2030’a Kadar Konserve Bakliyat Pazar Büyüklüğü, Gelecekteki Büyüme, Pay, Talep, Segmentler ve Tahmin, Fortune Business Insights

Sağlıklı beslenmeye yönelik tüketici tercihi önemli ölçüde arttıkça, küresel konserve bakliyat pazar boyutunun da önemli ölçüde artması bekleniyor. Sağlıklı, yemeye hazır gıdaların benimsenmesi tüketicilerin rahatını artırır ve bu da pazarın büyümesini hızlandırabilir. Fortune Business Insights™ ” Konserve Bakliyat Pazarı, 2023-2030başlıklı raporunda bu bilgilere yer vermektedir .

Konserve Baklagiller, çeşitli sağlık yararları nedeniyle dünya çapında tüketilmektedir. Düzenli tüketildiği takdirde tüketicinin sağlığını iyileştirir. İnsanların hareketsiz yaşam tarzı, kuru bakliyat konservesi gibi kullanışlı ve sağlıklı tüketime hazır gıdalara olan talebi doğurmuştur. Heinz, Del-Monte, Morton ve diğerleri gibi şirketler, Amazon.com, Big Basket ve diğer e-ticaret web siteleri gibi çeşitli sitelerde kuru fasulye teklifleri sunar. Markalar, marka adlarını tanıtmak için pazarda yeni yenilikçi ürünler piyasaya sürüyor. Örneğin, Heinz ve Asda, Haziran 2021’de tam bir İngiliz kahvaltısı pizzası başlatmak için iş birliği yaptı. 

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/canned-legumes-market-104329

Bakliyatlar besin değerlerini ve tazeliklerini daha uzun süre korumak için konserve edilmektedir. Bu nedenle, mevsimsel bakliyatların besinsel faydalarını korurken uzun süre muhafaza edilmesi önemlidir. Ayrıca artan vegan nüfus, konserve bakliyatlara olan talebin artmasına neden olmuştur. Dolayısıyla bu faktör, öngörülebilir dönemde pazar büyümesini hızlandırabilir. 

Fortune Business Insights™, halihazırda Covid-19 salgınının piyasa üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan tüm konserve bakliyat piyasası şirketlerini listeler:

 • Kraft Heinz Şirketi
 • ConAgra Markaları
 • NAPOLİNA
 • kümes yemeği
 • KYNOS
 • Faribault Gıdalar, Inc.
 • Del Monte Gıda A.Ş.
 • Teasdale Latin Yemekleri
 • C&F Gıda A.Ş.

Raporun Önemli Noktaları

 • Bu rapor, son pazar eğilimlerinin ve üst segmentlerin bir analizini sunar.
 • Küresel olarak COVID-19’un itici ve kısıtlayıcı faktörlerinin ve etkisinin kapsamlı bir analizini yürütür.
 • Rapor, piyasanın kilit oyuncularının geliştirdiği stratejileri ve bölgesel gelişmeleri incelemektedir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Konserve Bakliyatların Sağlığa Faydaları Konusunda Artan Farkındalık Pazar Büyümesini Artırıyor

Konserve baklagillerin besinsel faydalarına ilişkin artan farkındalık, ürünün talebini artırabilir. Artan vegan nüfus, dünya çapında konserve baklagillerin farkındalığının artmasına neden oldu. Konserve baklagiller, et ve süt proteinine mükemmel bir alternatif olarak işlev görür ve böylece vegan popülasyondaki taleplerini artırır. Tüketicinin organik gıda ürünlerine yönelik değişen tercihi, daha sağlıklı gıda ürünlerine yapılan harcamaların artmasına neden olmakta, bu da üreticileri çeşitli bakliyat konserve ürünleri üretmeye teşvik etmektedir. Örneğin, Green Valley, Ocak 2016’da organik fasulye ürünlerinin 5’ten fazla çeşidini piyasaya sürdü. Dolayısıyla bu faktör, konserve bakliyat pazarının büyümesini sağlayabilir.

Ancak, üretim ve fiyatlandırmadaki dalgalanmalar önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesini engelleyebilir.

Segmentler

Türüne göre, pazar nohut, fasulye, bezelye ve diğerlerine ayrılmıştır. Dağıtım kanalına göre marketler, süpermarketler/hipermarketler, marketler, çevrimiçi perakende mağazaları ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Coğrafi olarak, Avrupa, Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak gruplandırılmıştır. 

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/canned-legumes-market-104329

Bölgesel Görüşler

Avrupa’da Pazar Büyümesini Teşvik Etmek İçin Artan Vegan Nüfusu

Artan vegan nüfus nedeniyle Avrupa’nın konserve bakliyat pazar payına hakim olması bekleniyor. Buna ek olarak, sağlıklı bir yaşam tarzına yönelik artan farkındalık ve bitki proteinine yönelik güçlü talep, muhtemelen Avrupa’da pazarın büyümesini hızlandıracaktır. 

Kuzey Amerika’da, diyette baklagillerin düzenli tüketimine yönelik hükümet girişimlerinin pazar büyümesini hızlandırması muhtemeldir. Örneğin, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 2016’yı Uluslararası Bakliyat Yılı olarak belirledi. 

Asya Pasifik’te hammadde bolluğu, konserve bakliyat üretiminin artmasına neden oluyor. Örneğin, Myanmar dünya çapında lider bir fasulye distribütörü ve üreticisidir. Ayrıca, tüketime hazır gıda ürünlerine yönelik artan talep, pazarın büyümesini hızlandırabilir. 

Rekabetçi Manzara

Şirketlerin Pazar Konumlarını Geliştirmek İçin Yeni Ürünlerin Lansmanı

Pazarda faaliyet gösteren önde gelen şirketler, pazar konumlarını genişletmek için yeni ürünler piyasaya sürüyor. Örneğin, Co-op Food, Nisan 2019’da yeni konserve vegan gıda ürünleri serisini duyurdu. Ürün, otlar, baharatlar ve domates sosları ile karıştırılmış kuru fasulyeden oluşuyor. Bu ürün lansmanı, şirketin vegan nüfusu hedeflemesine ve pazar konumunu geliştirmesine olanak tanıyor. Ayrıca şirketler, tüketicinin dikkatini çekmek için kuru fasulyelerine çeşitli tatlar katmıştır. Örneğin, Heinz, köri fasulyesi, ateşli kırmızı biber fasulyesi, barbekü fasulyesi, organik fasulye ve diğerleri gibi çeşitli pişmiş fasulye tatları satmaktadır. Bu strateji, şirketin daha geniş bir kitleye ulaşmasını ve pazar erişimini geliştirmesini sağlayabilir. 

Endüstri Geliştirme

 • Nisan 2020: NAPOLINA, kinoa, nohut, kırmızı barbunya fasulyesi ve cannellini fasulyesini içeren dört yeni yemeye hazır tahıl ve bakliyat duyurdu.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/canned-legumes-market-104329

Daha Fazla İlgili Haberi Okuyun:

vk.com/id680532976?w=wall680532976_23

degentevakana.com/users/view/48979/activity_id:328124

www.worldwisepeople.net/main/posts/380239

www.social-vape.com/post/56871_the-global-gluten-free-food-market-size-is-estimated-to-grow-from-usd-5-72-billi.html

www.reusealways.com/post/246386_the-global-gluten-free-food-market-size-is-estimated-to-grow-from-usd-5-72-billi.html

makenix.com/post/60613_the-global-gluten-free-food-market-size-is-estimated-to-grow-from-usd-5-72-billi.html

www.gift-me.net/posts/27868

social.studentb.eu/post/151478_the-global-gluten-free-food-market-size-is-estimated-to-grow-from-usd-5-72-billi.html

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter