Havaalanı Hizmetleri Pazar Lideri Şirketler, İş Büyümesi, Temel Uygulamalar, Talep, Boyut, Tür, Eğilimler ve Fırsatlar

Küresel havalimanı hizmetleri pazar büyüklüğünün 2029 yılına kadar 290,23 milyar ABD dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %16,80’lik bir YBBO sergilemesi bekleniyor. Gelişmiş havalimanı altyapısının ve hizmetlerinin geliştirilmesinin, pazarın önümüzdeki yıllarda genişlemesini artıracağı tahmin edilmektedir. Fortune Business Insights TM bu bilgiyi “Havalimanı Hizmetleri Pazarı, 2022-2029” başlıklı raporunda yayınladı . Pazar büyüklüğü 2021’de 89,87 milyar ABD doları ve 2022’de 97,87 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Ek olarak, makine öğrenimi ve yapay zeka gibi ileri teknolojilerin modern havalimanı hizmetlerine dahil edilmesinin önümüzdeki yıllarda pazarın genişlemesini hızlandıracağı tahmin ediliyor.

Ana Sektör Oyuncularının Listesi-

 • Beijing Capital International Airport Co. Ltd. (Çin)
 • Fraport AG Frankfurt Airport Services Worldwide (Almanya)
 • Air General Inc. (ABD)
 • dnata (BAE)
 • Dünya Çapında Uçuş Hizmetleri (Fransa)
 • AS Services Group, Inc. (ABD)
 • LHR Airports Limited (Birleşik Krallık)
 • Acciona (İspanya)
 • Signature Aviation plc (Birleşik Krallık)
 • Tokyo Uluslararası Hava Terminali Şirketi (Japonya)
 • Çelebi Havacılık (Türkiye)
 • Paris SA Havaalanları (Fransa)

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/airport-services-market-102855

COVID-19 Etkisi-

COVID-19 Pandemi Yolcu Hava Trafiğinde Büyük Düşüşe Neden Oldu

Havacılık sektörü, koronavirüs pandemisinden büyük bir darbe aldı. Çeşitli ekonomilerin hükümetleri tarafından uygulanan katı kısıtlamalar nedeniyle birçok uluslararası ve iç hat uçuşu askıya alındı. Hava yolculuğu ve yolcu trafiğindeki düşüş pazar büyümesini etkiledi. Küresel hava yolculuğu yasağı bölgesel pazarları etkiledi ve havacılık sektöründeki işten çıkarmalar durumu daha da kötüleştirdi. Bununla birlikte, bu kısıtlamaların kaldırılması ve hava yolculuğu faaliyetlerinin yeniden başlaması, pazarın toparlanmasına ve genişlemesine yardımcı oluyor.

Segmentler-

Bölümsel Büyümeyi İlerlemek İçin Artan Yurtiçi Yolcu Trafiği

Havalimanı tipine göre pazar, iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılıyor. İç hat segmentinin, artan iç hat yolcu trafiği nedeniyle en iyi şekilde ilerleyeceği tahmin edilmektedir. Genişleyen turizm, ticaret ve diğer sektörlerin bu segmentin büyümesini hızlandırması bekleniyor.

Havacılık Hizmetleri Segmenti En Büyük Pazar Payına Ulaşacak

Uygulama bazında pazar, havacılık dışı hizmetler ve havacılık hizmetleri olarak ikiye ayrılır. Hat bakım hizmetlerine ve MRO’ya yönelik artan talebin, segmentin büyümesini hızlandıracağı tahmin ediliyor.

Greenfield Havaalanı Segmenti Önemli Bir Büyüme Yaşıyor

Altyapı türüne göre, pazar, kahverengi alan havaalanı ve sıfırdan havaalanı olarak bölümlere ayrılmıştır. Küresel olarak artan havayolu filosu ve yolcu trafiği ile birlikte, sürdürülebilir altyapıya olan talep artıyor ve muhtemelen segmentin büyümesini hızlandıracak.

Coğrafi olarak, pazar Asya Pasifik, Kuzey Amerika, Avrupa ve Dünyanın Geri Kalanı olarak sınıflandırılmıştır.

Satın Almadan Önce Sorgulama:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/airport-services-market-102855

Rapor Kapsamı-

 • Pazarın genişlemesinin önemli itici güçlerini ve kısıtlamalarını özümser.
 • Çeşitli coğrafyalarda analiz edilen ve tahmin edilen pazar büyümesini vurgular.
 • Pazarın çeşitli bölümlerinin ayrıntılı bir açıklamasını ve analizini içerir.
 • En son önemli endüstri gelişmelerini vurgular.
 • Koronavirüs pandemisinin ayrıntılı bir analizini içerir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Pazarın Büyümesini Sağlayacak Gelişmiş Havaalanı Altyapısının ve Hizmetlerinin Geliştirilmesi

Havacılık sektörü sürekli genişlemektedir. Yeni havalimanlarının geliştirilmesi ve mevcut havalimanı altyapılarının yenileme/yenileme faaliyetlerinin küresel havalimanı hizmetleri pazarındaki büyümeyi hızlandıracağı tahmin edilmektedir. Havacılık endüstrisi gelişiyor ve makine öğrenimi ve yapay zeka destekli cihazlar ve robotlar gibi ileri teknolojilerin benimsenmesinin pazar için kazançlı büyüme fırsatları sunması bekleniyor.

Küresel olarak artan düşük maliyetli havayolu işletmecilerinin sayısı, artan şehirleşme, artan yolcu sayısı ve artan gelir seviyeleri, önümüzdeki yıllarda pazarın gelişimini tamamlaması öngörülen diğer birkaç faktördür.

Bununla birlikte, katı hükümet düzenlemeleri, tahmin dönemi boyunca pazarın gelişimini engelleyebilir.

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika’da Pazar Büyümesini İlerlemek İçin Artan Hava Yolcusu Trafiği

Kuzey Amerika’nın, tahmin dönemi boyunca küresel havaalanı hizmetleri pazar payını en iyi şekilde kullanması bekleniyor. Bölgede bulunan SAS Services Group ve Air General Inc. dahil olmak üzere kilit oyuncularla birleşen devasa yolcu trafiğinin, bölgenin pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Avrupa’nın önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme kaydetmesi bekleniyor. Almanya, Fransa ve Birleşik Krallık gibi ülkelerde gelişen havalimanı altyapılarının Avrupa’daki pazar genişlemesini hızlandırması muhtemeldir.

Asya Pasifik’teki pazarın, artan hava yolcu trafiği ve Çin ve Hindistan gibi ülkelerdeki düşük maliyetli taşıyıcılar nedeniyle radikal bir şekilde genişlemesi bekleniyor. Ek olarak, mevcut havalimanı altyapısının modernizasyon programlarının ve yeni modern havalimanlarının geliştirilmesinin Asya Pasifik’teki pazar büyümesini artıracağı tahmin edilmektedir.

Artan turizm ve havalimanı altyapılarındaki gelişmeler nedeniyle Dünyanın Geri Kalanının önemli bir büyüme elde edeceği tahmin edilmektedir.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/airport-services-market-102855

Rekabetçi Manzara-

Kilit Oyuncular, Büyümeyi Arttırmak İçin Sözleşmeleri Benimsiyor

Pazarda faaliyet gösteren büyük oyuncular, yeni teklifler sunarak mevcut ürün portföylerini yükseltmeye önem vermektedir. Tekliflerini geliştirmek için gelişmiş teknolojileri birleştirmeye odaklanırlar. Büyük piyasa oyuncuları, büyüme beklentilerini artırmak için sözleşmeler, satın almalar, birleşmeler, işbirlikleri ve diğerleri dahil olmak üzere ustaca stratejiler benimsiyor. Örneğin Worldwide Flight Services, Şubat 2022’de Türk Hava Yolları ile olan kargo elleçleme sözleşmesini uzattı.

Kilit Sektör Gelişmeleri-

 • Mart 2022- Hainan Airlines, Seattle-Tacoma Uluslararası Havaalanında Worldwide Flight Services ile yeni bir rampa elleçleme sözleşmesi imzaladı.

İlgili Haberleri Okuyun:

Otonom Uçak Pazarı Tahmini

Otonom Uçak Pazar Analizi

Otonom Uçak Pazarı Fırsatları

Otonom Uçak Pazarı Eğilimleri

Otonom Uçak Pazar Büyüklüğü

Otonom Uçak Pazar Payı

Otonom Uçak Pazarının Büyümesi

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

 

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları