Güç Elektroniği Pazar Trendleri, Büyüme, Büyüklük, Segmentasyon, Gelecek Talepler, En Son Yenilikler, 2030’ya Kadar Bölgesel Tahmin

 

Küresel güç elektroniği pazar büyüklüğünün 2022’de 52,70 milyar ABD doları olduğu tahmin ediliyor. Pazarın 2023’te 61,94 milyar ABD dolarından 2030’da 153,30 milyar ABD dolarına çıkması ve 2023-2030 tahmin zaman diliminde %13,8’lik bir YBBO kaydetmesi bekleniyor .

Güç elektroniği pazarını şekillendiren bazı önemli eğilimler ve faktörler şunlardır:

 1. Yenilenebilir Enerji: Temiz ve sürdürülebilir enerji kaynaklarına geçiş, güneş fotovoltaikleri (PV) ve rüzgar türbinleri gibi yenilenebilir enerji sistemlerinde güç elektroniğine olan talebin artmasına neden oldu. Güç dönüştürücüler, invertörler ve enerji depolama sistemleri bu uygulamalarda temel bileşenlerdir.
 2. Elektrikli Araçlar (EV’ler): Elektrikli araçların artan popülaritesi, motor sürücüleri, yerleşik şarj cihazları ve güç yönetim sistemleri dahil olmak üzere güç elektroniğine olan talebi artırıyor. Otomotiv endüstrisi elektrikli mobiliteye geçerken, EV’lerde güç elektroniği talebinin artması bekleniyor.

Ücretsiz Örnek Araştırma Raporu Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/power-electronics-market-102595

RAPORDA PROFİLLENEN LİDER KURULUŞLARIN LİSTESİ

 • Texas Instruments (ABD)
 • Infineon Teknolojileri (Almanya)
 • Yarı İletkende (ABD)
 • Analog Devices Inc. (ABD)
 • TDK (Japonya)
 • Qualcomm (ABD)
 • STMicroelectronics (İsviçre)
 • Murata İmalat (Japonya)
 • Vishay Intertechnology (ABD)
 • ROHM (Japonya)

Segmentler

DC-DC Dönüştürücülerin Kullanımını Artırmak İçin Taşınabilir Cihazlara Yüksek Talep

Dönüşüme bağlı olarak, pazar AC’den AC’ye, DC’den DC’ye, DC’den AC’ye ve AC’den DC’ye bölünmüştür. Sürekli genişleyen telekomünikasyon sektörü nedeniyle DC-DC segmentinin pazarda baskın bir konuma sahip olması bekleniyor.

Çeşitli Güç Elektroniği Uygulamalarında Sağlam Kullanım Bulmak İçin İzole Dönüştürücüler

İzolasyon ile, pazar izole edilmiş ve izole edilmemiş olarak ikiye ayrılır. Güç elektroniği cihazlarının fabrika otomasyonu, sağlık, bina otomasyonu, havacılık ve otomotiv gibi çeşitli uygulamalarda giderek daha fazla kullanılması nedeniyle izole segment 2022’de baskın bir pazar payına sahipti.

Güç Kontrolü Operasyonları, Havacılık, Uzay, Otomotiv ve Enerji Sektörlerinde Kullanımları İçin İlgi Kazanıyor

Operasyona bağlı olarak, pazar enerji üretimi, güç iletimi, güç dağıtımı ve güç kontrolü olarak bölümlere ayrılmıştır. Güç kontrol segmentinin, havacılık, uzay, enerji ve savunma gibi çeşitli dikey sektörlerde yaygın olarak kullanıldığı için, tahmin dönemi boyunca baskın bir pazar payına sahip olacağı öngörülmektedir.

Yenilenebilir Enerji Sistemlerinde Güç Elektroniği Cihazlarının Kurulumu ile Enerji Sektörünün Önemli Bir Son Kullanıcı Haline Getirilmesi

Son kullanıcıya dayalı olarak pazar, otomotiv, tüketici elektroniği, havacılık ve savunma, enerji ve diğerlerine ayrılmıştır. Güç elektroniği cihazları, rüzgar çiftlikleri ve güneş enerjisi santralleri de dahil olmak üzere çeşitli yenilenebilir enerji sistemlerinde kayda değer bir kabul gördüğünden, enerji segmentinin oldukça büyük bir pazar payı yakalaması bekleniyor.

Bölge açısından, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Güney Amerika ve Orta Doğu ve Afrika’da incelenir.

Hemen Teklif Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/get-a-quote/power-electronics-market-102595

Sürücüler ve Kısıtlamalar:

Pazar Büyümesini Hızlandırmak İçin Hızlı Şarj İstasyonlarına ve EV’lere Yüksek Odaklanma

Bu araçlar elektrik motorlarını döndürmek için yüksek güçlü elektrik enerjisine ihtiyaç duyduğundan, güç elektroniği elektrikli araçlarda yaygın bir kullanım alanı bulmaktadır. MOSFETS ve IGBT gibi güç bileşenleri, güç aktarım sistemlerinde güç elektroniği anahtarları olarak kullanılmaktadır. Bu bileşenler, bu aktarma organlarının genel boyutunun azaltılmasına yardımcı olabilir. Bu tür avantajların tahmin dönemi boyunca piyasa görünümünü olumlu yönde etkileyeceği tahmin edilmektedir.

Güç Elektroniği Sektörünün İlerlemesini Engelleyecek Pahalı ve Zahmetli Entegrasyon Süreci

Piyasadaki birçok önde gelen kuruluş, entegre devrelerini tek bir çipte geliştirmeye odaklanıyor, bu da karmaşık tasarımların oluşturulmasına neden olabilir. Ayrıca, bu tür teknolojileri entegre etme süreci oldukça zorlu olabilir ve yüksek yatırımlar gerektirebilir. Tüm sistemlerin tek bir çip üzerinde entegrasyonu karmaşıklığı artırır. Sistem aynı zamanda genel enerji tüketimini azaltma ihtiyacını da arttırarak, onu güç yoğun uygulamalar için uygun hale getirmez. Bu tür faktörlerin analiz döneminde güç elektroniği pazarının büyümesini sınırlaması bekleniyor.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/ask-for-customization/power-electronics-market-102595

Bölgesel Görüşler:

Kuzey Amerika, Yarı İletken Üretimindeki Ar-Ge Yatırımını Artıracak

Kuzey Amerika, küresel güç elektroniği pazar payına hakim oldu ve bölgenin yüksek teknolojili yarı iletkenler üretmek için Ar-Ge harcamalarında güçlü bir büyüme fark etmeye başlamasıyla 2022’de 11,43 milyar ABD doları değerindeydi. Semiconductor Industry Association (SIA) raporuna göre, 2022 yılında Amerikan yarı iletken sektörü, çiplere olan uzun vadeli talebi karşılamak için yatırımlarını artırmaya odaklandı. Yıl boyunca toplam harcamanın yaklaşık 166 milyar ABD doları olduğu tahmin edilmiştir.

Bölgedeki önemli oyuncular, güç elektroniği cihazları yapmak için kullanılan teknolojileri geliştirmek için yatırımlarını artırdığından, Avrupa ikinci en büyük pazar payına sahiptir.

Rekabet Ortamı:

İşleme Kapasitesini Artırmak İçin Yenilikçi Teknolojileri Kullanacak Kilit Kuruluşlar

Infineon Technologies, Texas Instruments, ROHM ve STMicroelectronics gibi lider kuruluşlar, küresel pazardaki en iyi oyunculardan bazılarıdır. Bu şirketler, güç elektroniği cihazlarının etkinliğini ve performansını artırmak için gelişmiş entegre devreler yapıyor ve GaN ve Sic gibi geniş bant aralıklı yarı iletken malzemeler kullanıyor. Örneğin, Şubat 2022’de Kubos Semiconductors Ltd., GaN’nin kübik kristal fazına dayalı ilk ticari kompakt LED’i piyasaya sürdü.

Uzmanımızla Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/power-electronics-market-102595

Anahtar Sektör Geliştirme:

Haziran 2021 – GE Electric, güneş enerjisi ve depolama gücü elektroniği kapasitesini 2022’de üç kat artırarak her yıl 9 GW’a çıkarmayı planladığını duyurdu. Bu kapasite artışı, talepteki güçlü artıştan ve artan birikmiş iş yükünden kaynaklandı.

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi, Baner,

Mahalunge Yolu, Baner, Pune – 411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD : +1 424 253 0390

Birleşik Krallık : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta[email protected]

Bizi Takip Edin: LinkedInFacebook  | twitter