Gıda 3D Baskı Pazar Payı, Eğilim, Sektörel Haberler, Büyüme, En Önemli Oyuncular Güncellemesi, İş İstatistikleri ve 2030 Tahmini

Küresel gıda 3D baskı pazarının, artan toplu kişiselleştirme ihtiyacından önemli bir ilgi görmesi bekleniyor. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar, yüksek kalite garantili teknoloji ve 3D yazıcılar aracılığıyla işlenmiş gıdalarda bulunan besin değerine giderek daha fazla odaklanıyor. 3D gıda baskı işlemi, gerçek dünyadaki herhangi bir gıda maddesi üzerinde 3D dijital tasarım sunuyor. İşlem, algleri veya pancar yaprağı proteinlerini çevre dostu ve lezzetli gıda ürünlerine dönüştürdüğü için çok büyük çevresel faydalar sağlayabilir. Jeffery Lipton, bir Ph.D. Cornell Üniversitesi’nde [email protected] yazıcı adında gelişmiş bir 3D gıda yazıcısı geliştirdi. Bu 3D gıda yazıcısı, yenilebilir bir nesne oluşturmak için farklı viskoz sıvı katmanları toplayabilir. Bu tür gelişmeler sadece yüksek kaliteli değil, daha lezzetli ve sağlıklı gıda ürünleri üretecektir. Bireylerin ihtiyaç ve tercihlerine göre yiyecek özelleştirmeleri sunduğu için gıda 3D baskının geleceğinin yükselmesi bekleniyor. Üstelik bu kişiselleştirme ağırlıklı olarak diğerlerinin yanı sıra kahve, bisküvi, hamburger ve kek üzerinde yapılıyor.

Food 3D Printing Market raporunun örnek bir PDF broşürünü almak için Burayı Tıklayın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/food-3d-printing-market-101466

Fortune Business Insights, “Gıda 3D Baskı Pazar Büyüklüğü, Payı ve Sektör Analizi, Malzemeye Göre (Süt Ürünleri, Meyveler ve Sebzeler, Hamur, Proteinler, Karbonhidratlar, Diğerleri), Sonuca Göre” başlıklı bir raporda küresel pazarın ayrıntılı bir genel bakışını sunar . Sektörleri (Ticari, Konut) ve Bölgesel Tahmini, 2023-2030’u kullanın. Rapor, CAGR, pazar payı, maliyet, tüketim, gelir ve diğerlerini içeren ana pazar özelliklerine erişir. Buna ek olarak, en son trendler ve pazar segmentleri ile birlikte temel faktörlerin ayrıntılı bir analizini sunar. Rapor ayrıca, farklı analitik araçlar aracılığıyla önde gelen oyuncular ve küresel pazardaki kapsamları hakkında titiz bir çalışma gerçekleştiriyor. 

Ana Segmentasyon şunları içerir:

Malzemeye göre

 • Süt Ürünleri
 • Meyve ve sebzeler
 • Hamur
 • proteinler
 • karbonhidratlar
 • Diğerleri

Nihai Kullanım Sektörlerine Göre

 • Reklam
 • fırınlar
 • Restoranlar
 • şekerlemeler
 • Diğerleri
 • yerleşim

3D Gıda Yazıcılarının En Fazla Benimsenmesine Tanık Olacak Ticari Segment

İçeriklere göre, karbonhidratların küresel pazardaki en büyük payı oluşturması bekleniyor. Büyüme, besleyici ve hazır gıdaların artan üretimine bağlanabilir. Yüksek enerjili gıdaların üretiminde artan karbonhidrat kullanımının önümüzdeki yıllarda segmentin büyümesine yön vermesi bekleniyor. Buna ek olarak, karbonhidrat içeren gıdaların özelleştirilmesinin kolay olması, bunun da pazarın büyümesine katkıda bulunması bekleniyor. Son kullanıma göre, gıda 3D baskı makinesine olan talebin, öngörülen ufukta ticari segmentte artması bekleniyor. Ayrıca, ev segmentinin 2026 yılına kadar önemli bir büyüme kaydetmesi bekleniyor. Bunun nedeni, gıda ürünlerinin tutarlılığını ve tasarımını azaltmak amacıyla 3D gıda yazıcılarına yönelik artan talep.

Avrupa’da Piyasayı Yönlendirmek İçin Avrupalı ​​Oyuncuların İnovasyona Artan Odak Noktası

Coğrafi açıdan bakıldığında, Avrupa’nın 2018 ile 2026 yılları arasında maksimum gıda 3D baskı pazar büyüklüğünü kapsaması bekleniyor. 3D baskı teknolojisine yönelik artan benimseme ve farkındalığın bu bölgedeki pazarı canlandırması bekleniyor. Kilit oyuncuların varlığı ve bunların yiyecek ve içecek endüstrisinde sürekli yenilik getirme çabaları, Avrupa pazarındaki büyümeyi teşvik etmesi beklenen bir diğer faktördür.

Asya Pasifik ve Kuzey Amerika’daki pazarın, tahmin süresi içinde önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu bölgelerdeki büyüme, uygun maliyetli ve özelleştirilmiş gıda ürünlerine yönelik artan talebe bağlanabilir. Kuzey Amerika’da gıda teknolojisi şirketleri, akıllı ve yenilikçi 3D gıda yazıcıları geliştirmek için gıda üreticileriyle işbirliği yapmayı planlıyor. Sonuç olarak bunun, tahmin ufku boyunca pazarın genişlemesine katkıda bulunması bekleniyor.

Makarna Severler, BluRhapsody’nin E-Ticaret Platformu ile Kişiye Özel Makarnanın Keyfini Çıkarabilir

Rapora göre, küresel pazarda faaliyet gösteren kilit oyunculardan bazıları şunlardır:

 • Barilla G. e RFlli SpA (İtalya)
 • Doğal Makineler (İspanya)
 • Electrolux AB (İsveç)
 • Systems & Materials Research Corporation (ABD)
 • Print2taste GmbH (Almanya)
 • Beehex (ABD), Choc Edge (İngiltere)
 • Biozoon Food Innovations GmbH (Almanya)
 • TNO (Hollanda)
 • ByFlow (Hollanda)

Piyasadaki birçok şirket, rekabette önde olmak için sürekli olarak işbirliklerine ve ortaklıklara odaklanıyor. Ayrıca şirketler, yenilikçi gıda 3D baskı teknolojisine odaklanmayı planlıyor. Barilla G. e RFlli SpA (İtalya), ByFlow (Hollanda) ve Systems & Materials Research Corporation (ABD) gibi şirketlerin pazara liderlik etmesi bekleniyor. Nisan 2018’de Jan Smink adlı Hollandalı bir şef, byFlow’u bir restoran başlatmak için bir araya getirdi. BluRhapsody adlı başka bir şirket, makarna severler için bir e-ticaret platformunun lansmanını duyurdu.Tüketiciler, bir 3D makarna yazıcısı ile özel makarnaları önceden tasarlayabilir veya sipariş edebilir. 

Herhangi bir sorunuz var mı? Uzmanlarımıza Sorun

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/food-3d-printing-market-101466

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9th Floor, Icon Tower, Baner –
Mahalunge Road, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
BK: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta: [email protected]