LiDAR Drone Pazar Segmentasyonu ve 2028’e Kadar Endüstriyel Fırsatlar

Küresel LiDAR drone pazar büyüklüğünün  2028 yılına kadar 455,0 milyon ABD dolarına ulaşması  ve tahmin dönemi boyunca % 17,98’lik  bir YBBO sergilemesi  bekleniyor. Ekonomik 3D görüntüleme sensörlerinin hızla benimsenmesinin pazar büyümesini artırması muhtemeldir. Fortune Business Insights TM  bu bilgiyi “LiDAR Drone Market, 2021-2028”  başlıklı raporunda yayınladı  . 2020 yılında 129,0 milyon ABD doları olan pazar büyüklüğünün  2021 yılında 143,0 milyon ABD dolarına  ulaşacağı tahmin edilmektedir.

Ek olarak, bu teknolojinin uzaktan algılama platformları için etkili bir çözüm olarak ortaya çıkması nedeniyle, koridor haritalama uygulamaları için LiDAR dronlarının artan kullanımının pazar büyümesini artırması bekleniyor.

COVID-19 Etkisi-

Koronavirüs pandemisinin hızla yayılması, küresel olarak çeşitli pazarları ve endüstrileri etkiledi. Karantina ve süresiz sokağa çıkma yasakları nedeniyle üretim tesislerinin ve üretim tesislerinin kapanması pazar büyümesini azalttı. Keşif ve tespit, haritacılık gözetimi ve planlı haritalama, hassas tarım uygulama operasyonları ve diğerlerinde geçici kapatmalar nedeniyle yaşanan aksamalar, pazarın büyümesini olumsuz etkiledi. Ancak, piyasa pandemi öncesi seviyelere döndüğünde hızla toparlanması bekleniyor.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/lidar-drone-market-102602

Pazardaki Kilit Oyuncuların Listesi:

 • Velodyne Lidar Inc. (ABD)
 • Teledyne Optech Inc. (Kanada)
 • RIEGL Lazer Ölçüm Sistemleri GmbH (Avusturya)
 • Delair SAS (Fransa)
 • Phoenic LiDAR Sistemleri (ABD)
 • Leica Ecosystems AG (İsviçre)
 • Sarı Tarama (Fransa)
 • LiDARUSA (ABD)
 • SZ DJI Technology Co. Ltd. (Çin)
 • Benewake (Pekin) Co. Ltd. (Çin)
 • RoboSense (Çin)
 • Sich AG (Almanya)
 • Mikrodronlar (Almanya)

Segmentasyon-

Ürün bazında pazar, döner kanatlı LiDAR drone’lar ve sabit kanatlı LiDAR drone’lar olarak ikiye ayrılıyor. LiDAR tipi temelinde, pazar mekanik LiDAR ve katı hal LiDAR’a ayrılmıştır. Menzil temelinde, pazar uzun, orta ve kısa olarak üçe ayrılır. Uygulama temelinde, pazar hassas tarım, keşif ve tespit, çevre, gözetleme, harita haritacılığı ve diğerlerine bölünmüştür. Coğrafi olarak, pazar Asya Pasifik, Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Dünyanın Geri Kalanı olarak sınıflandırılmıştır.

Rapor Kapsamı-

 • Kapsamlı bir pazar analizi içerir.
 • Önde gelen şirketler, uygulamalar ve diğerleri gibi temel faktörleri vurgular.
 • Pazarın düzenleyici senaryoları hakkında önemli bilgiler sağlar.
 • COVID-19 salgınının etkisini değerlendirir.
 • Önümüzdeki yıllarda büyümeyi yakalamak için stratejiler önerir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Pazar Büyümesini Yönlendirmek İçin Ekonomik 3D Görüntüleme Sistemlerinin Artan Kabulü

Drone teknolojisi, son birkaç yılda muazzam bir gelişmeye ve yeniliğe tanık oldu. LiDAR teknolojisi, havadaki lazer taramayla büyük ölçüde bağlantılıdır ve bu teknolojiyi kullanan drone, lazer ve sensör bileşenlerindeki gelişmeler nedeniyle önemli ölçüde büyümüştür. Haritalamanın, coğrafi referanslı uzamsal verilerden yüzey özellikleri ve şekiller hakkında veri üretmede etkili olduğu kanıtlanmıştır. Sensör ve lazer bileşenlerindeki ve drone teknolojisindeki gelişmeler, ekonomik üç boyutlu haritalama sistemleri ile sonuçlanmıştır. Bu nedenle, ekonomik 3D görüntü haritalama sistemlerinin artan şekilde benimsenmesinin küresel LiDAR Drone Pazarının büyümesini hızlandırması muhtemeldir.

Ayrıca, İHA LiDAR’ın dağlık arazilerde ve yoğun arazilerde kesin veri toplamada yararlı olduğu kanıtlanmıştır. İHA’lar, yüksek çözünürlüklü görüntülerin toplanmasında etkilidir. Bu nedenle, orman izleme, bitki örtüsü izleme ve arkeolojik araştırmalar için kesin bilgi elde etmek üzere 3D haritalamaya yönelik artan talebin pazar büyümesini yönlendirmesi bekleniyor.

Bununla birlikte, katı düzenlemelerle birleşen yüksek ürün ve operasyon maliyetleri, pazarın büyümesini engelleyebilir.

Satın Almadan Önce Sorgula

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/lidar-drone-market-102602

 

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika’da Büyümeyi Artırmak İçin Uygun Drone Uçuş Düzenlemeleri

Kuzey Amerika’nın küresel LiDAR Drone Pazar payında baskın hale geleceği tahmin ediliyor. Elverişli drone uçuş düzenlemelerinin ve modern teknolojilerin hızla benimsenmesinin pazar büyümesini hızlandırması bekleniyor. Ayrıca, ABD’de bulunan büyük üreticilerin bölgesel pazar büyümesini tamamlaması bekleniyor.

Avrupa’nın küresel pazarda ikinci sırayı alması bekleniyor. Bölgede bulunan Delair, Yellow Scans ve Leica dahil olmak üzere birçok üreticinin pazar büyümesini artırması bekleniyor. Ayrıca, artan altyapı geliştirme ve çevre izleme uygulamalarının pazarın büyümesini hızlandırması muhtemeldir.

Asya Pasifik, Hindistan ve Çin de dahil olmak üzere gelişmekte olan ülkelerde artan ticari drone üreticileri nedeniyle önümüzdeki yıllarda hızlı bir büyüme yaşayacak.

Orta Doğu’nun altyapı geliştirme alanındaki artan yatırımlar nedeniyle ılımlı bir büyüme sergilemesi bekleniyor.

Rekabetçi Manzara-

Kilit Oyuncular Yenilikçi Büyüme Stratejileri Tasarlıyor

Pazar, en iyi pazar oyuncuları arasında yer alan Velodyne Lidar inc., RIEGL Laser Measurement Systems GmbH, Teledyne Optech Inc. ve Leica Geosystems AG’den oluşmaktadır. Pazarda faaliyet gösteren kilit oyuncular, artan yatırımlarla sürekli araştırma ve geliştirmeye önem vermektedir. Yeni ürünleri piyasaya sürmek için ileri teknoloji benimsemeye odaklanırlar. Küresel pazardaki büyümelerini artırmak için uzun vadeli sözleşmeler, ortaklıklar, yeni ürün lansmanları ve diğerleri dahil olmak üzere ustaca büyüme stratejileri benimserler. Örneğin, Ekim 2020’de SZ DJI Technology Co. Ltd. entegre bir LiDAR drone çözümünü tanıttı. Ayrıca DJI Zenmuse P1 ve DJI Zenmuse L1 adlı tam çerçeve kamera yükünü de piyasaya sürdüler. Yükler, birinci sınıf ticari drone platformu Matrice 300RTK için tasarlanmıştır.

Sektörel Gelişmeler-

 • Ocak 2021:  Velodyne Lidar Inc., Emesent Pty Ltd. tarafından çok yıllı bir sözleşme imzaladığını duyurdu. Şirket, Emesent Pty Ltd.’ye Puck LITE™ sensörleri sağlayacak.

Özelleştirilmiş Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/lidar-drone-market-102602

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter