İnsansız Trafik Yönetim Pazarı Son Eğilimler, Pay, Boyut, Gelir, CAGR Durumu, Büyüme Fırsatları ve Tahmin 2028

 

İnsansız trafik yönetimi pazar büyüklüğünün 2020’de 0,79 milyar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Pazarın, 2021-2028 tahmin döneminde %21,4’lük bir YBBO ile 2021’de 0,92 milyar ABD dolarından 2028’de 3,59 milyar ABD dolarına yükselmesi bekleniyor. Fortune Business Insights™ , ” İnsansız Trafik Yönetimi Pazarı , 2021-2028 ” başlıklı en son araştırma raporunda bu bilgileri derinlemesine incelemiştir .

Ücretsiz Örnek Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/unmanned-traffic-management-market-106651

UTM pazarı hakkında bazı önemli noktalar şunlardır:

 1. Pazar Büyüklüğü ve Büyüme: UTM pazarı önemli bir büyümeye tanık oluyor ve önümüzdeki yıllarda genişlemeye devam etmesi bekleniyor. Çeşitli raporlara ve pazar analizlerine göre, küresel UTM pazarının 2028 yılına kadar önemli bir pazar değerine ulaşması bekleniyor.
 2. Kilit Pazar Oyuncuları: Birkaç şirket, UTM çözümlerinin geliştirilmesi ve sağlanmasında aktif olarak yer almaktadır. Bunlar arasında köklü havacılık ve savunma şirketleri, teknoloji şirketleri ve start-up’lar yer alır. UTM pazarındaki bazı önde gelen oyuncular arasında diğerleri arasında AirMap, Wing (Alphabet Inc.’in bir yan kuruluşu), DJI, Unifly, Thales Group, Altitude Angel ve Dedrone bulunmaktadır.
 3. UTM Bileşenleri: UTM sistemleri tipik olarak hava sahası yönetimi, uçuş planlama ve yetkilendirme, gerçek zamanlı izleme, iletişim sistemleri, veri alışverişi protokolleri ve çatışma çözme mekanizmaları dahil olmak üzere çeşitli bileşenlerden ve işlevlerden oluşur. Bu bileşenler, güvenli ve verimli drone operasyonları sağlamak için birlikte çalışır.

Segmentler

Türüne göre, pazar kalıcı olmayan ve kalıcı olarak bölümlere ayrılmıştır.

Bileşen açısından pazar, yazılım, donanım ve hizmetlere ayrılmıştır.

Çözüm bazında pazar, navigasyon altyapısını, iletişim altyapısını, gözetim altyapısını ve diğerlerini içerir.

Nihai kullanımla ilgili olarak, pazar gözetim ve izleme, lojistik ve nakliye, tarım ve ormancılık ve diğerleri olarak bölümlere ayrılmıştır.

Coğrafya temelinde, pazar Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa ve Dünyanın Geri Kalanı olarak bölümlere ayrılmıştır.

Özel Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/unmanned-traffic-management-market-106651

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Büyüme Beklentisini Desteklemek İçin Savunma Sektöründen Güçlü Talep

Endüstri katılımcıları, insansız trafik yönetimi pazarındaki büyümeyi desteklemek için muhtemelen savunma sektörüne bel bağlayacaktır. UTM hizmetlerine yönelik üstel talep Rusya, Çin, Suudi Arabistan ve Hindistan’da telaffuz edilecek. Ayrıca, hava trafik yönetimindeki gelişmeler, yeni nesil askeri insansız hava araçlarının penetrasyonunu hızlandıracaktır. Örnek vermek gerekirse, Eylül 2021’de Hindistan Ordusu, 100’den fazla taarruz uçağı tedariki için Alpha Design ile yaklaşık 13,7 milyon ABD Doları tutarında bir sözleşme imzaladı. Drone’lar, Alpha Design tarafından Elbit Security Systems ile ortak girişimde yapılacak ve tedarik edilecek.

Paydaşlar, medya, reklam, eğlence ve hassas tarım sektörlerinin teknolojiye yönelik güçlü talep göstermesini öngörüyor. Bununla birlikte, sıkı hükümet düzenlemeleri, endüstri oyuncularının penetrasyonlarını genişletmeye yönelmesine meydan okuyabilir.

Bölgesel Bilgiler

Asya Pasifik Pazarını İlerlemek İçin Drone Üreticilerinin Artan Ayakları

Önde gelen şirketler, insansız hava aracı üreticilerinin artan penetrasyonunun ardından Asya Pasifik’teki gelişmekte olan ve gelişmiş ekonomilere fon akıtmaya hazırlanıyor. Öyle ki, mahsul izleme ve havadan fotoğraf çekme eğilimi, paydaşlar arasında güven uyandırdı. Asya Pasifik insansız trafik yönetimi pazar payı, hassas tarıma yönelik artan talep nedeniyle yukarı doğru bir büyüme yörüngesine tanık olacak.

Navigasyon altyapısı, iletişim ve gözetleme sistemlerinin artan penetrasyonu nedeniyle Avrupa pazarı tahmini güçlü olacak. Gelişmiş tarım çözümleri ve gözetim sistemlerinden gelen talebin ardından, son kullanıcıların Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya’daki yatırımlarını artırması muhtemeldir.

Satın Almadan Önce Sorgula

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/unmanned-traffic-management-market-106651

Raporda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncular:

 • Sık (Avusturya)
 • Leonardo SpA (İtalya)
 • Thales Grubu (Fransa)
 • L3Harris Technologies Inc (ABD)
 • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
 • Airbus SE (Fransa)
 • Raytheon Technologies Corporation (ABD)
 • Nova Sistemleri (Avustralya)
 • Unifly (Belçika)
 • PrecisionHawk (ABD)
 • Altitude Angel Limited (Birleşik Krallık)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter