Deniz Araçları Pazarında Güçlü Büyüme, Karlı Sektör Payı ve 2028 Gelir Tahmini

Küresel deniz araçları pazarının büyüklüğü, enerji verimliliğini artırmak için denizcilik endüstrisinde devam eden yeniliklerden ivme kazanacak. Bu nedenle şirketler, maliyeti ve dalgalanma verimliliğini azaltmak için hızla çevre dostu hibrit tahrik sistemlerine yöneliyor. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından ” Deniz Araçları Piyasası, 2021-2028 ” başlıklı bir raporda verilmektedir . Rapora göre, pazar 2020’de 168,56 milyar ABD doları olarak gerçekleşti. 2021’de 170,75 milyar ABD dolarından 2028’de  tahmin döneminde % 1,43’lük bir YBBO ile 188,57 milyar ABD dolarına çıkması öngörülüyor.

Küresel deniz taşıtı pazarında faaliyet gösteren ünlü deniz taşıtı üreticilerinin listesi:

 • Hyundai Heavy Industries Co., Ltd. (Güney Kore)
 • Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. (Japonya)
 • Kawasaki Gemi İnşa Şirketi (Japonya)
 • Samsung Heavy Industries Co. Ltd. (Güney Kore)
 • Imabari Gemi İnşa A.Ş. Ltd. (Japonya)
 • Hyundai Samho Heavy Industries Co. Ltd. (Güney Kore)
 • Hyundai Mipo Dockyard Co. Ltd. (Güney Kore)
 • Fincantieri SPA (İtalya)
 • Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering Co., Ltd (Güney Kore)

Örnek PDF İste –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/marine-vessel-market-102699

Segmentler-

Yolcu Gemisi Segmenti 2020’de %23’lük Paya Sahip Oldu:  Fortune Business Insights™

Tipine göre pazar, özel amaçlı gemiler, LNG/LPG taşıyıcıları, yolcu gemileri ve ticari gemiler olarak ayrılmıştır. Bunlardan yolcu gemisi segmenti  deniz araçları pazar payı olarak 2020 yılında % 23’lük pay elde etti. Yolcu gemileri ve feribotlar olmak üzere iki alt segment içermektedir. Artan turizm nedeniyle feribot talebinin yakın gelecekte artacağı tahmin edilmektedir.

Rapor Kapsamı-

Analistlerimiz, bu sektör hakkında bilgi toplamak için niteliksel ve niceliksel araştırma ve birincil ve ikincil kaynakların bir karışımını yürütmüştür. Pazarın tam bir resmini sunmak için basın bültenlerinden, ücretli veritabanlarından, şirket günlüklerinden ve diğer kaynaklardan veri aldılar. Rekabet ortamı hakkında bilgi toplamak için ünlü şahsiyetlerle röportajlar yaptılar.

COVID-19 Pandemisi: Deniz Ticareti ve Taşımacılığın Azaltılması Büyümeyi Engelliyor

COVID-19 salgınının patlak vermesi, dünya çapında deniz ticareti ve taşımacılığını azalttı. Bu nedenle yeni deniz araçlarına olan talebi reddetmiştir. Bu gemiler doğrudan küresel ekonomi ve uluslararası ticaretle ilişkilidir. 2020’nin ilk iki çeyreğinde, konteyner taşımacılığına olan talebin azalması nedeniyle çeşitli konteyner gemileri siparişleri beklemeye alındı. Aynı zamanda, kruvaziyer operatörlerinin daha düşük gelirleri ve pandemi sırasında yolcu eksikliği, eskiyen yolcu gemilerinin hizmetten çıkarılmasına neden oldu. Örneğin Carnival Corporation, Haziran 2020’de on üç yolcu gemisini sattığını ve kaldırdığını açıkladı.

Raporda özelleştirme için bize ulaşın –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/marine-vessel-market-102699

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Desteklemek İçin Deniz Ticaretini Arttırmak

Dünya ekonomisi ve uluslararası ticaret, deniz taşımacılığında büyük rol oynamaktadır. Deniz araçları pazarındaki büyüme, dünya genelinde artan deniz ticareti nedeniyle gerçekleşecek. Örneğin Denizcilik Yayınları, küresel ticaretin değer olarak %70’inden fazlasının ve hacim olarak yaklaşık %80’inin limanlar tarafından kontrol edildiğini ve küresel olarak deniz yoluyla gerçekleştirildiğini belirtti. Bununla birlikte, çeşitli ülkelerdeki devlet kurumları, gemilerden kaynaklanan Kükürt ve sera gazı emisyonlarını azaltmak için katı normlar uygulamaktadır. Bu tür gemilere olan talebi engelleyecek şekilde ayarlanmıştır.

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik, Çin, Japonya ve Kore’nin Katkılarıyla Stoklanacak

Coğrafi olarak, 2020’de Kuzey Amerika 8,80 milyar ABD doları gelir elde etti. Asya Pasifik’in, Kore Cumhuriyeti, Japonya ve Çin’in büyük katkılarıyla desteklenen deniz araçları endüstrisinde en büyük paya sahip olması bekleniyor. 2019 yılında yeni gemi teslimatlarının %92,5’ini oluşturdular. Fincantieri SPA’nın bölgedeki varlığından hareketle Avrupa deniz aracının ikinci sırada yer alması bekleniyor.

Deniz aracı Rekabetçi Manzara-

Kilit Oyuncular, Rekabette Üstünlük Kazanmak İçin Yeni Siparişler Kazanmaya Odaklanıyor

Küresel deniz araçları pazarı, rekabet avantajı elde etmek için ısrarla çabalayan çok sayıda şirketi içermektedir. Bunu yapmak için, önde gelen üreticilerden yeni sözleşmeler almaya çalışıyorlar. Aşağıda sektördeki en son iki gelişme verilmiştir:

 • Mayıs 2021 : Güney Koreli Dae Sun Shipbuilding & Engineering, SITC International Holdings Company’den (SITC) sekiz artı iki kapalı gemi teslim etmek üzere 153,6 milyon USD değerinde yeni bir sipariş aldı.
 • Mayıs 2021 : Marshall Adaları Cumhuriyeti (RMI) Denizcilik İdaresi, Kore Gemi İnşa ve Deniz Mühendisliği (KSOE), Hyundai Mipo Tersanesi (HMD) ve ABS, yeni nesil CO2 taşıyıcı tasarımları geliştirmek için bir anlaşma imzaladı.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgula-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/marine-vessel-market-102699

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9th Floor, Icon Tower, Baner –
Mahalunge Road, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
BK: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]
LinkedIn Facebook Twitter