İnsansız Kara Araçları Pazarı Kilit Oyuncu Analizi, Genel Bakış, Kilit Oyuncu Analizi 2029

 

İnsansız kara araçları pazar büyüklüğü 2021’de 3,02 milyar ABD doları ve 2022’de 3,09 milyar ABD doları olarak gerçekleşti. Pazarın, tahmin döneminde %5,67’lik YBBO ile 2029’da 4,55 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. Yeni nesil İnsansız Kara Araçları’nın (UGV’ler) geliştirilmesi için AI entegrasyonunun, pazarın büyümesini hızlandırması için yeni bir dizi fırsat açması bekleniyor. Ticari ve savunma uygulamalarına yönelik otonom sistemlerde ürüne olan talebin artmasının pazar seyrini ilerletmesi bekleniyor. Polonya ve Danimarka gibi ülkeler, pazar gelişimine yardımcı olması öngörülen güvenlik amaçlı savunma bütçesinde bir artış ilan ettiler. Fortune Business Insights bu bilgiyi “İnsansız Kara Aracı Pazarı , 2022-2029.

Rusya-Ukrayna Savaşı Etkisi:

Savunma Kuvvetlerinin Güçlendirilmesine Yönelik Artan Yatırımlar Pazar Büyümesini Olumlu Etkiledi

Rusya-Ukrayna savaşı birçok ülkenin savunma bütçesini artırdı. Rusya’nın işgali nedeniyle çoğu Avrupa ülkesi savunma harcamalarını artırdı. Güvenlik amaçlı savunma bütçelerindeki büyüme, UGV’lere olan talebi artırdı.

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü edinin: –

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/unmanned-ground-vehicles-market-102525

Raporda Profili Oluşturulan Kilit Oyuncuların Listesi

  • BAE Sistemleri (İngiltere)
  • Aselsan AŞ (Türkiye)
  • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
  • General Dynamics Şirketi (ABD)
  • L3Harris Technology, Inc (ABD)
  • Oshkosh Defence, LLC Bir Oshkosh Corporation Şirketi (ABD)
  • Rheinmetall AG (Almanya)
  • Teledyne FLIR LLC. (BİZ)
  • QinetiQ (İngiltere)
  • Northrop Grumman Şirketi (ABD)

Segmentler

Artan Savunma Bütçesi Nedeniyle Liderlik Yapacak Takip Edilen Segment

Mobilite analizi temelinde, pazar tekerlekli, paletli, hibrit ve ayaklı olarak bölümlere ayrılmıştır. Artan savunma harcamaları ve çeşitli ülkelerden yeni nesil paletli UGV’lerin satın alınması nedeniyle 2021’de en büyük payı paletli segment oluşturdu. Askeri operasyonlar için UGV’lere yönelik artan talep nedeniyle Wheeled’in önemli bir büyüme kaydetmesi bekleniyor.

Küçük (10-200 lbs) Askeri Operasyonlardan Kaynaklanan Talep Nedeniyle Segmentin Başına Geçecek

Büyüklüğüne göre, pazar küçük (10-200 lbs), orta (200 – 500 lbs), büyük (500 – 1000 lbs), çok büyük (1000-2000 lbs) ve çok büyük (>2000 lbs) olarak sınıflandırılır. İstihbarat, Gözetleme, Keşif (ISR) ve muharebe operasyonları gibi çeşitli askeri operasyonlar için askeri ve ticari uygulamalara yönelik küçük ve hafif robotlara olan talep nedeniyle küçük (10-200 lbs) segmentin en hızlı büyümeye sahip olması bekleniyor.

Artan Benimseme Nedeniyle Otonom Segment Hakim Olacak

Operasyon moduna bağlı olarak, pazar bağlı, otonom ve tele-operasyonlu olarak bölümlere ayrılmıştır. ISR, arama ve kurtarma operasyonları için otonom UGV’lerin giderek daha fazla benimsenmesi nedeniyle, tahmin dönemi boyunca otonom segmentin pazara hakim olması bekleniyor.

UGV Yükü için Artan Talep Pazar Büyümesine Eklendi

Sistem temelinde pazar, yük, kontrolör sistemi, navigasyon sistemi, güç sistemi ve diğerlerine ayrılmıştır. Yük, bir UGV’nin taşıyabileceği ağırlıktır ve pazar büyümesine hakim olmaya ayarlanmıştır.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/unmanned-ground-vehicles-market-102525

Patlayıcı Mühimmat İmhasında (EOD) Artan Uygulama Nedeniyle Askeri Segment Pazara Hakim Olacak

Uygulamaya göre, pazar askeri, ticari, kolluk kuvvetleri ve federal kolluk kuvvetlerine ayrılmıştır. Askeri segment, kara mayınları, ağır yükleme öğeleri ve düşman ateşi altında zemin koşullarını onarma gibi Patlayıcı Mühimmat İmhasında (EOD) artan uygulamalar nedeniyle en büyük pazar payına sahiptir.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Pazar Gelişimini İlerlemek İçin Ticaret ve Savunma Sektörlerinden Artan Talep

İnsansız kara araçları için en önemli itici faktörlerden biri, insansız kara araçları pazarının büyümesine yön vermesi beklenen savunma ve ticari sektörlerin otonom İHA’larına olan ihtiyacın artmasıdır. Araçların üç mobilite seviyesi vardır: bilgisayar destekli sürüş, teleoperasyon ve otonom kontrol. Toprak numunesi alma, mekanik yabani ot temizleme, sulama yönetimi, mahsul hasadı ve hassas ilaçlama için tarım sektöründen artan bir talep var. Bu tür uygulamaların pazar büyümesini hızlandırması bekleniyor.

Ancak, savunma bütçelerindeki azalma ve güvenilirlik ve bant genişliği ile ilgili sorunların pazar büyümesini engellemesi bekleniyor.

Uzmanımızla Konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/unmanned-ground-vehicles-market-102525

Bölgesel Bilgiler

Kuzey Amerika, Savunmadaki Yüksek Bütçesi Sayesinde Pazar Lideri Olacak

Kuzey Amerika’nın, yüksek savunma bütçesi ve yeni nesil robotların tedarikine yönelik artan harcamalar nedeniyle insansız kara araçları pazar payına hakim olması bekleniyor. Nisan 2021’de ABD ordusu, Man Transportable Robot System Increment II’nin (MTRS Inc II) inşası için FLIR Systems ile 31,6 milyon ABD Doları değerinde bir sözleşme imzaladı. Gizli patlayıcıların tespiti, tanımlanması, doğrulanması ve imhasına yardımcı olur.

Asya Pasifik’in Hindistan ve Çin’den artan savunma bütçeleri nedeniyle tahmin döneminde önemli bir büyüme kaydetmesi bekleniyor.

Avrupa, İngiltere, Rusya, Almanya, Fransa ve diğerleri gibi ülkelerden artan savunma bütçesi nedeniyle karlı bir büyümeye sahip olacak.

Rekabetçi Manzara

Pazar Rotasını İlerlemek için Kilit Oyuncular Tarafından Ortaklık Stratejileri

Piyasa oyuncularının ortaklık stratejilerinin piyasa hakimiyetini ilerleteceği tahmin ediliyor. L3 Harris Technologies Inc. %15,6’lık pay ile pazar lideridir. L3Harris Technologies, ABD merkezli bir havacılık ve savunma ürünleri, sistemleri ve hizmetleri üreticisidir. Nisan 2022’de Oshkosh Corporation, Robotic Research ile yatırım için stratejik ortaklığını duyurdu. Yeni işbirliği, Oshkosh’un otonom araçlar ve ekipmanlarda devam eden çalışmalarını daha da tamamlamayı hedefliyor.

İndirimi Kontrol Et:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/check-discount/unmanned-ground-vehicles-market-102525

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter