2030’a Kadar Diyabetik Gıda Pazar Payı, Büyüklüğü, Geliri, Son Trendler, Büyüme Fırsatları ve Tahmini

Küresel diyabetik gıda pazarının, diyabeti önlemek ve formda kalmak için sağlıklı gıdaya yönelik artan talepten ivme kazanması bekleniyor. Fortune Business Insights tarafından hazırlanan ” Ürün Türüne (Şekerleme, Unlu Mamüller, Süt Ürünleri, Diyet İçecekleri, Diğerleri) Göre Diyabetik Gıda Pazar Büyüklüğü, Payı ve Küresel Eğilim ve 2030’a Kadar Coğrafya Tahmini” başlıklı bir rapora göre , obezite ve kardiyovasküler hastalıklar gibi sağlık sorunlarının yaygınlığının küresel diyabetik gıda pazarındaki büyümeyi artırması muhtemeldir.

Küresel Diyabetik Gıda Pazarında Bulunan Başlıca Şirketlerden Bazıları

 • PepsiCo Inc.
 • Nestle SA
 • Coca Cola şirketi
 • Unilever Plc.
 • Mars Anonim Şirketi
 • Zen Health Japonya Şirketi
 • Kellogg Şirketi
 • Nutrition Plus Sağlık ve Zindelik Pvt. Ltd.
 • Cadbury Plc.
 • Zen Health JapanCo. Ltd.
 • Elli 50 Grup ve diğer kilit piyasa oyuncuları.

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/diabetic-food-market-100788

Düşük Kalorili ve Şekersiz İçeceklere Olan Talebin Arttığı Büyük Pazar Payına Sahip Diyet İçecekleri Segmenti

Rapor, küresel diyabetik gıda pazarını ürün türüne göre ve coğrafyaya göre iki segmente göre sınıflandırıyor. Ürün tipi açısından pazar ayrıca unlu mamuller, diyet içecekler, şekerlemeler, süt ürünleri ve diğerleri olarak gruplandırılır. Bunların arasında, diyet içecekleri segmentinin, küresel diyabetik gıda pazar payının önemli bir bölümünü elinde tutması muhtemeldir. Bunun nedeni, kitleler arasında besleyici, düşük kalorili ve şekersiz içeceklere olan talebin artmasıdır. Ayrıca, çok çeşitli diyet içecekleri ve bunların tüm gelişmiş ülkelerde kolayca bulunabilmesinin pazarı hareketlendirmesi bekleniyor.

Asya Pasifik’te Büyümeyi Desteklemek İçin Kişi Başına Gelirin Artması ve Sağlıklı Yaşam Tarzının Kabul Edilmesi

Küresel diyabetik gıda pazarı coğrafi olarak Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika, Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya Pasifik olarak bölünmüştür. Bunlar arasında Kuzey Amerika şu anda küresel pazarın en büyük payına sahiptir. Bölgenin tahmin dönemi boyunca hakim durumda kalması beklenmektedir. Bu, özellikle ABD’de artan obezite ve diyabet insidansından kaynaklanacak. Ayrıca, Kuzey Amerika ülkelerinde geriatrik popülasyondaki artışın yanı sıra sağlıklı yaşam tarzlarının hızla benimsenmesinin bu bölgedeki pazarı harekete geçirmesi bekleniyor. Asya Pasifik’in ise önümüzdeki yıllarda en hızlı büyüyen bölgelerden biri olması bekleniyor. Çin ve Hindistan gibi ülkelerde nüfus hızla artıyor. Bu, Asya Pasifik’te giderek daha fazla sağlık bilincine sahip kitlelere yol açıyor. Kişi başına düşen gelir de arttı. Tüm bu faktörlerin diyabetik gıda pazarını artırması muhtemeldir.

ADA, Sun Basket ve Diğer Tanınmış Oyuncular Rekabette Üstünlük Elde Etmek İçin Sorunsuz Dijital Tarif Platformlarına ve Sağlıklı Yemek Planlarına Odaklanıyor

Amerikan Diyabet Derneği (ADA), Ekim 2018’de dijital bir tarif ve yemek pişirme noktası olan Diyabet Yemek Merkezi’nin lansmanını duyurdu. Platform, diyabetle yaşayan insanlara ve ailelerine sağlıklı beslenmelerine yardımcı olacak. ADA’nın beslenme uzmanları tarafından onaylanan bir tarifler koleksiyonu, sağlıklı beslenme için ipuçları, yemek hazırlama ilhamları ve beslenme rehberliği içerir. Diabetes Food Hub ayrıca diyabetle yaşayanların ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış bir sürükle ve bırak özelliği sunar. Kullanıcı, haftalık yemek planlayıcısına kolayca tarifler ekleyebilir. Planlayıcı, beslenme bilgilerini otomatik olarak hesaplar ve sorunsuz bir alışveriş deneyimi için market reyonları tarafından düzenlenen, düzenlenebilir bir alışveriş listesi oluşturur.

Merkezi ABD’de bulunan abonelikli yemek dağıtım hizmeti Sun Basket, Mayıs 2018’de ADA ile iş birliği yaparak yeni ‘karbonhidrat bilinçli’ yemek planını açıkladı. Lezzetli tarifler sunarak porsiyon kontrolünü ve daha iyi beslenmeyi destekleyen diyabet dostu bir yemek planıdır. Tüm tarifler ADA yönergeleri izlenerek oluşturulmuştur. Meyve ve sebzeler ve kepekli tahıllar gibi yüksek lifli ve besin açısından zengin gıda maddelerini vurgularlar. Bunun nedeni, diyet lifinin kan şekerini yönetmeye yardımcı olmasıdır.

Herhangi bir sorunuz var mı? Araştırma Uzmanlarımıza Sorun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/diabetic-food-market-100788

Daha Fazla İlgili Haberi Okuyun:

bumppy.com/tm/post/257002_the-global-the-dairy-alternatives-market-size-to-grow-from-usd-25-19-billion-in.html

www.quora.com/profile/Steve-Nolan-94/The-global-the-dairy-alternatives-market-size-to-grow-from-USD-25-19-Billion-in-2022-to-USD-61-43-Billion-by-2029-at-a-C

rollbol.com/posts/1524433

heroes.app/posts/232097

vk.com/wall680532976_16

makenix.com/post/59385_the-global-gluten-free-food-market-size-to-grow-from-usd-5-72-billion-in-2021-to.html

www.gift-me.net/posts/26279

social.studentb.eu/post/148948_the-global-gluten-free-food-market-size-to-grow-from-usd-5-72-billion-in-2021-to.html

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9th Floor, Icon Tower, Baner –
Mahalunge Road, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
BK: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta: [email protected]