2030’a Kadar Süt Ürünleri Olmayan Dondurmalar Pazar Raporu, Büyüklüğü, Payı, Geliri, Segmentasyonu, Gelişim Öngörüleri ve Tahmini

Küresel süt ürünü içermeyen dondurma pazarının büyüklüğünün önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme kaydetmesi bekleniyor. Büyüyen vegan trendi ve tüketiciler arasında süt içermeyen ürünlere olan hayranlığın artması, muhtemelen pazarın büyümesini hızlandıracak. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi yakında çıkacak olan “Sütsüz Dondurma Pazarı, 2023-2030” başlıklı bir raporda sunmuştur .

Süt içermeyen dondurmalar, geleneksel sütlü dondurmalarla karşılaştırıldığında daha az yağ içeriğine ancak daha yüksek protein içeriğine sahiptir. Artan vegan nüfus ve tüketicilerin sağlıklı beslenme alışkanlıklarına olan eğiliminin önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Örnek bir PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/dairy-free-ice-creams-market-104337

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 salgınının pazar üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan tüm süt içermeyen dondurma pazarındaki şirketleri listeler:

 • Univer Plc.
 • Danone SA
 • Nestle SA
 • Genel Değirmenler
 • Tofutti Markaları A.Ş.
 • Booja Booja Şirketi Ltd.
 • Bliss Sınırsız LLC
 • Küçük Kırmızı Horoz Dondurma Şirketi
 • JUDE’S
 • Yulaf

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Yakıt Pazarı Büyümesinde Laktoz İntoleransının Yaygınlığı

Artan vegan nüfusu ve tüketicilerin süt ürünleri içermeyen ve hayvanlara eziyet içermeyen ürünlere yönelmesinin, küresel süt ürünü içermeyen dondurma pazarının büyümesini desteklemesi bekleniyor. Yetişkinler ve çocuklar arasında artan laktoz intoleransı prevalansının pazarın büyümesini hızlandırması beklenmektedir. Benzer şekilde, Çölyak hastalığının artan yaygınlığının önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini artırması muhtemeldir.

Tüketiciler arasında sağlık bilinci son yıllarda artmıştır. Süt içermeyen dondurmalar protein açısından zengindir ve daha az yağ içerir. Bu özelliklerin pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Artan ürün talebi nedeniyle kilit üreticiler tarafından süt içermeyen ürünlerin piyasaya sürülmesinin önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini hızlandıracağı tahmin edilmektedir. Son zamanlarda, Mart 2020’de Morrisons süpermarketi tarafından iki yeni süt içermeyen dondurma çeşidi piyasaya sürüldü. Çikolatalı kek ve tuzlu karamel girdap adı verilen yeni tatlar, hindistan cevizi sütü kullanılarak üretiliyor.

Bununla birlikte, süt içermeyen dondurmaların yüksek fiyatlarının pazar büyümesini engellemesi muhtemeldir.

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika Küresel Lider Olarak Ortaya Çıkacak

Kuzey Amerika’nın küresel süt içermeyen dondurma pazar payında lider olarak ortaya çıkması bekleniyor. Laktoz intoleransının artan prevalansının ve tüketiciler arasında artan sağlık bilincinin, pazarın büyümesini hızlandırması bekleniyor. Artan vegan popülasyonun ve süt içermeyen ürünleri tüketmeye yönelik değişen tüketici eğiliminin pazar büyümesini artırması bekleniyor. Ek olarak, sürekli ürün yeniliği yoluyla tattaki iyileştirmelerin pazar büyümesini hızlandırması bekleniyor.

Asya Pasifik’in küresel pazarda önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Artan kişi başına gelir ve hızlı kentleşmenin pazar büyümesini artırması bekleniyor. Ek olarak, Hindistan, Çin, Güney Kore gibi gelişmekte olan ülkelerde artan nüfus ve bunlar arasında artan sağlık bilincinin önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Avrupa’nın önümüzdeki yıllarda katlanarak büyümeye tanık olması bekleniyor. Bitki bazlı süt ürünlerinin giderek daha fazla benimsenmesi ve tüketilmesinin pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/dairy-free-ice-creams-market-104337

Segmentasyon-

Pazar, kaynağa göre soya sütü, badem sütü, hindistancevizi sütü vb. olarak bölümlere ayrılır. Dağıtım kanalları temelinde pazar, çevrimiçi perakende, özel mağazalar, marketler ve süpermarketler/hipermarketler olarak ayrılır. Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

Rekabetçi Manzara-

Kilit Oyuncular Büyümeyi Sağlamak İçin Yeni Lezzetler Sunuyor

Küresel süt içermeyen dondurma pazarı, yerel ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren önemli oyuncuların varlığı nedeniyle katı bir rekabet yaşamaktadır. Kilit oyuncular büyük ölçüde yeni ürün lansmanları, ürün yenilikleri, patentler vb. gibi organik büyüme stratejilerine odaklanıyor. Örneğin, Mart 2020’de Jude’s tarafından süt içermeyen dondurma yelpazesi için benzersiz bir tat olan ‘çikolatalı kek’ piyasaya sürüldü.

Sektörel Gelişmeler-

 • Mart 2020: Unilever tarafından vegan Magnum dondurma serisi için yeni bir tuzlu karamel aroması piyasaya sürüldü. Ürün bezelye protein bazı, kakao çekirdekleri ve hindistancevizi yağı kullanılarak üretilir.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/dairy-free-ice-creams-market-104337

Daha Fazla İlgili Haberi Okuyun:

www.quora.com/profile/Steve-Nolan-94/The-global-gluten-free-food-market-size-is-estimated-to-grow-from-USD-5-72-billion-in-2021-to-USD-9-99-billion-in-2028

www.skreebee.com/post/223917_the-global-gluten-free-food-market-size-is-estimated-to-grow-from-usd-5-72-billi.html

biztime.com.vn/post/686353_the-global-gluten-free-food-market-size-is-estimated-to-grow-from-usd-5-72-billi.html

www.globhy.com/185fd64f8

www.rolonet.com/posts/167972

lyfepal.com/posts/127835

mastodon.social/@stevenolan/110037489482928859

naijacontacts.com/users/view/23284/activity_id:187776

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter