Hava Ambulans Hizmetleri Pazar Lideri Şirketler, İş Büyümesi, Temel Uygulamalar, Talep, Boyut, Tip, Eğilimler ve Fırsatlar

 

Küresel hava ambulans hizmeti pazar büyüklüğünün 2029 yılına kadar 10,30 milyar ABD dolarına ulaşması ve tahmin döneminde %8,56’lık bir YBBO sergilemesi bekleniyor. Kanser, diyabet ve diğerleri gibi artan kronik hastalık vakalarının pazar büyümesini hızlandırması bekleniyor. Fortune Business Insights,  bu bilgiyi “Hava Ambulans Hizmet Pazarı, 2022-2029” başlıklı raporunda sunmuştur  .  Pazar büyüklüğü 2021’de 4,89 milyar ABD doları ve 2022’de 5,79 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Hava ambulansı hizmet pazarı, uçak kullanarak acil tıbbi nakil hizmetleri sağlayan sektörü ifade eder. Hava ambulansları, acil tıbbi müdahale veya özel bakım gerektiren hastaları taşımak için kullanılan özel donanımlı hava araçlarıdır. Bu hizmetler özellikle kara taşımacılığının mümkün olmadığı veya önemli gecikmelere yol açacağı durumlarda çok önemlidir.

Ücretsiz bir Örnek PDF Broşürü edinin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/air-ambulance-services-market-102577

Anahtar Piyasa Oyuncularının Listesi

  • Air Methods Corporation (ABD)
  • Global Medical Response Inc. (ABD)
  • Acadian Şirketleri (ABD)
  • PHI Inc. (ABD)
  • REVA Inc. (ABD)
  • Ekspres Havacılık Hizmetleri (ABD)
  • Avrupa Hava Ambulansı (İngiltere)
  • Babcock İskandinav Hava Ambulansı (İsveç)
  • Hava Kiralama Hizmetleri Pvt. (İngiltere)
  • Körfez Helikopterleri (Katar)

Segmentler-
Hizmet operatörü bazında pazar, devlet, bağımsız ve hastane tabanlı olarak üçe ayrılır. Uygulama temelinde pazar, yenidoğan ve pediatrik nakil, bulaşıcı hastalık hizmeti, fazla kilolu hasta nakli, organ nakli lojistiği, kurtarma helikopteri hizmeti, tesisler arası ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır. Uçak tipine göre pazar, döner kanatlı ve sabit kanatlı olarak ikiye ayrılıyor. Coğrafi olarak, pazar Avrupa, Asya Pasifik, Avrupa ve Orta Doğu ve Afrika olarak sınıflandırılmıştır.

Bu Araştırma Raporunu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/air-ambulance-services-market-102577

Hava ambulans hizmet pazarı, acil tıbbi hizmetlere olan talebin artması, havacılık ve tıp teknolojisindeki gelişmeler ve kritik durumlarda hızlı ulaşım ihtiyacı gibi çeşitli faktörler nedeniyle son yıllarda önemli bir büyüme yaşadı. Hava ambulansları genellikle ağır yaralanmalar, kritik hastalıklar veya hastaların uzun mesafelere hızlı bir şekilde taşınması gerektiğinde kullanılır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Pazar Büyümesini Desteklemek İçin Kronik Hastalıkların Artan Prevalansı

Kanser, diyabet ve diğerleri gibi artan kronik hastalık vakalarının küresel pazarı destekleyen önemli bir faktör olması bekleniyor. Kronik hastalıkların artan prevalansı, özellikle inme vakalarında hizmet talebini artırmaktadır. Ayrıca, küresel salgın bu tür hizmetlere önemli bir talep sağladı ve pazarın büyümesini hızlandırdı.
Hava ambulans hizmetlerinde artan teknolojik gelişmeler ve hava ambulans iletişim teknolojilerindeki gelişmelerin pazar büyümesini desteklemesi beklenmektedir.
Ek olarak, güvenlik önlemlerine ve gerçek zamanlı verilere yönelik artan talep, gerçek zamanlı veri izleme yazılımlarına olan talebi artırıyor. Gerçek zamanlı veriler, uçuş sırasında gerektiğinde pilotların uygun kararlar almasına yardımcı olabilir. Ayrıca, basitleştirilmiş operasyonel faaliyetler sağlamak için Nesnelerin İnterneti ve yapay zeka gibi ileri teknolojilerin dahil edilmesinin pazar büyümesini tamamlaması bekleniyor.
Bununla birlikte, hava sağlık hizmetlerinin yüksek fiyatları, tahmin dönemi boyunca pazarın büyümesini sınırlayabilir.

Uzmanımızla Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/air-ambulance-services-market-10257

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika Aslan Payını elinde tutacak

Kuzey Amerika’nın en büyük hava ambulans hizmeti pazar payına ulaşacağı tahmin edilmektedir. ABD’de bulunan büyük helikopter filolarının ve bölgedeki çok sayıda helikopter pilotunun bölgenin pazar büyümesini hızlandırması bekleniyor. Ayrıca Acadian Company, PHI Air Medical, Air Methods ve diğerleri gibi bölgede bulunan kilit oyuncular pazarın büyümesini teşvik ediyor.
Asya Pasifik’in tahmin döneminde muazzam bir büyüme göstermesi muhtemeldir. Hindistan ve Çin’de gelişen ekonomik durumların ve genişleyen havacılık endüstrisinin, hava ambulans hizmeti pazarının büyümesini destekleyeceği tahmin ediliyor.
Avrupa’nın, yükselen modern teknoloji tabanlı uçaklar ve kiralama tesisleri nedeniyle önemli bir büyümeye tanık olacağı tahmin ediliyor.
Dünyanın geri kalanının, genişleyen sağlık sektörü ve bölgedeki ekonomik koşulların iyileşmesi nedeniyle önemli bir büyüme göstereceği tahmin edilmektedir.

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter