Havacılık 3D Baskı Pazar Analizi 2022 Küresel Öngörüler, Boyut, Tür, Talep, Büyüme Hızı, Temel Segmentler ve Mevcut Eğilimler, Tahmin 2029

Küresel havacılık 3D baskı pazar büyüklüğü 2021’de 2,66 milyar ABD doları olarak gerçekleşti. Pazarın, tahmin edilen dönemde %16,07 YBBO ile 2022’de 2,94 milyar ABD dolarından 2029’da 8,35 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. Fortune Business Insights™ , ” Aerospace 3D Printing Market2022-2029  ” başlıklı en son araştırma raporunda bu girdileri derinlemesine incelemiştir .

Araştırmaya göre, düşük ağırlıklı bileşenlere yönelik artan talep, gelişmekte olan ve gelişmiş ekonomilerde yenilikleri yönlendirecek. Örneğin, karbon fiber malzemeler ve şekil hafızalı alaşımlar, uçağın ağırlığını en aza indirmek için daha trend hale geldi. Yakıt tasarrufu ihtiyacının önem kazanmasıyla birlikte sektör oyuncuları portföye yatırım yapmaya devam edecek.

COVID-19 Etkisi

Uçak Üretimindeki Dalış, Endüstri Büyümesini Zorladı

Son kullanıcılar, büyük ölçüde hammadde kıtlığı ve uçak imalatındaki düşüş nedeniyle COVID-19 salgınından kaynaklanan zorlukların üstesinden gelmeye çalıştı. Stratasys gibi şirketler hastaneler için tıbbi ekipman üretmeyi düşünse de, müşteri tabanı mali taahhüdü artırmakla boğuşuyordu. Bu arada, güçlü hükümet politikaları ve son teknoloji Ar-Ge’ye yapılan yatırım, pandemiden kaynaklanan karmaşıklıkların üstesinden gelmede çok önemli bir rol oynayabilir.

Örnek PDF Broşürü Alın: –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/aerospace-3d-printing-market-101613

Rapor Kapsamı

Rapor, pazar büyüklüğü, payı, geliri ve hacmi hakkında kapsamlı bir bakış açısı sunar. SWOT analizine derinlemesine daldı. Nicel ve nitel değerlendirmeler, pazarın bütüncül bir görünümünü sağlamıştır. Birincil görüşmeler varsayımları, bulguları ve geçerli iş senaryolarını doğrular. Rapor ayrıca yıllık raporlar, basın bültenleri, teknik incelemeler ve dergiler gibi ikincil kaynakları da içerir.

Segmentasyonlar

Yüksek Mukavemet-Ağırlık Oranına Sahip Malzemelere Olan Artan Talepten Çekiş Kazanacak Malzeme Segmenti

Dikey olarak pazar, malzeme ve yazıcı olarak ayrılmıştır. Malzeme segmenti, küresel pazarın en yüksek payına sahip olabilir. Büyüme kısmen, yüksek mukavemet-ağırlık oranlı malzemelere yönelik güçlü talebe bağlanıyor.

Uçaklar, 3D Baskılı Parçalarda Artan Yoğunluk Nedeniyle Yoğun Talep Gösterecek

Endüstri ile ilgili olarak, pazar uzay aracı, uçak ve İHA olarak bölümlere ayrılmıştır. Uçak segmenti, kısmen ekipman teslimatlarına duyulan ihtiyaç ve 3D baskılı parçalara olan talep nedeniyle, küresel pazara önemli bir YBBO katkıda bulunacaktır.

3D Yazıcı Teslimatlarının Artan Sayısı Nedeniyle Güçlü Talebi Gösterecek Alan Bileşeni

Uygulama temelinde pazar, uzay bileşeni, motor bileşeni ve yapısal bileşenler olarak sınıflandırılır. Paydaşlar, uzay bileşenleri için artan sayıda havacılık 3D yazıcı teslimatının ardından, uzay bileşeni segmentinin endüstri büyümesini artırmasını bekliyor.

Verimlilik İçin Arzu Edilecek Erimiş Biriktirme Modellemesi (FDM)

Yazıcı teknolojisine bağlı olarak endüstri, Erimiş Biriktirme Modelleme (FDM), Stereolitografi (SLA), Doğrudan Metal Lazer Sinterleme (DMLS), Sürekli Sıvı Arayüz Üretimi (CLIP), Seçici Lazer Sinterleme (SLS) ve diğerlerine ayrılmıştır. Erimiş biriktirme modelleme segmenti, artan verimlilik ve para tasarrufu sağlayan özellikler nedeniyle büyüyecektir.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/aerospace-3d-printing-market-101613

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Sektörün Büyümesini Artırmak İçin Kompozit Malzemelere Yönelik Güçlü Talep

Havacılık 3D baskı pazarındaki büyüme, büyük ölçüde kompozit malzemelerden gelen yükseliş talebi nedeniyle tahmin döneminde belirginleşecek. Kanat düzenekleri, kayın yıldız gemisi, pervaneler ve helikopter rotor kanatları gibi genişleyen uygulamalar, endüstrinin büyümesi için iyi bir işaret olacaktır. Ayrıca eklemeli imalat, uzay uygulamalarında ivme kazanacaktır. Ar-Ge faaliyetlerindeki artış, önümüzdeki dönemde yatırımları teşvik edecektir. Belirgin bir şekilde, Avrupa Uzay Ajansı (ESA), endüstri görünümü için iyi bir işaret olan Ay’daki üslerini 3D baskıyı düşünüyor. Bununla birlikte, artan zaman tüketimi ve yüksek parça maliyetleri endüstrinin büyümesini engelleyebilir.

Bölgesel Bilgiler

Kuzey Amerika, Eklemeli İmalatın Olumlu Bir Şekilde Benimsenmesiyle Kazançlı Fırsatlar Sağlayacak

Eklemeli imalata yönelik eğilim, önümüzdeki birkaç yıl içinde ABD ve Kanada’da ilgi görmeye devam edecek. Büyüme, esas olarak uzay araştırmaları ve uçak programlarına yönelik artan talebe bağlanıyor. Kuzey Amerika pazar büyüklüğü 2021’de 1,17 milyar ABD Doları olarak gerçekleşti ve bölge genelinde havacılık 3D yazıcılarının güçlü bir şekilde benimsenmesiyle benzer bir eğilime tanık olacak.

Asya Pasifik havacılık 3D baskı pazar payı, Japonya, Çin ve Hindistan’da havacılık 3D yazıcıların artan benimsenmesi zeminine karşı güçlü olacaktır. Ayrıca, önde gelen oyuncular, uzay ve uçak sistemlerindeki küçük bileşenler için katlanarak artan bir talep sergilemeye devam edecek.

Sektör katılımcıları, Avrupa’nın bölge genelinde ileri teknolojilerin kullanıma sunulmasının ardından küresel pazara önemli ölçüde katkıda bulunmasını beklemektedir. Gelişmiş ekonomiler, kullanılmayan alanlardaki portföylerini artırmak için uçak programlarına yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Rekabetçi Manzara

Paydaşlar, Penetrasyonu Artırmak İçin Stratejik Yaklaşımlara Öncelik Veriyor

Tanınmış oyuncular, birleşme ve satın almalara, ürün sunumlarına, teknolojik gelişmelere ve Ar-Ge faaliyetlerine fon enjekte edebilir. Ayrıca, büyük şirketler önümüzdeki dönemde yeniliklere ve ürün tekliflerine yatırım yapabilirler.

Önemli Endüstri Gelişimi

 • Mart 2022  – Relativity Space Inc., en yeni 3D baskı teknolojisini kullanarak bütün bir roketi inşa etmeye hazırlanıyor.

 

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/aerospace-3d-printing-market-101613

Pazar Raporunda Profili Oluşturulan Başlıca Oyuncular:

 • 3B Sistemler (ABD)
 • Stratasys (İsrail)
 • Gerçekleştirmek (Belçika)
 • EOS GmbH (Almanya)
 • General Electric Şirketi (ABD)
 • CleanGreen3D (Mcor Technologies Limited) (ABD)
 • Ultimaker BV (Hollanda)
 • Proto Labs, Inc. (ABD)
 • Görelilik Uzayı (ABD)
 • ExOne Şirketi (ABD)
 • Voxeljet AG (Almanya)
 • Velo 3D (ABD)
 • SLM Solutions Group AG (Almanya)
 • EnvisionTEC (ABD)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter