma Radarı Pazar Büyüklüğü

Arazi Etüdü Ekipmanları Pazar Büyüklüğü

Hava Kargo Güvenlik Tarama Pazar Payı

Hava Taşımacılığı Yazılım Pazarının Büyümesi

Kıyı Gözetleme Piyasası Tahmini

Anten Piyasa Analizi

Helikopter Turizm Pazarı Olanakları

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

 

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter  Blogları