Mozzarella Peyniri Pazar Büyüklüğü, Payı, Eğilimler, Gelişim, Talep, Büyüme, Sektör Görünümü ve 2030 Tahmini

Küresel mozzarella peyniri pazarının büyüklüğünün, dünya çapında fast-food ürünlerine yönelik artan tüketici talebinin desteğiyle ivme kazanması bekleniyor. Bu bilgiler Fortune Business Insights tarafından “Mozzarella Peyniri Pazarı, 2023-2030” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır .Artan diyabetik insan sayısı, bu tür süt ürünlerine olan talebi artırmada ayrıca bir katalizör görevi görüyor. Haziran 2021’de, popüler pizza markası Fired Pie, sınırlı sayıda Elote Pizza’nın ABD’de 21 lokasyonda piyasaya sürüldüğünü duyurdu. tüketicinin seçimi. Çalışan nüfusun yoğun programlarına bağlı olarak fast-food kültürünün büyüme eğilimi, öngörülebilir gelecekte pazarın büyümesinde olumlu bir işaret olarak algılanmaktadır.

Küresel salgın COVID-19’un etkisi, benzeri görülmemiş bir kayıpla karşı karşıya olan birçok ekonomide hissedildi. Devlet kurumları tarafından açıklanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle, birçok sektör sınırlı operasyonel faaliyetlerle durma noktasına geldi. Bununla birlikte, endüstrilerin yanı sıra hükümetin ortak çabasının ekonomiyi yeniden rayına oturtması ve endüstriyel faaliyetlerin yeniden başlamasına yardımcı olması muhtemeldir.

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/mozzarella-cheese-market-104361

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 salgınının pazar üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan tüm mozzarella peyniri pazarındaki şirketleri listeliyor:

 • Fonterra Co-operative Group Limited
 • Kraliyet DSM NV
 • Grande Peynir Şirketi
 • Arla Gıda Ambarı
 • Lactalis Grubu SA
 • Bilinen A.Ş.
 • Antonio Mozzarella Fabrikası
 • BelGioioso Peynir A.Ş.
 • Trevisanalat Spa
 • Granarolo SpA 

Büyümeyi Teşvik Etmek İçin Diyabet İnsidansını Artırmak

Bir sosyal kuruluş olan Down to Earth’e göre, 45 yaşın üzerindeki Hintlilerin %11,5’ine yüksek kan şekeri ile diyabet teşhisi kondu. Mozzarella, diğerlerinin yanı sıra biotin, kalsiyum, çinko, vitaminler ve protein gibi hayati besinlerden oluşur. Ayrıca şeker hastalığı olan kişiler için doktorlar tarafından tüketilmesi tavsiye edilen düşük sodyumlu ve az yağlı bir üründür. Buna ek olarak, gelişen tüketici damak zevki ve besleyici süt ürünleri tüketimi konusunda artan farkındalık, önümüzdeki yıllarda küresel mozzarella peyniri pazarının büyümesine katkıda bulunacaktır.

BÖLGESEL GÖRÜŞLER

Kuzey Amerika Ön Planda Kalacak; Büyümeyi Güçlendirmek İçin Atıştırmalık Seçeneği Olarak Ürünün Artan Dahil Edilmesi

Tüm bölgeler arasında Kuzey Amerika’nın pazardaki hakimiyetini sürdürmesi ve pazardaki en yüksek konumu elinde tutması bekleniyor. Bu, mozzarella peynirinin bir sos olarak artan tercihine ve çeşitli atıştırmalık ürünlere yayılmasına bağlanabilir. Ayrıca, düşük yağ içerikli gıda ürünlerinin faydalarına yönelik farkındalığın artması, bölgede ürünün benimsenmesini artırması muhtemeldir.

Asya-Pasifik’teki pazarın, batılı gıda alışkanlıklarının artan etkisinin ve bölgede yenilikçi mozzarella peyniri tariflerinin benimsenmesine yol açan hızlı şehirleşmenin desteğiyle önemli bir büyüme yaşaması bekleniyor.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/mozzarella-cheese-market-104361

Pazar Bölümlendirmesi:

Ürün formuna bağlı olarak, pazar bloklara, küplere, dilimlere ve sürülerek ve püskürtülerek ayrılır.

 • Ürün formuna bağlı olarak, küp segmentinin tahmin dönemi boyunca önemli bir küresel mozzarella peyniri pazar payına sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, bu tür peynirlerin mağazalarda ve süpermarketlerde yaygın olarak bulunmasıdır. Ayrıca ürünün çeşitli tariflerde kolay kullanımı yakın gelecekte benimsenmesini hızlandıracaktır.

Türüne göre, pazar mozzarella, yağı azaltılmış mozzarella ve sodyumu azaltılmış mozzarella olarak üçe ayrılır. Ayrıca, dağıtım kanalı temelinde pazar, süpermarketler/hipermarketler, marketler, özel mağazalar ve çevrimiçi perakende olarak ayrılmıştır. Son olarak, bölgeye göre pazar Avrupa, Kuzey Amerika, Asya-Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılır.

REKABET GÖRÜNÜMÜ

Kilit Oyuncuların Pazar Pozisyonlarını Yükseltmek için Ar-Ge’ye Yatırım Yapması

Küresel pazar, bir kaleyi korumak için kazançlı fırsatlardan yararlanmaya çalışan büyük şirketler tarafından konsolide edilmiştir. Bu şirketler, küresel olarak tüketicilerin artan talebini karşılamak için yenilikçi mozzarella peyniri ürünleri geliştirmek için Ar-Ge faaliyetlerine yatırım yapmaya odaklanıyor. Ayrıca diğer kilit oyuncular, önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesine katkıda bulunacak işbirliği, tesis büyütme ve yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi gibi stratejiler benimseyerek varlıklarını sürdürmeye çalışıyorlar.

Endüstri Geliştirme:

 • Mayıs 2020 – Koninklijke DSM NV, ABD’de DelvoCheese CP-500 kültürlerinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Hareket, daha önce kullanılan kültüre kıyasla verimi %1,3 oranında artırmak içindir. 

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/mozzarella-cheese-market-104361

Daha Fazla İlgili Haberi Okuyun:

www.newsnetmedia.com/story/48558808/Cheese-Analogue-Market-Size-Revenue-Growth-Segmentation-Industry-Forecast-by-2027

www.newsnetmedia.com/story/48558809/Organic-Tea-Market-Size-by-Global-Major-Companies-Profile-Competitive-Landscape-and-Key-Regions-Forecast-by-2021-2028

www.newsnetmedia.com/story/48558877/Soy-Derivatives-Market-Trending-Factors-Development-Plans-and-Future-Growth-Forecast-by-2028

www.newsnetmedia.com/story/48558936/Edible-Animal-Fat-Market-Size-Trends-Analysis-Revenue-Business-Prospects-Outlook-and-Global-Forecast-by-2028

www.newschannelnebraska.com/story/48558736/North-America-Fats-Oils-Market-Growth-Size-Analysis-Share-Value-Segmentation-and-Forecast-by-2026

www.newschannelnebraska.com/story/48558737/North-America-Vegetable-Oils-Market-Report-Size-Share-Revenue-Segmentation-Development-Insights-and-Forecast-by-2026

www.newschannelnebraska.com/story/48558739/Sorbitol-Market-Top-Manufacture-Growth-Share-Report-Size-Regional-Analysis-Opportunities-and-Forecast-to-2026

www.newschannelnebraska.com/story/48558740/Sake-Market-Share-Size-Strategy-Overview-Revenue-Demand-Outlook-and-Forecast-by-2026

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter