Patates Nişastası Pazar Büyüklüğü, Payı, Büyüme, Bölgesel Talep ve 2027 Tahmini

Küresel patates nişastası pazar büyüklüğünün, tahmin dönemi boyunca %3,9’luk bir YBBO sergileyerek 2027 yılına kadar 672,68 milyon ABD Dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir. Fortune Business Insights™’ın ” Patates Nişastası Pazar Büyüklüğü, Payı ve COVID-19 Etki Analizi, Doğası gereği (Organik ve Konvansiyonel) ” başlıklı raporunda, gıda şirketleri tarafından temiz etiketli nişasta ürünlerinin geliştirilmesinin bu pazar için faydalı olmasının beklendiğini  belirtiyor. Nihai Kullanım (Tekstil & Kağıt, Yiyecek & İçecekler ve İlaç), Tür (Yerli ve Modifiye) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027 ”. Temiz etiketli gıda ürünleri, herhangi bir kimyasal değişiklik veya değişiklik içermeyen ve doğal içeriklerden yapılmış ürünlerdir. Nişasta, genellikle kimyasal olarak sentezlenen bir karbonhidrattır, ancak tüketiciler artık yiyecek ve içeceklerde kullanılan temiz etiketli veya doğal türevli nişastalar ve diğer bileşenler talep etmektedir. Sonuç olarak, birçok şirket artık organik kaynaklardan yapılan yenilikçi nişasta karışımları geliştiriyor. Örneğin, Tate & Lyle  , gıda endüstrisindeki çeşitli hazırlama gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış, Genetiği Değiştirilmemiş Organizma (GDO) nişasta tekliflerinden oluşan yeni ürün serisi CLARIA ® Fonksiyonel Temiz Etiketli Nişastaları geliştirdi. Cargill de hazır gıdalar için özel olarak geliştirilmiş SimPure doğal nişasta serisini ortaya çıkardı.

Araştırma Raporunun Örnek Bir Kopyasını Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/potato-starch-market-101789

2019 yılında küresel piyasa değerinin 500,07 milyon ABD doları olduğunu belirten raporda şu bilgiler veriliyor:

 • COVID-19’un bu pazar üzerindeki uzun vadeli ve kısa vadeli etkisine ilişkin akıllı içgörüler;
 • Pazar eğilimleri, itici güçleri ve kısıtlamaları hakkında eyleme geçirilebilir araştırma;
 • Kilit pazar segmentlerinin ayrıntılı analizi; ve
 • Pazar büyümesini şekillendiren bölgesel ve rekabetçi dinamiklerin dikkatli bir şekilde incelenmesi.

Pazar Sürücüsü

Patates Nişastasının Stoke Evlat Edinmesine Sindirim Faydaları

Bu pazar büyümesini hızlandıran başlıca faktör, patatesten elde edilen dirençli nişastanın vücudun sindirim sistemi üzerindeki sayısız faydasıdır. Ulusal Sağlık Enstitüleri’ne (NIH) göre, dirençli nişasta, bölgedeki iltihabı azaltarak ve potansiyel olarak kolorektal kanser riskini düşürerek kolonun güçlendirilmesine yardımcı olur. Kolonun işlevselliğini desteklemede, bu tür nişasta, Crohn hastalığı ve ülseratif kolit gibi kronik bağırsak bozukluklarının gelişimini önleyebilir. NIH, dirençli nişastanın metabolizma için sunduğu avantajları da vurgulamaktadır. Örneğin, bu nişasta türünün yemeklerle düzenli olarak tüketilmesi, insülin duyarlılığını artırabilir, bu da kan şekeri düzeylerini düşürebilir ve tip 2 diyabet, kalp hastalığı, obezite ve hatta Alzheimer gibi hastalık riskini azaltabilir.

Bölgesel Görüşler

Avrupa’da Pazar Büyümesini Desteklemek İçin Bitki Bazlı Gıda Maddelerine Yüksek Talep

Bölgede bitki bazlı, doğal olarak üretilen gıda maddelerine yönelik yüksek talep ve tüketim nedeniyle Avrupa’nın tahmin dönemi boyunca patates nişastası pazar payında hakim bir konuma sahip olması bekleniyor. Buna ek olarak, bölgedeki yiyecek ve içecek şirketleri, kıtadaki pazar büyümesini destekleyen patates nişastası ekleyerek sağlıklı atıştırmalıklar geliştiriyor.

Kuzey Amerika’daki pazar büyüklüğü 2019’da 178,75 milyon ABD Doları olarak gerçekleşti ve bölgedeki organik yiyecek ve içeceklere yönelik artan talep nedeniyle istikrarlı bir hızla büyümesi bekleniyor. Asya Pasifik’te hızlı kentleşme, bu pazardaki oyuncular için umut verici beklentiler yaratan, yemeye hazır organik gıdalara olan talebi artırıyor.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/potato-starch-market-101789

Rekabetçi Manzara

Bitki Temelli Beslenmeyi Teşvik Etmek İçin İşbirlikçi Çabalara Katılacak Kilit Oyuncular

Bitki bazlı yiyecek ve içeceklerin genişleyen yelpazesiyle, bu pazardaki kilit oyuncular, patates nişastası da dahil olmak üzere doğal olarak türetilen nişastaların potansiyelini artırmak ve yenilik yapmak için somut adımlar atıyor. Bu amaçla, birçok şirket bitki bazlı beslenme ürünlerini teşvik etmek için büyük ölçekli girişimlere katılıyor. Öte yandan, birkaç şirket daha küresel varlıklarını genişletmek için taktik satın almalar yapıyor.

Sektörel Gelişmeler:

 • Aralık 2019:  Roquette, Avrupa nişasta endüstrileri derneği Starch Europe tarafından başlatılan “Nişastanın Ötesinde” kampanyasının bir parçası oldu. Bu kampanyanın amacı, 27 üye şirketi tarafından düzenlenen bir dizi etkinlikle gıda endüstrisinde nişasta kullanımı konusunda farkındalık yaratmaktır.
 • Mart 2019:  Ingredion Incorporated, gıda ve endüstriyel uygulamalar için ABD merkezli yerli ve modifiye patates nişastası üreticisi Western Polymer’in operasyonlarını satın aldığını duyurdu. Bu hamle, Ingredion’un üretimini güçlendirmesine, işleme kapasitelerini artırmasına ve özel bileşenler portföyünü genişletmesine olanak tanıyacak.

Küresel Patates Nişastası Pazarı Raporunda Profili Oluşturulan Önde Gelen Şirketlerin Listesi:

 • Lodaat Pharma – Illinois, ABD
 • AGRANA Beteiligungs-AG – Viyana, Avusturya
 • KMC amba – Brande, Danimarka
 • Roka – Lestrem, Fransa
 • Cargill, Inc. – Minnesota, ABD
 • Tereos – Moussy le Vieux, Fransa
 • Coöperatie Koninklijke Cosun UA – Dinteloord, Hollanda
 • Ingredion, Inc. – Illinois, ABD
 • PEPEES Grubu – Lomza, Polonya
 • Emsland Grubu – Lowe Saxony, Almanya

Özelleştirme Talebi:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/potato-starch-market-101789

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | Twitter | Bloglar