Deniz Araçları Pazarında Son Trendler, Pay, Boyut, Gelir, YBBO Durumu, Büyüme Fırsatları ve Tahmin 2028

 

Küresel deniz araçları pazarının büyüklüğü, enerji verimliliğini artırmak için denizcilik endüstrisinde devam eden yeniliklerden ivme kazanacak. Bu nedenle şirketler, maliyeti ve dalgalanma verimliliğini azaltmak için hızla çevre dostu hibrit tahrik sistemlerine yöneliyor. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından ” Deniz Araçları Piyasası, 2021-2028 ” başlıklı bir raporda verilmektedir . Rapora göre, pazar 2020’de 168,56 milyar ABD doları olarak gerçekleşti. 2021’de 170,75 milyar ABD dolarından 2028’de tahmin döneminde % 1,43’lük bir YBBO ile 188,57 milyar ABD dolarına çıkması öngörülüyor.

Küresel deniz taşıtı pazarında faaliyet gösteren ünlü deniz taşıtı üreticilerinin listesi:

 • Hyundai Heavy Industries Co., Ltd. (Güney Kore)
 • Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. (Japonya)
 • Kawasaki Gemi İnşa Şirketi (Japonya)
 • Samsung Heavy Industries Co. Ltd. (Güney Kore)
 • Imabari Gemi İnşa A.Ş. Ltd. (Japonya)
 • Hyundai Samho Heavy Industries Co. Ltd. (Güney Kore)
 • Hyundai Mipo Dockyard Co. Ltd. (Güney Kore)
 • Fincantieri SPA (İtalya)
 • Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering Co., Ltd (Güney Kore)

Ücretsiz bir Örnek PDF talep edin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/marine-vessel-market-102699

Deniz aracı pazarının bazı önemli yönleri şunlardır:

 1. Ticari Gemiler: Ticari gemiler, uluslararası sularda mal ve emtia taşımacılığı yaparak küresel ticarette çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu segment, konteyner gemilerini, dökme yük gemilerini, tankerleri (ham petrol, kimyasal ve LNG/LPG) ve açık deniz petrol ve gaz, madencilik ve inşaat gibi çeşitli endüstriler için özel gemileri içerir.
 2. Yolcu Gemileri: Yolcu gemileri, feribotlar ve lüks yatlar dahil olmak üzere yolcu gemileri insanların taşınmasına hizmet eder. Kruvaziyer sektörü, pazarı yönlendiren eğlence ve tatil deneyimlerine olan talebin etkisiyle son yıllarda önemli bir büyüme yaşadı.
 3. Balıkçı Gemileri: Küçük teknelerden büyük trol teknelerine kadar değişen ticari balıkçılık operasyonlarında balıkçı tekneleri kullanılmaktadır. Balıkçı gemileri pazarı, balıkçılık düzenlemelerinden, sürdürülebilirlik endişelerinden ve deniz ürünleri için değişen tüketici tercihlerinden etkilenir.

Segmentler-

Yolcu Gemisi Segmenti 2020’de %23’lük Paya Sahip Oldu: Fortune Business Insights™

Tipine göre pazar, özel amaçlı gemiler, LNG/LPG taşıyıcıları, yolcu gemileri ve ticari gemiler olarak ayrılmıştır. Bunlardan yolcu gemisi segmenti deniz araçları pazar payı olarak 2020 yılında % 23’lük pay elde etti. Yolcu gemileri ve feribotlar olmak üzere iki alt segment içermektedir. Artan turizm nedeniyle feribot talebinin yakın gelecekte artacağı tahmin edilmektedir.

Raporda özelleştirme için bize ulaşın –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/marine-vessel-market-102699

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Desteklemek İçin Deniz Ticaretini Arttırmak

Dünya ekonomisi ve uluslararası ticaret, deniz taşımacılığında büyük rol oynamaktadır. Deniz araçları pazarındaki büyüme, dünya genelinde artan deniz ticareti nedeniyle gerçekleşecek. Örneğin Denizcilik Yayınları, küresel ticaretin değer olarak %70’inden fazlasının ve hacim olarak yaklaşık %80’inin limanlar tarafından kontrol edildiğini ve küresel olarak deniz yoluyla gerçekleştirildiğini belirtti. Bununla birlikte, çeşitli ülkelerdeki devlet kurumları, gemilerden kaynaklanan Kükürt ve sera gazı emisyonlarını azaltmak için katı normlar uygulamaktadır. Bu tür gemilere olan talebi engelleyecek şekilde ayarlanmıştır.

Bölgesel Görüşler-

Asya Pasifik, Çin, Japonya ve Kore’nin Katkılarıyla Stoklanacak

Coğrafi olarak, 2020’de Kuzey Amerika 8,80 milyar ABD doları gelir elde etti. Asya Pasifik’in, Kore Cumhuriyeti, Japonya ve Çin’in büyük katkılarıyla desteklenen deniz araçları endüstrisinde en büyük paya sahip olması bekleniyor. 2019 yılında yeni gemi teslimatlarının %92,5’ini oluşturdular. Avrupa deniz gemisinin bölgedeki Financier SPA’nın varlığından hareketle ikinci sırada kalması bekleniyor.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgula-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/marine-vessel-market-102699

Deniz aracı Rekabetçi Manzara-

Kilit Oyuncular, Rekabette Üstünlük Kazanmak İçin Yeni Siparişler Kazanmaya Odaklanıyor

Küresel deniz araçları pazarı, rekabet avantajı elde etmek için ısrarla çabalayan çok sayıda şirketi içermektedir. Bunu yapmak için, önde gelen üreticilerden yeni sözleşmeler almaya çalışıyorlar. Aşağıda sektördeki en son iki gelişme verilmiştir:

Hakkımızda:
Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:
Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9th Floor, Icon Tower, Baner –
Mahalunge Road, Baner, Pune-411045,
Maharashtra, Hindistan.
Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
BK: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta: [email protected]