Hava Tahmini Sistemleri ve Çözümleri Pazarı, 2029’a Kadar Hızlı Büyüme Fırsatları Yaratacak

Küresel hava tahmin sistemleri ve çözümleri pazar boyutunun, dünya çapındaki iklim değişikliği modellerindeki artış ve yağışla ilgili belirsizlikler nedeniyle öngörülen dönemde genişlemesi bekleniyor. Fortune Business Insights™  bu bilgiyi yakında çıkacak olan  Hava Tahmini Sistemleri ve Çözümleri Pazarı , 2022-2029″ başlıklı bir raporda yayınlamaktadır .

COVID-19 Etkisi:

Pazar Büyümesini Engelleyen Kısıtlı Ulaşım

COVID-19 salgını, havacılık ve savunma sektörü de dahil olmak üzere çeşitli sektörleri etkiledi. Ayrıca hükümet, pandemi döneminde hava tahmin sistemleri ve çözümleri pazarının büyümesini etkileyen ithalat/ihracat politikalarına ve nakliye faaliyetlerine katı kısıtlamalar getirdi. Ayrıca, bölgesel hükümet organları tarafından uygulanan sınırlı işgücü ve sosyal mesafe normları, şirketlerin pazar geliştirme ve üretim oranları üzerinde büyük bir etki yarattı. Kısıtlanan üretim adetleri de bu sektörde faaliyet gösteren firmaların satış oranlarını etkiledi.

Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/military-aircraft-ejection-seats-market-105531

segmentasyon:

Dikey olarak, pazar havacılık, yenilenebilir ve tarım sektörü olarak üçe ayrılmıştır.

Çözümlere dayalı olarak, pazar donanım ve yazılım olarak ikiye ayrılır.

Uygulamalara dayalı olarak pazar, hava durumu uyduları, hava durumu gözlem sistemleri, hava istasyonları, hava insansız hava araçları, hava balonları, havadan LiDAR ve diğerleri olarak ayrılmıştır.

Coğrafi olarak, pazar payı Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa ve Dünyanın Geri Kalanı olarak bölümlere ayrılmıştır.

Rapor Kapsamı:

Rapor, sektördeki son gelişmelerin yanı sıra pazardaki son gelişmelere ve trendlere ışık tutuyor. Ayrıca COVID-19 pandemisinin piyasa üzerindeki etkisi, pandemi öncesi ve pandemi sonrası piyasa değerleri ile birlikte ayrıca verilmektedir. Ayrıca, tahmin dönemi boyunca küresel pazar genişlemesini etkileyen itici güçler ve kısıtlamalar, bölümlere ayrılmış pazar alanlarına ilişkin bölgesel bilgilerle birlikte verilmektedir. Önde gelen şirketler tarafından sunulan son lansmanlar da dahil olmak üzere, kilit pazar oyuncularının bir listesinden ayrıca bahsedilmektedir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Büyümeyi İlerlemek İçin Etkili Afet Yönetimine Olan Talebin Artması

Hava tahmin sistemleri ve çözümleri pazarı, küresel iklim değişikliği modelleri ve belirsiz zamanlarda öngörülemeyen fırtınalar ve yağmurlar eğilimi nedeniyle kazançlı bir büyüme potansiyeline sahiptir. Etkili afet yönetimini sağlamak ve pazarın büyümesini desteklemesi beklenen değişen hava koşullarının sürekli izlenmesi gerekmektedir.

Bununla birlikte, otomatik teknolojilerin eksikliği ve etkili hava durumu alarmlarının yetersiz tedariki nedeniyle pazar büyümesi daha fazla etkilenebilir.

Satın Almadan Önce Sorgula

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/military-aircraft-ejection-seats-market-105531

Bölgesel Görüşler:

Kuzey Amerika, Tanınmış Oyuncuların Varlığı Sayesinde Küresel Pazara Hakimdir

Kuzey Amerika’nın, tahmin dönemi boyunca en yüksek küresel hava tahmin sistemleri ve çözümleri pazar payına sahip olması bekleniyor. Bu bölgede önde gelen pazar oyuncularının varlığı, bölgesel pazar büyümesi için önemli bir itici faktördür.

Doğru hava tahmini ve analizine yönelik artan talep nedeniyle Asya Pasifik’in önümüzdeki yıllarda ikinci en yüksek pazar konumunda olması bekleniyor. Ayrıca, Hindistan ve Çin’den gelen deniz araçlarının mürettebatını korumak için hava koşullarını değerlendirme ihtiyacının bölgesel pazar büyümesini yönlendirmesi bekleniyor.

Rekabet Ortamı:

Stratejik Ortaklıklar, Şirketlerin İş Performanslarını İyileştirmelerini Sağlar

Kilit pazar oyuncuları gelişiyor ve pazar erişimlerini artırıyor. Mayıs 2020’de BKC WeatherSys Pvt. Ltd. ve Adani Power, güneş hava durumu izleme sistemlerini izlemek için ittifak kurdu. BKC WeatherSys Pvt. Ltd., Adani Power için güneş enerjisi izleme sistemini satın aldı.

Endüstri Geliştirme:

 • Şubat 2020:  NOAA’nın Hava ve İklim Operasyonel Süper Hesaplama Sistemleri tarafından süper bilgi işlem kaynakları sağlamak için General Dynamics Bilgi Teknolojisi, Ulusal Hava Durumu Servisi ve Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi arasında bir sözleşme imzalandı. Sözleşme imzalandığı için, süper bilgi işlem sistemleri GDIT tarafından yönetilmekte ve tasarlanmaktadır.
 • Ocak 2020:  Avrupa Orta Menzilli Hava Tahmini Merkezi Atos tarafından hava tahmini ve tahmin analizi için kullanılan BullSequana XH2000 süper bilgisayarını satın almak için dört yıllık bir sözleşme imzaladı.

Özelleştirme isteyin

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/military-aircraft-ejection-seats-market-105531

Hava Tahmini Sistemleri ve Çözümleri Pazar Raporundaki Kilit Oyuncuların Listesi:

 • Accuweather, Inc. (ABD)
 • Tüm Hava Durumu, Inc. (ABD)
 • Airmar Technology Corporation (ABD)
 • Campbell Scientific, Inc. (ABD)
 • DTN (ABD)
 • Davis Instruments (ABD)
 • Ensco (ABD)
 • Lufft Mess- und Regeltechnik GmbH (Almanya)
 • Hoskin Scientific (Kanada)
 • Met One Instruments, Inc (ABD)
 • Raytheon Technologies Corporation (ABD)
 • Sutron Şirketi (ABD)

Daha İlgili Bağlantılar:

synkretic.mn.co/posts/31885957

bipolarjungle.mn.co/posts/31885964

acatpg.mn.co/posts/31885966

careero.mn.co/posts/31885967

shangwich.mn.co/posts/31885968

american-habits.mn.co/posts/31885970

constantlycheeky.mn.co/posts/31885972

network-3193.mn.co/posts/31885975

pansocialnetwork.mn.co/posts/31885976

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter