Otomatik Tanımlama Sistemi Pazar Eğilimleri, Büyüme 2028

 

Otomatik tanımlama sistemi pazar büyüklüğü 2020’de 242,2 milyon ABD dolarıydı. Pazar büyüklüğünün 2021-2028 tahmin döneminde %5,94’lük bir YBBO ile 2021’de 250,3 milyon ABD dolarından 2028’de 374,8 milyon ABD dolarına çıkması bekleniyor. Sistem performansını artırmak için IoT’nin giderek daha fazla benimsenmesi nedeniyle küresel pazarın öngörülen dönemde artması bekleniyor. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi “Otomatik Tanımlama Sistemi Pazarı, 2021-2028” başlıklı bir raporda yayınlar .

AIS çözümleri pazarı, teknoloji sağlayıcıları, ekipman üreticileri ve hizmet sağlayıcıları dahil olmak üzere birkaç kilit oyuncudan oluşur. Bu şirketler, denizcilik operatörlerinin ve yetkililerinin ihtiyaçlarını karşılamak için AIS donanımı, yazılımı ve ilgili hizmetleri sunmaktadır.

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü edinin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/automatic-identification-system-market-106598

Bilgilerimin güncel olmaması nedeniyle en güncel piyasa verilerine erişimim olmadığını belirtmekte fayda var. Bu nedenle, Otomatik Tanımlama Sistemi (AIS) pazarı hakkında en son bilgileri almak için sektör raporlarına, pazar araştırma şirketlerine ve güncellenmiş kaynaklara başvurmanız önerilir.

Otomatik Tanımlama Sistemi (AIS), denizcilik endüstrisinde gemileri tanımlamak ve yerlerini tespit etmek için kullanılan otomatik bir izleme sistemidir. Gemilerin, kimlikleri, konumları, rotaları ve hızları dahil olmak üzere, yakındaki diğer gemiler ve kıyıdaki istasyonlar ile veri alışverişi yapmasına olanak tanır. AIS teknolojisi, gemi izleme, çarpışmadan kaçınma, deniz güvenliği ve deniz trafiği yönetimi dahil olmak üzere çeşitli uygulamalara sahiptir.

Segmentler:

Tahmin Dönemi Sırasında Öne Çıkan Büyümeye Tanık Olacak Gemi Taşımacılığı Segmenti

Sınıfa göre pazar, A sınıfı AIS, B sınıfı AIS ve AIS tabanlı istasyonlar olarak üçe ayrılır.

Platforma dayalı olarak, pazar gemi, hava ve açık deniz tabanlı platformlara ayrılmıştır.

Uygulama bazında pazar, filo yönetimi, gemi takibi, deniz güvenliği, arama ve kurtarma ve diğer uygulamalara ayrılmıştır.

Bileşene göre pazar, verici, alıcılar, merkezi işlem birimi, ekran ve diğerleri olarak ayrılmıştır.

Coğrafyaya göre, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika ve Latin Amerika olarak sınıflandırılmıştır.

Satın Almadan Önce Sorgulama:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/automatic-identification-system-market-106598

Rapor Kapsamı:

Rapor, pazar gelişme eğilimleri ve sektördeki son gelişmeler hakkında istatistiksel veriler sağlar. Küresel olarak COVID-19 salgınının etkisiyle birlikte çeşitli iş büyüme stratejileri vurgulanıyor. Ayrıca, pazar büyümesini etkileyen itici güçler ve kısıtlamalar, potansiyel pazar genişlemesinin kapsamı ile birlikte detaylandırılır. Sektördeki kilit oyuncular, bölümlere ayrılmış bölgelere göre ele alınmıştır. Ayrıca rapor, kilit oyuncular tarafından küresel pazar payı elde etmek için benimsenen rekabet stratejilerine ışık tutuyor.

Ancak, AIS ile ilişkili siber güvenlik tehditleri, muhtemelen otomatik tanımlama sisteminin pazar büyümesini engelleyecektir.

Bölgesel Görüşler:

Asya Pasifik, Ekonomik Gelişme Nedeniyle Pazar Payına Hakimdir

Asya Pasifik, öngörülen dönemde en yüksek otomatik tanımlama sistemi pazar payına sahiptir. Asya Pasifik pazara hakim oldu ve 2020’de 72,9 milyon ABD Doları değerindeydi. Büyüme, bölge genelinde hızlı ekonomik gelişmeye ve artan deniz ticaretine bağlanıyor. UNCTAD Deniz Taşımacılığı 2020 İncelemesine göre Asya, küresel konteyner limanı trafiğinin yaklaşık %65’ine katkıda bulundu ve konteyner limanı kargo elleçleme pozisyonunda lider konumunu sürdürdü.

Avrupa, gelişmiş gemi projelerinin otonom gelişimine yapılan artan yatırımlar nedeniyle ikinci en büyük küresel pazar payına sahiptir. Bölgede artan sayıda geminin belirgin bir büyümeye tanık olması bekleniyor.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/automatic-identification-system-market-106598

Rekabet Ortamı:

Ürün İnovasyonu Kilit Oyuncuların Pazar Konumlarını Korumalarını Sağlıyor

Pazardaki başlıca kilit oyuncular, pazarı yönlendirmek için gelişmiş deniz trafiği çözümleri geliştirmeye ve tasarlamaya odaklanır. Ayrıca şirketler, küresel erişimlerini genişletmek için birleşmeler, satın almalar ve ortaklıklar gibi çeşitli iş geliştirme stratejilerini uygulamaya odaklanmaktadır. Bu stratejiler, kilit oyuncuların rekabet avantajı elde etmelerini sağlar.

Raporda Profili Oluşturulan Kilit Oyuncuların Listesi:

 • Furuno Electric Co. Ltd (Japonya)
 • Japan Radio Co. Ltd. (Japonya)
 • Saab AB (İsveç)
 • ExactEarth Ltd (Kanada)
 • Orbcomm Inc. (ABD)
 • Garmin Ltd (ABD)
 • Kongsberg Gruppen ASA (Norveç)
 • Gerçek Rota AB (İsveç)
 • NS Systems AB (İsveç)
 • Wartsila OYJ Abp (Finlandiya)
 • ComNav Marine Ltd (Kanada)
 • L3Hariss Technologies Inc. (ABD)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

 

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları