Scotch Whisky Pazar Büyüklüğü, Payı, Küresel Eğilimler, Gelir Analizi ve 2023-2030’a Kadar Bölgesel Tahmin

Küresel viski pazarı büyüklüğünün önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme göstermesi bekleniyor. Bu bilgiler Fortune Business Insights tarafından ” Scotch Whiskey Market, 2023-2030 ” başlıklı raporunda yayınlanmaktadır . Bu viski türü öncelikle İskoçya’da, bitmiş üründe dumanlı bir tada neden olan bir işlemle yapılır. Tüketiciler arasında premium ürünlerin artan tüketiminin öngörülebilir gelecekte büyüme göstermesi bekleniyor. Örneğin 2020 yılında Yeni Zelanda hükümeti ülkede alkollü içecek tüketiminin 495 milyon litre olduğuna dair istatistikler yayınladı.

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/scotch-whisky-market-104171

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 salgınının pazar üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan tüm viski pazarı şirketlerini listeler:

 • William Grant ve Oğulları
 • Pernod Ricard
 • Diageo Plc
 • Bacardi Limited
 • Suntory Holdings
 • Aceo Ltd.
 • Ben Nevis İçki Fabrikası
 • Edrington
 • Louis Vuitton Hennessy Olmalı
 • Gordon ve MacPhail

Sürüş faktörü

Büyümeyi Artırmak İçin Premium Alkollü İçkilerin Popülaritesini Artırma

Piyasada birinci sınıf alkollü içeceklerin yükselen popülaritesi, yüksek talebini artırıyor. Bu, ruhun Asya Pasifik ve Afrika’ya ihracatının artmasıyla sonuçlandı. Örneğin 2018 yılında Scotch Whiskey Association tarafından yayınlanan Her Majesty’s Revenue and Custom raporlarına göre ihracat hacmi 558 milyon şişe arttı. Bu, meyhanelerin ve bira fabrikalarının üretim tesislerini bu kadar yüksek talepleri karşılamak için genişletmesine ve viski pazarının büyümesini sağlamasına neden oldu. Tüketiciler arasında seçici tatların tercih edilmesi, geniş bir tüketici kitlesini cezbetmektedir. Örneğin Vinexpo, son zamanlarda daha az ama daha iyi içme eğiliminin ürünün tüketimini artırması gerektiğini söyledi. Farklı lezzet, alkollü içki tüketicileri ve son zamanlarda Y kuşağı arasında popülaritesini sağlıyor.

Bölgesel Görüşler

Talebi Teşvik Etmek İçin Kuzey Amerika’da Artan İçki Fabrikası Sayısı

Kuzey Amerika’nın öngörülebilir gelecekte önemli bir viski pazar payına sahip olması bekleniyor. Bunun nedeni, ruhun Y kuşağı arasında artan popülaritesidir. Ayrıca bu bölge, 2019 yılında tek tip malt türünün ve artan içki fabrikalarının ana ithalatçısıdır.

Asya Pasifik’in önümüzdeki yıllarda en hızlı büyüyen pazar olması bekleniyor. Bunun nedeni, bölgenin hızlı kentleşmesi ve değişen yaşam tarzıdır. Tüketicilerin artan harcanabilir geliri, ürün tüketiminin artmasına neden olmaktadır.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/scotch-whisky-market-104171

Pazar Bölümlendirmesi

Tip bazında, skoç viski pazarı, şişe harmanlanmış skoç viski, tek/harmanlanmış taneli skoç viski, tek malt skoç viski ve toplu harmanlanmış skoç viski olarak bölümlere ayrılmıştır. Dağıtım kanalı bazında pazar, ticari ve ticari olmayan olarak bölümlere ayrılmıştır. Coğrafyaya bağlı olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’ya bölünmüştür.

Rekabetçi Manzara

Önemli Şirketlerin İş Beklentilerini Artırmak İçin Ürün İnovasyonları

Pazar, birkaç önde gelen oyuncunun varlığıyla oldukça rekabetçidir. Pazar liderleri, daha geniş bir tüketici tabanını çekmek için ürün yeniliğine odaklanmıştır. Ayrıca, bazı şirketler, ürünlerine egzotik tatlar katmak için ürünü değiştirmeye çalışıyor. Pazar liderlerinin verimli pazarlama ve kazançlı teklifleri gibi stratejiler rekabeti yoğunlaştırıyor.

Endüstri Geliştirme:

 • Mayıs 2021: Artisanal Spirits Co plc, Haziran ayına kadar Londra’nın küçük AIM pazarında satılma planlarını duyurdu. Bunun, bu şirketlerin şirket gelirlerini artırması ve karşılıklı büyümeyi teşvik etmesi bekleniyor.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/scotch-whisky-market-104171

Daha Fazla İlgili Haberi Okuyun:

snntv.com/story/48558763/Bubble-Tea-Market-Share-Business-Insights-Trends-Growth-Size-Competitive-Analysis-and-Forecast-Report-by-2027

snntv.com/story/48558770/Kefir-Market-Size-Business-Revenue-Leading-Competitors-Latest-Trends-and-Forecast-by-2027

snntv.com/story/48558774/Dairy-Foods-Market-Share-Regional-Outlook-Global-Opportunity-Analysis-and-Forecast-by-2021-2028

snntv.com/story/48558777/UK-Nootropic-Functional-Beverages-Market-Size-Demand-Report-Segments-Key-Players-Insights-and-Forecast-Report-by-2027

snntv.com/story/48558808/Cheese-Analogue-Market-Size-Revenue-Growth-Segmentation-Industry-Forecast-by-2027

snntv.com/story/48558809/Organic-Tea-Market-Size-by-Global-Major-Companies-Profile-Competitive-Landscape-and-Key-Regions-Forecast-by-2021-2028

snntv.com/story/48558877/Soy-Derivatives-Market-Trending-Factors-Development-Plans-and-Future-Growth-Forecast-by-2028

snntv.com/story/48558936/Edible-Animal-Fat-Market-Size-Trends-Analysis-Revenue-Business-Prospects-Outlook-and-Global-Forecast-by-2028

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin | Twitter | Bloglar