Asya Pasifik Buzdolabı Pazar Payı, Talep, En İyi Oyuncular, Sektör Büyüklüğü, 2028’e Kadar Gelecekteki Büyüme

Asya pasifik buzdolabı pazar büyüklüğünün, tahmin döneminde %5,9’luk bir YBBO sergileyerek 2028 yılına kadar 25,87 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. Fortune Business Insights, ” Asya Pasifik Buzdolabı Pazarı, 2021-2028″  başlıklı bir raporda, meyve ve sebzelerin raf ömrünü uzatmak ve bakteri oluşumunu kısıtlamak için buzdolaplarının artan kullanımının pazarın hızla genişlemesini sağlayacağını belirtiyor. Pazar büyüklüğü 2020’de 16,91 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Coronavirüs Ortasında Piyasayı Nemlendirmek İçin Buzdolaplarının Üretimi ve Satışı Düştü 

Koronavirüs salgını, buzdolabı satışlarının düşmesi nedeniyle pazarı ciddi şekilde engelledi. Hükümetler tarafından uygulanan sokağa çıkma yasağı ve seyahat ve lojistik üzerindeki kısıtlamalar, COVID-19’un ortasında bu soğutma makinelerinin üretimini ve tüketimini kısıtlayabilir. Örneğin, Nisan 2020’de Gadgets 360 NDTV tarafından yayınlanan veriler, ağır ev aletleri işletmelerinin Mart’ta yüzde 60’a ve Nisan’da neredeyse yüzde 100’e varan düşüşlerle olumsuz bir etkiye sahip olduğunun değerlendirildiğini belirtti. Ayrıca, elektronik cihazların ithalat ve ihracatına getirilen sınırlama, COVID-19 sırasında pazarın büyümesini büyük ölçüde azaltacaktır.

COVID19 Etkisi Olan Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/asia-pacific-refrigerator-market-105453

Asya Pasifik Buzdolabı Pazarındaki İlk 12 Şirket Raporu:

 • Haier Group Corporation (Qingdao, Çin)
 • LG Electronics Inc (Seul, Güney Kore)
 • Samsung Grubu (Seul, Güney Kore)
 • Whirlpool Corporation (Michigan, Amerika Birleşik Devletleri)
 • Voltas Limited (Mumbai, Hindistan)
 • Electrolux AB (Stockholm, İsveç)
 • Panasonic Corporation (Osaka, Japonya)
 • Sharp Corporation (Osaka, Japonya)
 • Hitachi, Ltd. (Tokyo, Japonya)
 • Toshiba Corporation (Tokyo, Japonya)
 • Godrej Grubu( Bombay, Hindistan)
 • Intex Technologies (Yeni Delhi Hindistan)

Pazar raporu  şunları içerir :

 • Pazarın üstün analizi
 • Rekabet ortamına ilişkin zorunlu içgörüler
 • Pazar büyümesini kısıtlayan faktörler
 • Pazar sürücüleri ve trendler
 • İş geliştirmeyi sağlayan ana faktörler
 • Ülkeye özgü bilgiler
 • COVID-19 etkisi

Temel İtici Faktör :

Pazarı İlerlemek İçin Artan Konut Birimi Sayısı

Asya Pasifik’in gelişmekte olan ülkelerinde artan konut inşaatları, buzdolabı talebini tetikleyerek pazarı canlandıracaktır. Örneğin, 2018’de Güney Kore Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayınlanan veriler, ilk yarıda 249.505 yeni konut inşaatı onayladı. Ayrıca, artan sayıda konut projesi, buzdolabı, çamaşır makinesi vb. dahil olmak üzere ev aletlerine olan talebi artıracaktır.

Business Standard verilerine göre, 2019 yılında konut satışları Delhi-NCR’de yüzde 6 artışla 46.920 adede ulaştı. Bununla birlikte, buzdolaplarının yüksek onarım ve bakım maliyetleri, benimsenmelerini kısıtlayabilir ve tahmin dönemi boyunca Asya Pasifik buzdolabı pazarının büyümesini engelleyebilir.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/asia-pacific-refrigerator-market-105453

Pazar Bölümleri :

Aslan Payını Elinde Tutacak En İyi Dondurucu

Ürün tipine göre pazar, üst dondurucu, alt dondurucu, yan yana ve camlı kapılı buzdolapları olarak ayrılmıştır. Kompakt yapısı ve dondurma için ayrı alanı nedeniyle üst dondurucu tipinin tahmin süresi boyunca en büyük paya sahip olması bekleniyor. Bu türün artan mevcudiyeti, segmentin önümüzdeki yıllarda büyümesine daha fazla yardımcı olacaktır.

Dağıtım kanalına bağlı olarak, pazar çevrimiçi ve çevrimdışı olarak sınıflandırılır. Teslimat bekleme süresinden kaçınma yeteneği nedeniyle, tahmin süresi boyunca aslan payını çevrimdışının alması bekleniyor. Onarım ve değiştirme kolaylığı bu sektörü daha da ileriye taşıyacaktır.

Bölgesel Görüşler :

Hindistan’da Büyümeyi Artırmak İçin Dondurulmuş Gıda Tüketimi Artıyor 

Hindistan’ın tahmin döneminde hızlı bir büyüme oranı yaşaması bekleniyor. Dondurulmuş gıdaların artan tüketimi Hindistan’da sağlıklı büyümeyi teşvik edecektir. Örneğin, Aralık 2019’da, Economic Times’ın verileri, Hindistan’daki dondurulmuş gıda pazarının yıllık bazda yüzde 17 büyümesinin beklendiğini bildirdi. Ayrıca, meşrubat tüketiminin yüksek olması pazar için fırsatlar yaratacaktır.

Örneğin, Ekim 2019’da Times of India, şişeleme kolu Coca-Cola India’nın bir önceki yıla göre %373 artışla 45,74 milyon ABD doları net kara tanık olduğunu açıkladı. Çin’in önemli bir Asya Pasifik buzdolabı pazar payına sahip olması bekleniyor. 2020’de 4,6 milyar gelir elde etti. Artan deniz ürünleri ithalatı ve yüksek et tüketimi Çin’deki büyümeyi etkileyecek.

Özelleştirilmiş Araştırma Raporunuzu alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/asia-pacific-refrigerator-market-105453

Anahtar Geliştirme :

Eylül 2020:  Hi Sense, Amazon, Flipkart ve Reliance Digital gibi e-ticaret platformlarında satışa sunulacak olan Hindistan pazarı için yeni buzdolaplarının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Ürünler 6.999 Rs’den başlayacak.

İlgili Haberleri Okuyun: 

Kuzey Amerika El Dezenfektanı Pazarının Büyümesi

Kuzey Amerika El Dezenfektanı Pazar Tahmini

Kuzey Amerika El Dezenfektanı Pazar Analizi

Kuzey Amerika El Dezenfektanı Pazar Büyüklüğü

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olarak yeni çözümler uyarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

Linkedin  Facebook  Twitter