2030’a Kadar Anlık Maya Piyasa Analizi, Segmentasyon, Büyüme, Trendler ve Bölgesel Tahmin

Küresel hazır maya pazarının, sağlıklı ve yenilikçi unlu mamullere olan talep nedeniyle önemli ölçüde büyüyeceği tahmin ediliyor. Pazarın büyümesini desteklemek için mayadan yapılan unlu mamullerin mükemmel dokusu ve tadı. Fortune Business Insights™, ” Anında Maya Pazarı, 2023-2030″ başlıklı raporunda bu bilgilerden bahseder .

Instant maya, minimum işlemle hamura kolayca dahil edilebilir. Ekmek, kek ve diğer unlu mamullerin tadını, kabarıklığını ve dokusunu geliştirir. Sağlıklı ve yenilikçi unlu mamullere olan talep nedeniyle birçok tahıllı unlu mamullerde kullanılmaktadır. Unlu mamullerin lezzetini artırır ve bu da işlenmiş gıda sektöründen gelen talebi artırabilir. Y kuşağı nüfusu arasında sağlıklı unlu mamullerin popülaritesi, unlu mamullerin benimsenmesini artırabilir.

Ayrıca aktif ve yaş mayaya göre daha konsantredir ve unlu mamullerin işlem süresini kısaltır. Osmotolerant maya gibi yenilikçi maya çeşitlerinin geliştirilmesi, küresel olarak ürünün talebini artırabilir. Ayrıca, yeni maya çeşitlerinin araştırılması ve geliştirilmesine yönelik artan yatırımlar, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesini hızlandırabilir. 

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/instant-yeast-market-104358

Fortune Business Insights™, halihazırda Covid-19 salgınının piyasa üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan hazır maya piyasası şirketlerinin hepsini listeler:

 • Lesaffre Grubu
 • İlişkili İngiliz Gıdaları Plc.
 • Lallemand, Inc.
 • Angel Maya Ltd.
 • Oriental Maya Ltd.
 • Kerry Group Plc.
 • Kraliyet DSM NV
 • Hansen Holdings A/S
 • Duyarlı Teknolojiler Şirketi
 • Leiber GmbH

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Büyümesini Kolaylaştırmak için Yemeye Hazır Unlu Mamüllere Yönelik Artan Talep

Instant mayanın yüksek kalitesi nedeniyle unlu mamullerde ve işlenmiş gıdalarda benimsenmesi hızla artmaktadır. Pizza, ekmek, bisküvi, hamur işleri ve keklerin artan popülaritesi, ürün talebini artırıyor. Üreticilerin işleme maliyetlerini düşürmelerini ve unlu mamulleri toplu olarak üretmelerini sağlar. Ayrıca üreticiler, raf ömrü ve kalitesi artırılmış yeni maya ürünleri geliştirmek için araştırma ve geliştirme faaliyetlerine büyük yatırım yapıyor. Uygun yemeye hazır gıda ürünlerine olan talep, üreticileri kekler, ekmek ve diğerleri gibi çeşitli hazır unlu mamullerde hazır maya kullanmaya teşvik ediyor. Hazır maya, çok tahıllı ve glütensiz ekmek, kek, hamur işleri ve diğer ürünler gibi çeşitli sağlıklı gıda ürünleri üretmek için kullanılır. Bu nedenle, bu faktörler anlık maya pazarının büyümesini sağlayabilir.

Bununla birlikte, hazır maya ömrünün daha kısa olmasının, önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini engelleyeceği tahmin edilmektedir. 

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/instant-yeast-market-104358

Bölgesel Bilgiler

Kuzey Amerika’da Pazar Büyümesini Hızlandıracak Vegan ve Organik Gıda Ürünleri İçin Artan Trend

Kuzey Amerika’nın, veganizm ve organik gıda ürünlerinin artan benimsenmesi nedeniyle hazır maya pazar payına hakim olması bekleniyor. Ek olarak, yenilikçi gıda işleme ürünleri sağlamak için yenilik, araştırma ve geliştirmeye yapılan yatırımlar pazarın büyümesini artırabilir. Böylece, bu faktör pazar büyümesini artırabilir. 

Asya Pasifik’te hamur işleri, kurabiyeler, kekler, pizzalar, hamburgerler ve diğer gıda ürünlerine olan talep Hindistan ve Çin’de hızla artıyor ve bu da hazır maya talebini artırabilir. Dolayısıyla bu faktör, bölgedeki pazar büyümesini hızlandırabilir. 

Segmentler

Pazar, son kullanıcılar tarafından hanehalkları, gıda hizmeti sektörü ve fırıncılık sektörü olarak ayrılmıştır. Coğrafi olarak, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür. 

Rekabetçi Manzara

Önde Gelen Şirketler Ürün Portföyünü Genişletmek İçin Yeni Ürünler Piyasaya Sürüyor

Pazarda faaliyet gösteren önde gelen firmalar, ürün portföylerini genişletmek için yeni ürünler piyasaya sürüyor. Örneğin, Angel Yeast Co. Ltd., Ekim 2018’de en iyi hazır mayasını duyurdu. Bu ürün, ağır yağda ve soğuk suda verimli bir performans sergiliyor ve bu da şirketin ürün kalitesini artırmasına ve ürün portföyünü genişletmesine olanak tanıyor. Ayrıca, gelişmiş üretim tekniklerinin benimsenmesi, şirketlerin hazır maya raf ömrünü iyileştirmesine ve önemli ölçüde talep çekmesine olanak tanır. Bu strateji, şirketlerin pazar konumlarını geliştirmelerini sağlayabilir. 

Endüstri Geliştirme

 • Şubat 2020: Novozymes, geleneksel maya kullanımının neden olduğu sınırlamaları ortadan kaldıran Innova Fit adlı gelişmiş bir maya teknolojisini duyurdu. 

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/instant-yeast-market-104358

Daha Fazla İlgili Haberi Okuyun:

www.newsnetmedia.com/story/48558736/North-America-Fats-Oils-Market-Growth-Size-Analysis-Share-Value-Segmentation-and-Forecast-by-2026

www.newsnetmedia.com/story/48558737/North-America-Vegetable-Oils-Market-Report-Size-Share-Revenue-Segmentation-Development-Insights-and-Forecast-by-2026

www.newsnetmedia.com/story/48558739/Sorbitol-Market-Top-Manufacture-Growth-Share-Report-Size-Regional-Analysis-Opportunities-and-Forecast-to-2026

www.newsnetmedia.com/story/48558740/Sake-Market-Share-Size-Strategy-Overview-Revenue-Demand-Outlook-and-Forecast-by-2026

www.newsnetmedia.com/story/48558741/Southeast-Asia-Dietary-Supplements-Market-Growth-Analysis-Opportunities-Latest-Trends-and-Forecast-by-2026

www.newsnetmedia.com/story/48558742/Food-Enzymes-Market-Size-Industry-Trends-Segmentation-Global-Demand-Share-and-Forecast-Till-2027

www.newsnetmedia.com/story/48558743/RTD-Coffee-Market-Growth-Analysis-Business-Prospects-Trends-Segmentation-Business-Opportunities-and-Forecast-by-2027

www.newsnetmedia.com/story/48558744/Non-alcoholic-Beverages-Market-Analysis-Segmentation-Growth-Trends-Gross-Margin-Demand-and-Regional-Forecast-by-2027

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter