Keçi Peyniri Pazarı Büyüme Büyüklüğü, Payı, Sektör Analizi, Gelecekteki Büyüme, İş Beklentileri ve 2030 Tahmini

Fortune Business Insights™’ın “Keçi Peyniri Pazarı, 2023-2030”  başlıklı raporunda  , piyasadaki diğer peynir türlerine kıyasla keçi sütü peynirindeki düşük laktoz içeriği nedeniyle küresel keçi peyniri pazar boyutunun artması bekleniyor. 

Keçi peynirinin diğer süt hayvanlarından elde edilen peynirlere göre sindiriminin daha kolay olduğuna inanılmaktadır. İnek sütü peyniri laktoz içeriği yüksektir ve laktoza duyarlı tüketicilerde alerji oluşması muhtemeldir. Keçi peyniri ise düşük bir alerjik reaksiyon tehdidine sahiptir. Bu, pazar büyümesini destekleyebilir. Örneğin, Keçi sütü yaklaşık %4,20 oranında laktoz içerirken, inek sütü yaklaşık %5 oranında laktoz içerir. Laktoz içeriğine rağmen kanıtlar, hafif laktoz intoleransı olan kişilerin keçi sütünü tolere edebileceğini belirtmektedir. Bu nedenle, keçi peyniri tüketimini artırmak ve pazar büyümesini teşvik etmek.

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/goat-cheese-market-103817

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 salgınının pazar üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan tüm keçi peyniri pazarı şirketlerini listeler:

  • Karmelis Keçi Peyniri
  • Haystack Mountain Mandırası
  • Saputo Peyniri ABD, Inc.
  • Laura Chenel’in Chevre, Inc.
  • Cherry Glen Keçi Peyniri A.Ş.
  • Çığ Peynir Şirketi
  • DeJong Peynir Şirketi
  • Hillsborough Peynir Şirketi
  • Tarım Grubu
  • Galler Peynir Şirketi

Market sürücüleri

Pazar Büyümesini Artırmak İçin Sağlık Bilincine Sahip Nüfusu Artırmak

Halk arasında artan sağlık bilinci nedeniyle keçi peynirine olan talep artmıştır. Tüketiciler, diğer süt hayvansal ürünleri yerine, düşük yağ içeriği nedeniyle keçi sütü bazlı ürünleri tercih etmektedir. Tüketiciler ayrıca normal keçi peynirinde yeni varyasyonlar ve yenilikler talep ediyor. Bu, üreticilerin insanların taleplerini karşılamak için yeni tatlar sunması nedeniyle pazarda yeni gelişmelere yol açmıştır. Örneğin, pazarın önde gelen kilit oyuncularından Saputo Cheese USA, Inc., Montchevre markası altında yabanmersinli limon gibi çeşitli keçi peyniri tatlarını piyasaya sürdü. Bu yeni tanıtım, peynir meraklıları arasında popülerlik kazandı.

Öte yandan, peynirin aşırı tüketiminin kişinin vücudu üzerinde olumsuz sağlık etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Kalp yetmezliği riski, obezite, yüksek kolesterol düzeyleri vb. gibi kritik durumlar bazı durumlarda ölümcül olabilir. Örneğin, Sorumlu Tıp Doktorları Komitesi’ne (PCRM) göre, süt ürünleri  doymuş yağlarla doludur ve bu da ciddi kalp rahatsızlığı, Tip 2 Diyabet ve Alzheimer hastalığına neden olur.  Çalışmalar ayrıca süt ürünlerinin yumurtalık ve prostat gibi çeşitli kanserlerin riskini artırdığını belirtmiştir  . Ayrıca, artan veganlık eğilimi de pazarın büyümesini engelleyebilir.

Pazar Bölümleri

Küresel keçi peyniri pazarı, ürün türü, dağıtım kanalı ve coğrafya gibi çeşitli özelliklere ayrılmıştır.

Ürün çeşidine göre pazar olgunlaştırılmış peynir, yumuşak peynir, sert peynir ve eskitilmiş peynir olarak ayrılmıştır. Dağıtım kanalına bağlı olarak pazar, süpermarketler veya hipermarketler, uygun mağazalar, özel mağazalar ve çevrimiçi perakende olarak sınıflandırılır. Coğrafyaya göre, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

Bölgesel Görüşler

Düşük Laktoz İçerikli Keçi Sütü Kuzey Amerika’yı Lider Konumda Tutacak

Kuzey Amerika’nın, nüfusun yüksek bir yüzdesinin laktoz intoleransı ve çölyak hastalığı adı verilen bir sağlık durumundan muzdarip olması nedeniyle keçi peyniri pazar payındaki lider konumunu koruyacağı tahmin edilmektedir. Keçi sütündeki laktoz içeriği yönetilebilir miktarlarda olduğundan, bu ürünün tüketimi artmakta ve bölgesel pazar büyümesini desteklemektedir.

Avrupa, pazardaki lider keçi peyniri üreticisi olarak ikinci en büyük bölgesel pazardır. Almanya ve Fransa gibi önde gelen ülkelerde yeni peynir çeşitlerine olan yüksek talep, pazar için iyiye işaret eden yoğun peynir üretimini gerektirmektedir.

Asya Pasifik’in, hızla artan şehirleşme nedeniyle peynir üretiminde önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Keçi sütü peyniri, bu bölgede kendine has lezzeti nedeniyle genç nüfus arasında trend olan bir peynir türüdür.

Rekabetçi Manzara

Tanınmış Oyuncular, Sektördeki Rekabeti Yoğunlaştırmak İçin Ortaklıklara Odaklanacak

Küresel pazar, ürün portföylerini genişletmek için diğer şirketlerle ortaklık kurmaya odaklanan büyük şirketler arasında sağlıklı bir rekabet yaşıyor. Pazardaki konumlarını güçlendirmek için ürün lansmanı, ortaklık anlaşmaları imzalama ve diğer rakipleri satın alma kilit oyuncular tarafından benimsenen stratejilerden bazılarıdır.

Endüstri Geliştirme

Mart 2020: Laura Chenel’s Chevre, Inc., ürünlerini Marin French Cheese ve St. Benoit Creamery ortak markaları altında satmak için yepyeni bir e-ticaret web sitesi başlattı. Yeni çevrimiçi kurulum, tüketicilerin mağazalarını sanal olarak ziyaret etmelerine ve keçi peyniri ve yoğurt gibi ürünler satın almalarına yardımcı oluyor. Bu strateji, şirket ile tedarikçiler arasındaki bağlantıyı güçlendirmeye yardımcı olur.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/goat-cheese-market-103817

Daha Fazla İlgili Haberi Okuyun:

snntv.com/story/48558741/Southeast-Asia-Dietary-Supplements-Market-Growth-Analysis-Opportunities-Latest-Trends-and-Forecast-by-2026

snntv.com/story/48558742/Food-Enzymes-Market-Size-Industry-Trends-Segmentation-Global-Demand-Share-and-Forecast-Till-2027

snntv.com/story/48558743/RTD-Coffee-Market-Growth-Analysis-Business-Prospects-Trends-Segmentation-Business-Opportunities-and-Forecast-by-2027

snntv.com/story/48558744/Non-alcoholic-Beverages-Market-Analysis-Segmentation-Growth-Trends-Gross-Margin-Demand-and-Regional-Forecast-by-2027

snntv.com/story/48558746/Europe-Dietary-Supplements-Market-Trends-Share-Size-Demand-Growth-Opportunities-Industry-Revenue-and-Forecast-by-2027

snntv.com/story/48558751/Potato-Starch-Market-Analysis-Segmentation-Growth-Trends-Demand-Size-Share-and-Forecast-by-2027

snntv.com/story/48558754/Annatto-Market-Size-Trends-Future-Demand-Analysis-by-Top-Leading-Players-and-Forecast-till-2027

snntv.com/story/48558760/Probiotics-Market-Overview-By-Size-Share-Trends-Growth-Factors-Analysis-Opportunities-and-Industry-Segments-Forecast-by-2027

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | Twitter | Bloglar