Kenevir Tohumları Pazar Büyüklüğü, Payı, Talep, Büyüme, Birleşme, Trendler, Rekabet Manzarası ve 2027’ye Bölgesel Görünüm

Küresel kenevir tohumu pazar büyüklüğünün %11,1’lik bir YBBO ile artması ve 2027 sonunda 1.634,6 milyon ABD dolarına ulaşması bekleniyor. Bunun nedeni, çoğu ülkede kenevir bazlı ürünlerin artan mevcudiyetidir. Fortune Business Insights tarafından hazırlanan  “Kenevir Tohumları Pazar Büyüklüğü, Payı ve COVID-19 Etki Analizi, Forma Göre (Tam Kenevir Tohumu, Kabuklu Kenevir Tohumu, Kenevir Tohumu Yağı ve Kenevir Protein Tozu), Uygulama (Yiyecek ve İçecek, Kişisel Bakım Ürünleri, Endüstriyel Ürünler ve Diğerleri) ve Regional Forecast, 2020 – 2027”  , bu pazarın değerinin 2019 yılında 710,7 milyon ABD doları olduğunu belirtmektedir.

COVID-19 salgını dünya ekonomisi üzerinde büyük bir göçük yarattı. Çeşitli ulusların hükümetleri tarafından sokağa çıkma yasağı uygulanması nedeniyle işletmelerin çoğu geçici olarak kapatıldı. Evlerinin dört duvarı arasında faaliyet gösteren diğer işletmeler, yetersiz geliri zar zor yönetebiliyor.

Araştırma Raporunun Örnek Bir Kopyasını Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/hemp-seeds-market-103478

Raporun Amaçları:

 • Bu pazara 360 derecelik bir genel bakış
 • Pazarı yönlendiren, sınırlayan, zorlayan ve fırsat yaratan faktörler
 • Ana segmentlerin listesi ve önde gelen segmentlerin adları
 • Piyasada rekabet avantajı elde etmek için oyuncular tarafından benimsenen pazarlama stratejileri

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Büyümeyi Arttırmak İçin Sağlık Bilincine Sahip Tüketici Sayısını Artırmak

Kenevir tohumları, kenevir veya esrar ailesinin farklı bir çeşidi olan kenevir bitkisinden elde edilir. Son derece besleyicidirler ve mineraller, sağlıklı yağlar, proteinler ve diğerleri açısından zengindirler. Bu tohumların beslenme özellikleri hakkında artan farkındalık, küresel kenevir tohumu pazarının büyümesini destekleyen temel faktörler olarak kabul edilmektedir. Bunun yanı sıra, tıbbi özellikleri nedeniyle kronik hastalıklardan mustarip hastalar tarafından da kullanılırlar ve böylece büyümesini sağlarlar.

Öte yandan, çoğu ülke kenevir tohumlarının veya kenevir bazlı ürünlerin kullanımını onaylamamakta ve endüstriyel kenevir kullanımına ilişkin karmaşık düzenlemeler getirmektedir. Bu, önümüzdeki yıllarda büyüme hızını engelleyebilir. Bu, yeni koronavirüsün mevcut yayılımı ile birleştiğinde, önümüzdeki yıllarda pazarda büyük engellere neden oluyor.

 Buna rağmen kişisel bakım ürünleri, hayvan yemi, yiyecek-içecek ve diğer endüstriyel ürünler gibi çeşitli uygulamalardan artan talebin önümüzdeki yıllarda pazar için kazançlı büyüme fırsatları yaratması muhtemeldir.

segmentasyon:

Yiyecek ve İçecek Segmenti, Zengin Besin Özellikleri Nedeniyle Büyük Payları Kapsıyor

Uygulama türündeki tüm segmentler arasında, yiyecek ve içecek segmenti en yüksek kenevir tohumu pazar payını oluşturdu. 2019’da bu segment %44,52’lik bir pay elde etti ve yüksek besin değeri sayesinde baskın hale geldi.

Bölgesel Analiz:

Asya Pasifik, Gelişmekte Olan Ülkelerin Yüksek Tüketimi Sayesinde En Büyük Payı Aldı

Asya Pasifik, bölgesel olarak 2019’da 238,7 milyon ABD doları kazandı ve kişisel bakım ürünlerine yönelik artan talep ve Hindistan, Avustralya, Çin ve Japonya gibi gelişmekte olan ülkelerden gelen yüksek talep nedeniyle baskın hale geldi. Ayrıca, endüstriyel kenevirin gıda takviyelerinde kullanılmasının yasallaştırılması da pazarın önümüzdeki yıllarda genişlemesine yardımcı olacaktır.

Öte yandan, Avrupa pazarının %12,01’lik YBBO ile artması ve en hızlı büyüyen bölge olması bekleniyor. Bu, tahıllar, barlar, tatlılar, yoğurt gibi gıda ürünlerinde ve İngiltere, İtalya, Almanya ve Hollanda gibi ülkelerden gelen diğerlerinde bu tohumların artan tüketimini açıklıyor.

Rekabet Ortamı:

Yenilikçi Ürüne Odaklanan Oyuncular İvme Kazanmak İçin Lansmanlara Çıktı

Küresel kenevir tohumu pazarında faaliyet gösteren oyuncuların çoğu, yenilikçi ürünler üretmek için araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütüyor. Büyük bir tabana sahip imalatçılar, pazar rekabetinde güçlü bir dayanak sağlamak için küçük şirketlerle birleşme ve satın alma ve ortak girişimlerde bulunuyorlar.

Sektörel Gelişmeler:

Şubat 2019 –  Kanada merkezli bir şirket olan Tilray Inc., British Columbia merkezli bir saksı yetiştirme şirketi olan Nanaimo’nun Amerika Birleşik Devletleri pazarına girmesine izin vermek için Manitoba Harvest ile bir anlaşma imzaladı.

Kenevir Tohumları Pazar Araştırma Raporunda Profili Oluşturulan Önde Gelen Şirketlerin Listesi:

 • GFR Ingredients Inc. (Alberta, Kanada)
 • Manitoba Hasatı (Winnipeg, Kanada)
 • Kenevir Yağı Kanada A.Ş. (Manitoba, Kanada)
 • Canah International (Salonta, Romanya)
 • Yunnan HuaFang Industrial Hemp Co. Ltd. (Kunming, Çin)
 • Hempflax BV (Oude Pekela, Hollanda)
 • BAFA new GmbH (Malsch, Almanya)
 • Liaoning Qiaopai Biotech Co., Ltd. (Jinzhou, Çin)
 • North American Hemp & Grain Co. (Vancouer, Kanada)
 • Naturally Splendid Enterprises Ltd. (Pitt Meadows, Kanada)
 • Diğerleri

İndirim Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/check-discount/hemp-seeds-market-103478

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | Twitter | Bloglar