Ağız Bakımı Pazar Büyüklüğü, Büyüme Faktörleri, En İyi Liderler, Trendler, Analiz ve Bölgesel Tahmin 2027

Fortune Business Insights’a göre  , 2019’da 30,91 milyar ABD Doları değerindeki küresel ağız bakımı pazarı büyüklüğü ve 2020-2027 tahmin döneminde %3,1’lik bir YBBO sergileyecek. Diş hijyeninin önemine ilişkin artan farkındalık, daha geniş bir ürün kabulüne yol açacaktır. Küresel ağız bakımı pazarının büyüklüğünün 2027 sonunda 38,89 milyar ABD dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir. 

Ağız bakım ürünleri, ağız hijyenini sağlamak için kullanılan birkaç prosedürün yanı sıra hijyeni korumak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ağız bakımına yönelik değişen tüketici alışkanlıkları, dünya çapında bu ürünler için büyük bir talep yarattı. Dental sektörde birkaç büyük ölçekli şirketin varlığı, pazarın büyümesi lehine ortaya çıkacaktır.

Örnek bir PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/oral-care-market-103533

Fortune Business Insights™, şu anda Covid-19 salgınının pazar üzerindeki etkisini azaltmak için çabalayan tüm ağız bakımı pazarı şirketlerini listeler:

 • Colgate Palmolive Co. (New York, ABD)
 • Unilever (Londra, Birleşik Krallık)
 • Procter & Gamble Co. (Ohio, ABD)
 • Henkel AG & Co. KG aA (Düsseldorf, Almanya)
 • Johnson & Johnson (New Jersey, ABD)
 • GlaxoSmithKline Plc. (Brentford, Birleşik Krallık)
 • Lion Corporation (Tokyo, Japonya)
 • Church & Dwight Co. Inc. (Ewing Kasabası, ABD)
 • Reckitt Benckiser Group Plc. (Slough, Birleşik Krallık)
 • Patanjali Ayurved Limited (Haridwar, Hindistan)

Ağız Bakımı Sektöründeki Üretim Birimlerini Etkileyecek Azalan İşgücü Mevcudiyeti

Son zamanlarda ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyada bir panik duygusu yarattı. Salgının yayılmasını engellemek için alınan önlemler, dünya çapında birçok işletmeyi olumsuz etkiledi. Karantina ve sosyal mesafe uygulamaları gibi katı önlemler insanları evlerinde kalmaya çağırdı. Sonuç olarak, işgücü ve el işçiliğinde büyük bir kıtlık yaşandı. Bu nedenle Covid-19 salgını, son birkaç yılda ağız bakımı pazarındaki birçok üretim birimini etkiledi. Bununla birlikte, e-ticaret hizmetleri, ağız bakımı endüstrisindeki birkaç sektör için büyüme için bir platform sağlamıştır.

Artan Sayıda Şirket Birleşmeleri ve Satın Almalarının Pazar Büyümesinde Büyük Etkisi Olacak

Rapor, son yıllarda genel pazarın büyümesine katkıda bulunan çeşitli faktörleri kapsamaktadır. Tüm faktörler arasında, artan şirket birleşmeleri ve satın almaları, pazarın büyümesi üzerinde en yüksek etkiyi yapmıştır. Bu ürünlerin sahip olduğu muazzam potansiyeli hesaba katarak, birkaç büyük ölçekli şirket, pazarda bir kale oluşturmak amacıyla KOBİ’leri satın almanın yollarını arıyor. Haziran 2019’da Unilever, sırasıyla Fransa ve İspanya’daki Fluocaril ve Parogencyl ağız bakımı işletmelerinin satın alımını tamamladığını duyurdu. Bu satın alma, şirketin küresel ayak izini güçlendirme planlarının bir sonucudur. Artan sayıda bu tür şirket satın almaları, önümüzdeki yıllarda genel pazarın büyümesi üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/oral-care-market-103533

Asya Pasifik Hakim Olacak; Artan Geriatrik Nüfus Pazar Büyümesi Lehinde Ortaya Çıkacak

Rapor, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika dahil olmak üzere beş ana bölgede devam eden pazar eğilimlerini analiz ediyor. Tüm bölgeler arasında, Asya Pasifik’teki pazarın önümüzdeki yıllarda baskın hale geleceği tahmin edilmektedir. Hindistan, Çin ve Japonya gibi ülkelerde artan geriatrik nüfus, piyasada faaliyet gösteren şirketler için birçok büyüme fırsatı yaratacaktır.

Ayrıca bitkisel ağız bakım ürünlerinin tercih edilmesi, bu bölgede faaliyet gösteren firmalar için birçok büyüme fırsatı yaratacaktır. 2019 yılı itibarıyla Asya Pasifik pazarı 10,83 milyar ABD doları değerinde olup, bu değerin önümüzdeki yıllarda önemli bir hızla artması öngörülmektedir.

Rapor Amacı ve Kapsamı:

 • Raporda, coğrafi kapsam, segmentasyon ve kilit oyuncuların finansal performansına dayalı olarak pazara genel bir bakış sunulmaktadır.
 • Rapor, tahmin döneminin sonuna kadar tahmini pazar büyüklüğünü sunar. Ayrıca raporda tarihsel ve güncel pazar büyüklüğü de incelenmektedir.
 • Çeşitli göstergelere dayalı olarak, verilen tahmin dönemi için Yıllık büyüme (%) ve bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) sunulmaktadır.
 • Rapor, sektördeki mevcut eğilimleri ve Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Avrupa’daki pazarın gelecekteki kapsamını sunar.
 • Pazarın büyümesini hızlandıran çeşitli parametreler araştırma raporuna dahil edilmiştir.
 • Rapor, tahmin dönemi boyunca büyüme oranını, pazar büyüklüğünü ve pazarın değerlemesini analiz eder.

Kilit Sektör Gelişmeleri:

Ocak 2020:  Colgate Palmolive Co., Hello Products LLC’nin satın alımını tamamladığını duyurdu. Şirket birinci sınıf ağız bakımı işiyle uğraşmaktadır ve satın almasıyla Colgate’in pazardaki ayak izini güçlendirmeye çalışacaktır.

İlgili Haberleri Okuyun:

Kuzey Amerika El Dezenfektanı Pazar Analizi

Kuzey Amerika El Dezenfektanı Pazarı Fırsatları

Kuzey Amerika El Dezenfektanı Pazar Eğilimleri

Kuzey Amerika El Dezenfektanı PazarıGelir

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu,

Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta[email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  |  Twitter  |  Bloglar