%22,1 YBBO ile Rehabilitasyon Robotları Pazar Büyüklüğü 2026’ya Kadar 2.617,3 Milyon ABD Dolarına Ulaşacak

Rehabilitasyon  Robotları Sektörü, 2018’de 529,8 milyon ABD Doları  değerindeydi  ve  2019’dan 2026’ya kadar %22,1  yıllık bileşik büyüme oranıyla  (CAGR) 2026’da 2.617,3 milyon ABD  Dolarına çıkması bekleniyor.  fiziksel yaraların iyileşmesine yardımcı olan araçlar veya robotlar yaratmak. Robotlar, malzemelerin taşınmasına yardımcı olan çok amaçlı manipülatörler oldukları için engelli insanlar için vazgeçilmez araçlardır. Rehabilitasyon robotlarının ilk ortaya çıktığı 1960’lardan bu yana robot aracılı terapi, protezler, yardımcı cihazlar ve diğer pek çok şey geliştirildi.

Yardımcı teknolojinin amacı, tıbbi bakımın etkinliğini ve engelli hastaların günlük görevlerini yerine getirme kolaylığını artırmaktır. InMotion ARM/HAND robotik sistemi, kısa süre önce Bionik Laboratories Corp. tarafından Ocak 2019’da inme hastalarının ve nörolojik rahatsızlıkların neden olduğu hareket bozuklukları olan kişilerin klinik rehabilitasyonu için tanıtıldı. Rehabilitasyon robotları pazarının gelişimine, yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi ve çeşitli önemli pazar oyuncuları tarafından bunlara yapılan önemli yatırımlar yardımcı olacaktır.

Kapsamlı Rapor Örneği İsteyin:  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/rehabilitation-robots-market-101013

Market sürücüleri

 • Yaşlanan Nüfus: Küresel nüfus yaşlanıyor ve bu, yaşlı yetişkinler bağımsızlıklarını ve hareketliliklerini sürdürmeye çalışırken rehabilitasyon robotlarına olan talebi artırıyor.
 • Kronik Hastalıkların Artan Prevalansı: İnme, osteoartrit ve Parkinson hastalığı gibi kronik hastalıklardaki artış, bu cihazlar hasta sonuçlarını ve yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabileceğinden rehabilitasyon robotlarına olan talebi artırıyor.
 • Teknolojideki Gelişmeler: Robotik, yapay zeka ve giyilebilir cihazlar gibi yeni teknolojilerin geliştirilmesi, rehabilitasyon robotları pazarının büyümesini sağlıyor.
 • Artan Sağlık Harcamaları: Sağlık harcamalarındaki artış, rehabilitasyon robotları da dahil olmak üzere yenilikçi tıbbi cihazlara yapılan yatırımın artmasına yol açıyor.
 • Devlet Desteği ve Girişimleri: Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, rehabilitasyon hizmetlerine yönelik artan talebi karşılamak için rehabilitasyon robotları da dahil olmak üzere yeni tıbbi teknolojilerin geliştirilmesi için fon ve destek sağlıyor.

Terapötik Robot Segmentinin Büyümesini Desteklemek İçin Omurilik Yaralanmaları ve Felçlerinin Artan İnsidansı 

Rapor, küresel rehabilitasyon robotları pazarını tip, son kullanıcı ve coğrafya temelinde sınıflandırıyor. Tip açısından pazar, terapötik robotlar, yardımcı robotlar, dış iskelet robotları ve diğerlerine ayrılmıştır. Çok sayıda önde gelen piyasa oyuncusu, son zamanlarda kronik sağlık sorunları olan kişileri tedavi etmek için yardımcı robotların tasarımına ve geliştirilmesine büyük miktarlarda para yatırmaya başladı.

Bunun da küresel rehabilitasyon robotları pazar satışlarını artırması bekleniyor. Fortune Business Insights, terapötik robotlar segmentinin tahmin dönemi boyunca CAGR’de önemli bir büyümeye tanık olacağını tahmin ediyor. Bunun başlıca nedeni, sırayla insanların hareketliliğini etkileyen inme ve omurilik yaralanmalarının artan insidansından kaynaklanmaktadır. Tüm bu faktörler, önümüzdeki yıllarda küresel rehabilitasyon robotu pazarının büyümesine katkıda bulunuyor. Son kullanıcı olarak pazar, hastaneler, rehabilitasyon merkezleri ve diğerleri şeklinde gruplandırılmıştır.

Ana Pazar Oyuncularının Pazar Konumlarını Güçlendirmek için FDA Onayları ve Ürün Lansmanları

Küresel rehabilitasyon robotları pazarı, çeşitli ürün teklifleri ve güçlü şirket portföyleri nedeniyle birleştirilmiştir. ABD merkezli giyilebilir robotik dış iskelet geliştiricisi ReWalk Robotics, Inc., Haziran 2019’da Gıda ve İlaç İdaresi’nin (FDA) ReStore yumuşak dış giysi sistemini ABD’deki rehabilitasyon merkezlerine satılmak üzere onayladığını duyurdu. inme mağdurlarını hareketlilik zorlukları ile tedavi etmek için kullanılır. Exo-suit ayrıca uygun maliyetli ve işlevseldir. ‘Main Street kliniklerinde’ kullanılabilir. Merkezi Kanada’da bulunan, dünya çapında öncü bir sağlık şirketi olan Bionik Inc., Ocak 2019’da yeni nesil InMotion ARM/HANDrobotic sisteminin lansmanını duyurdu.

Bu Raporu Özelleştirmek İçin Şu Adresi Ziyaret Edin:  www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/rehabilitation-robots-market-101013

Japonya merkezli bir robotik ve teknoloji şirketi olan Cyberdyne Inc., Ocak 2018’de tıbbi tesislerde HAL (Hybrid Assistive Limb) alt vücut dış iskeletinin satışı için FDA’dan onay aldığını duyurdu. HAL, yürüyen bir robottur. kendini hastanın bacaklarına bağlayabilir. Hastanın bacak kaslarına takılan sensörler, hastanın beyninden kaslarına giden biyoelektrik sinyalleri algılar. Dış iskelet hareketlere yardımcı olduğu için sistem hastanın stabilitesini ve gücünü artırır. Daha önce, Şubat 2016’da Apollo Hastaneleri, Hindistan’ın ilk rehabilitasyon hastanesi olan ApoKos’u tanıttı. ApoKos, çeşitli tıbbi durumlar için kapsamlı rehabilitasyon sunar.

Japonya Ulusal İleri Endüstriyel Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’nden Dr Takanori Shibata, bir terapötik robot olan PARO’yu geliştirdi ve Aralık 2009’da aynısını piyasaya sürdüğünü duyurdu. PARO robotu, ön pazarlama aşamasında çeşitli sağlık kuruluşlarına ve hastanelere teslim edildi. Robot, terapiye yardımcı olan ve bunama hastaları, otistik çocuklar ve engelli kişilerle kullanılan bir bebek arp fokunu andırıyor.

Fortune Business Insights, küresel rehabilitasyon robotları pazarında faaliyet gösteren bazı önde gelen şirketlerin profilini çıkardı. Bunlardan bazıları Cyberdyne Inc., Bionik, Hocoma, Rex Bionics Ltd., Bioxtreme, Ekso Bionics, Corindus, Inc., ReWalk Robotics ve diğer önde gelen piyasa oyuncularıdır.

Profili Oluşturulan Şirketlerin Listesi:

 •  SİBERDİN A.Ş.
 • Ekso Biyonik
 • BİYONİK
 • ReWalk Robotik
 • Rex Bionics Ltd.
 • Hocoma
 • Bioxtreme

Teklif Alıntı:   www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/get-a-quote/rehabilitation-robots-market-101013

Hakkımızda

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru yönlendirmeler sunarak her işletmekinin zamanında kararların alınmasına yardımcı olur. Raporlarımız, işletmelerin sürdürülebilir büyümesini elde etmeye yardımcı olmak için somut içgörüler ve niteliksel analizlerin benzersiz bir karışımını içerir.
Deneyimli analistler ve danışmanlardan oluşan ekip, ilgili unsurlarla serpiştirilmiş kapsamlı pazar araştırmaları yönlendirmek için sektör lideri araştırma araçlarını ve tekniklerini kullanır.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
ABD: 
 +1 424 253 0390
BK:   +44 2071 939123
APAC:   +91 744 740 1245
E-posta:   [email protected]

 

Trend Raporları

Kontakt Lens Pazarı En Son Sektör Büyüklüğü, Büyüme, Pay, Talep, Trendler, Rekabetçi Manzara ve 2029 Tahminleri

Plazma Fraksiyonasyon Pazar Büyüklüğü, Görünüm, Coğrafi Bölümleme, 2029’a Kadar İş Zorlukları ve Fırsatlar

Elektrofizyoloji Cihazları Pazar Büyüklüğü, Brüt Kar Marjı, Eğilimler, Gelecekteki Talep, Önde Gelen Oyuncuların Analizi ve 2029’a Kadar Tahmin

2029’a Kadar Kontakt Lensler Pazarında Temel Etkenler, Kısıtlamalar, Sektör Büyüklüğü ve Paylaşımı, Fırsatlar, Eğilimler ve Tahminler

Plazma Fraksiyonasyon Pazar Verileri Mevcut ve Gelecek Eğilimler, Sektör Büyüklüğü, Pay, Gelir, 2029’a Kadar İşletme Büyüme Tahmini

Elektrofizyoloji Cihazları Pazarı Son Sektör Büyüklüğü, Büyüme, Pay, Talep, Trendler, Rekabetçi Manzara ve 2029 Tahminleri

2029’a Kadar Kontakt Lensler Pazar Büyüklüğü, Görünüm, Coğrafi Segmentasyon, İş Zorlukları ve Fırsatlar