Satış Gelirine, Gelecekteki Taleplere, Büyüme Faktörlerine ve Yükselen Trendlere Göre Probiyotik Pazar Büyüklüğü ve Payı 2027 Tahmini

Küresel probiyotik pazar büyüklüğünün 2027 yılına kadar 94,48 milyar ABD dolarına ulaşması ve 2020 ile 2027 yılları arasında %7,9’luk bir YBBO sergilemesi bekleniyor. Bu bilgi Fortune Business Insights tarafından ” Probiyotik Pazarı, 2020-2027 ” başlıklı raporunda yayınlandı. Rapor ayrıca, pazarın 2019’da 48,88 milyar ABD doları olduğunu belirtiyor. Pazarın sağlık bilincine sahip kesimi arasında artan besleyici gıda tüketimi son yıllarda popülerlik kazanıyor. Örneğin, Malezya Beslenme Topluluğu da tüketicileri bu ürünlerin sağlık yararları konusunda eğitmek için Probiyotik Eğitim Programını başlatmıştır.

Araştırma Raporunun Örnek Bir Kopyasını Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/probiyotikler-market-100083

Probiyotik Pazarında Profili Bulunan En İyi 10 Kilit Oyuncunun Listesi:

  • Danone SA (Paris, Fransa)
  • Lallemand Inc. (Kanada)
  • Yakult Honsha (Japonya)
  • Nestle SA (Vevey, İsviçre)
  • DuPont (Danisco A’S) (Delaware, Amerika Birleşik Devletleri)
  • Chr. Hansen (Horsholm, Danimarka)
  • Kerry Inc. (Tralee, İrlanda)
  • Post Holdings, Inc. (Missouri)
  • PepsiCo, Inc. (New York, Amerika Birleşik Devletleri)
  • Evolve Biosystems, Inc. (Davis, Kaliforniya)

Pazar Bölümlendirmesi

Mikrobiyal cins temelinde pazar, laktobasil, bifidobakteri ve maya olarak bölümlere ayrılmıştır. İlaç sınıfı bazında insülin segmenti 2018’de yaklaşık %43,7’lik bir pazar payına sahipti.

Uygulamaya bağlı olarak, pazar fonksiyonel yiyecek ve içecek, besin takviyesi ve hayvan yemi olarak üçe ayrılır. Dağıtım kanalı bazında pazar, süpermarketler/hipermarketler, eczaneler/sağlık mağazaları, marketler, çevrimiçi perakende ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Coğrafyaya bağlı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rapor Neleri İçeriyor?

Rapor, karlılık, tüm yapı ve ölçek hakkında bir fikir sunar. Ayrıca sürücüleri ve kısıtlamaları inceler ve pazara yönelik tüm potansiyel tehditleri dikkate alır. Pazar bölümlerinin kritik analizi, tahmin analizi ve uzman içgörüleri stratejik olarak rapora dahil edilir. Pazar uzmanları tarafından yürütülen araştırmalarda bölgesel analiz, pazar bölümlendirme, sektör gelişmeleri ve kilit oyuncular dahil olmak üzere geniş bir veri yelpazesi yer almaktadır.

Sürüş faktörü

Talebi Arttırmak İçin Sosyal Medya Aracılığıyla Ürün Bilinirliğini Arttırma

Ürünün sayısız sağlık yararı, probiyotik pazarındaki büyümeyi artırıyor. Önde gelen şahsiyetlerin artan bilinirliği ve reklamı, pazarda bir talep yaratıyor. Çeşitli sporcular ve yoga eğitmenleri, nutrasötiklerin sağlık yararlarını sosyal medya aracılığıyla ücretli ortaklıklar olarak vurguluyor. Ayrıca, sağlık bilincine sahip vegan tüketicilerin önemli bir kısmı, besinlerini nutrasötik kaynaklardan almayı tercih ediyor. Sektör aynı zamanda inovasyon için araştırma ve geliştirmeye yoğun yatırımlar yaşıyor. Örneğin, Şubat 2020’de Amorepacific Group, Jeju organik yeşil çayında bulunan lactobacillus’u incelemek için yeni yeşil çay probiyotikleri Araştırma Merkezi’nin açılışını yaptı.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’te Büyümeye Yardımcı Olacak Sağlık Faydaları Konusunda Artan Farkındalık

Asya-Pasifik bölgesinin, Çin ve Japonya’daki yüksek tüketim nedeniyle en büyük probiyotik pazar payına sahip olması bekleniyor. Ürünün sağlık yararlarına ilişkin artan farkındalık, bölgeden önemli talep toplamaktadır. Örneğin Yakult Honsha, şirketin Japonya’da her gün 9.540 şişe Yakult sattığını açıkladı.

Kuzey Amerika’nın önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bunun nedeni, bölgedeki köklü gıda endüstrisidir. Ayrıca, bölgedeki yaşam tarzı hastalıklarının yaygınlığı nedeniyle sağlıklı beslenme tercihinin artmasının da ürün talebini artıracağı tahmin edilmektedir.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/probiyotik-market-100083

Rekabetçi Manzara

Tanınmış Şirketlerin Pazar Beklentilerini Aydınlatmak İçin İşbirliği

Probiyotik pazarının rekabet ortamı, bu endüstrinin önde gelen oyuncuları hakkında ayrıntılarla bizi aydınlatıyor. Kilit oyuncuların teknolojik ilerlemeleri, pazarda çekiş kazanmak için araştırılıyor. Birkaç pazar devi de iş ufuklarını genişletmek için üretim tesisleri konusunda işbirliği yapıyor. Bazı şirketler de ufuklarını genişletmek için ürünlerini en az farkındalığa sahip bölgelerde stratejik olarak tanıtmak için bilinçlendirme kampanyaları kullanıyor. Bu ürünün pazar ufkuna birkaç stratejik iş birliği, satın alma, ortaklık, ürün lansmanı, teknolojik ilerleme ve diğerleri yayılmıştır.

Anahtar Sektör Geliştirme:

Nisan 2020:  Hz. Hansen Inc., ABD’de bilime dayalı bir çevrimiçi probiyotik platformunu tanıttı. Platform, tüketicileri ve sağlık profesyonellerini probiyotiklerin faydaları konusunda eğitmeyi amaçlıyor.

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | Twitter | Bloglar