Forecast 2027’ye Göre Askeri Robotlar Pazar Trendleri, Büyüme Fırsatları, Endüstri Geliri, Gelecek ve İş Analizi

 

Küresel askeri robot pazar büyüklüğünün, tahmin dönemi boyunca %12,2’lik bir YBBO sergileyerek 2027 yılına kadar 25,66 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. Fortune Business Insights’ın “Askeri Robotlar Pazar Büyüklüğü, Payı ve Endüstrisi” başlıklı raporunda, gelişmiş hava robotlarının saldırı, kurtarma faaliyetleri, gözetleme ve diğerleri dahil olmak üzere askeri operasyonlarda giderek daha fazla benimsenmesinin küresel pazar üzerinde muazzam bir etkisi olacağını belirtiyor. Analiz, Platforma Göre (Hava, Kara, Deniz), Operasyon Moduna Göre (Yarı Otonom ve Otonom), Tahrik Moduna Göre (Manuel, Elektrikli ve Hibrit), Uygulamaya Göre (İstihbarat, Gözetleme ve Keşif, Arama ve Kurtarma) , Muharebe Desteği, Ulaşım ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027.” Pazar büyüklüğü 13,87 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Askeri robot pazarı, teknolojik ilerlemeler, çeşitli ülkelerde artan savunma harcamaları ve gelişmiş durumsal farkındalık ve operasyonel verimlilik ihtiyacı dahil olmak üzere çeşitli faktörler tarafından yönlendirilmektedir. Ek olarak, asimetrik savaştaki artış ve kayıpları en aza indirmeye artan odaklanma da askeri robotların daha fazla benimsenmesine katkıda bulundu.

Bu Araştırma Raporunun ücretsiz Örnek PDF Broşürünü edinin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/military-robots-market-104663

Piyasadaki bazı önemli askeri robot türleri şunları içerir:

 1. İnsansız Hava Araçları (İHA’lar) veya Dronlar: Bunlar, içinde insan pilot bulunmayan hava taşıtlarıdır. Gözetleme, hedef belirleme ve hava saldırıları için kullanılırlar.
 2. İnsansız Kara Araçları (UGV’ler): Karada çalışmak üzere tasarlanmış robotik sistemlerdir. Keşif, bomba imha, nakliye ve muharebe desteği gibi görevlerde kullanılabilirler.
 3. İnsansız Deniz Araçları (UMV’ler): Mayına karşı tedbir, gözetleme ve kıyı devriyesi gibi çeşitli uygulamalar için deniz ortamlarında kullanılan robotik sistemlerdir.
 4. İnsansız Sualtı Araçları (UUV’ler): Su altında çalışmak üzere tasarlanmış robotik sistemlerdir. Su altı gözetleme, mayın tespiti ve haritalama gibi görevler için kullanılırlar.

Rapor, Askeri Robotlar Pazarındaki Kilit Şirketleri Listeliyor:

 • Northrop Grumman Şirketi (ABD)
 • Thales Grubu (Fransa)
 • FLIR Systems, Inc. (ABD)
 • Clearpath Robotics Inc. (Kanada)
 • Cobham Limited (Birleşik Krallık)
 • QinetiQ (İngiltere)
 • AeroVironment, Inc.
 • BAE Sistemleri. (Birleşik Krallık)
 • Elbit Systems Ltd. (İsrail)
 • Raytheon Teknolojileri (ABD)

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/military-robots-market-104663

Pazar Sürücüsü :

Büyümeye Yardımcı Olmak İçin En Son Teknolojilerin Askeri Robotlarda Birleştirilmesi

Yapay zeka, gerçek zamanlı veri izleme ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi teknolojilerin birleşmesi, modern savaşta askeri robotlara olan talebi hızlandırdı ve böylece pazara yardımcı oldu. Bu robotlar, askerlerden uzakta bulunan hedefleri takip, kayıt ve gerekli karşı saldırıları gerçekleştirerek, karada, denizde veya havada düşmanları kolayca tespit edebilmektedir. İstihbarat, gözetleme ve keşif (ISR) faaliyetleri için robotların artan kullanımı, pazarın sağlıklı büyümesini destekleyecektir. Ayrıca, şirketlerin, askerlerin savaş alanlarında gerçek zamanlı kararlar almalarına yardımcı olmak için görüntüleri ve videoları yerdeki istasyona iletebilen küçük robotlar tasarlamaya ve geliştirmeye yönelik artan odaklanması, tahmin dönemi boyunca küresel pazar için iyi sonuç verecektir.

Bölgesel Analiz :

Avrupa’da Kalkınmayı Artırmak İçin Büyük Üretim Şirketlerinin Varlığı

Bölgedeki önde gelen üreticilerin varlığı nedeniyle Avrupa’nın tahmin döneminde hızlı bir büyüme oranı yaşaması bekleniyor. The World Robotics 2019’a göre dünya çapında 700 hizmet robotu üretim şirketi belirlendi ve bunların 307’si Avrupa’da faaliyet gösteriyor. Konuşma ve haptik tabanlı insan-makine arayüzü, navigasyon ve çarpışmadan kaçınma, hareket ve görev planlama gibi özelliklere sahip gelişmiş robotlara yönelik artan eğilim, Avrupa’daki pazarın büyümesini daha da ileriye taşıyacaktır. Güçlü iç güvenlikle birleşen artan askeri harcamalar, bölgedeki pazar üzerinde mükemmel bir etkiye sahip olacak.

Hakkımızda: 

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analizler ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlıyor, işlerine özgü zorlukları ele almalarına yardımcı oluyoruz. Amacımız, müşterilerimize faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü vererek bütünsel pazar zekası ile güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
9th Floor, Icon Tower, Baner – Mahalunge Road,
Baner, Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:
ABD: +1 424 253 0390
BK: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta:  [email protected]

Fortune Business Insights™

Linkedin  | Twitter  | Bloglar