Otonom Sualtı Aracı Pazar Trendleri, Pay, Büyüklük, Talep, Büyüme Fırsatları, Sektör Geliri 2028

 

Küresel otonom sualtı araçları (AUV) pazar büyüklüğünün 2020’de 1,16 milyar ABD doları olduğu tahmin ediliyor. Pazarın, 2021-2028 döneminde %17,80 YBBO ile 2021’de 1,33 milyar ABD dolarından 2028’de 4,17 milyar ABD dolarına yükseleceği tahmin ediliyor. Fortune Business Insights™ , ” Otonom Su Altı Araçları (AUV’ler) Pazarı , 2021-2028başlıklı en son araştırma raporunda bu içgörüleri derinlemesine inceledi .

Yapılan bir analize göre, askeri ve ticari sektörlerden artan talep nedeniyle insansız dalgıç araçlara olan talep belirginleşecek. Teknoloji, sınır devriyesi, petrol ve gaz ve bilimsel yaklaşım portföylerini artırmak için aranır hale geldi. Belirgin bir şekilde, aracın deniz haritalama ve deniz tabanı görüntüleme için kullanımı önümüzdeki birkaç yıl içinde hız kazanacaktır.

Ücretsiz bir Örnek PDF Broşürü isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/autonomous-underwater-vehicle-market-105907

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Ürün Portföyünün Genişletilmesini Teşvik Etmek İçin Savunmadan Gelen Yükselen Talep

Sektör katılımcıları, hükümetlerin otonom su altı araçları (AUV’ler) pazarındaki büyümeyi destekleme politikalarının yükselmesini bekliyor. ABD Donanması, istihbarat, gözetleme ve keşif (ISR), mayın karşı önlemleri (MCM), denizaltı karşıtı savaş (ASW) ve teftiş/tanımlama (ID) dahil olmak üzere bir dizi uygulamada AUV’ler için derin bir ilgi sergiledi. Örneğin, 2020’de ABD Donanma Deniz Sistemleri Komutanlığı Washington, deniz operasyonlarını iyileştirmek için Boeing ile yaklaşık 11,1 milyon ABD doları değerinde bir sözleşme imzaladı. Bunun yanı sıra otonom su altı araçlarının okyanus keşif faaliyetlerinde kullanılması sektöre iyi gelecek. IEA, doğal gaz talebinin 2025 yılına kadar %1,5 oranında artacağını öngörüyor. Suudi Arabistan, İran ve Rusya’da petrol ve gaz üretiminde dikkate değer bir artış, önde gelen şirketleri AUV’lere yatırım yapmaya teşvik edecek.

Bu arada, iletişim sistemlerinde operasyonel performansta belirsizlik ve azalan güvenilirlik, sektör için iyiye işaret olmayabilir.

Bölgesel Bilgiler

Asya Pasifik, Petrol ve Gaz Endüstrisinden Gelen Bolca Yatırıma Tanıklık Edecek

Paydaşlar, Asya Pasifik otonom su altı araçları (AUV’ler) pazar payının, genişleyen ticari uygulamalar sayesinde önemli bir büyümeye tanık olmasını bekliyor. Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan ekonomilerin petrol ve gaz sektörüne bel bağlaması muhtemeldir. Keşif faaliyetlerindeki artış, teknolojinin benimsenmesini hızlandıracaktır. Ayrıca deniz kuvvetlerinin Japonya, Çin, Avustralya ve Hindistan’a yayılması bölgesel büyüme için iyiye işaret olacaktır.

Özel Rapor Alın

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/autonomous-underwater-vehicle-market-105907

Kuzey Amerika sanayi tahmini, güçlü hükümetlerin savunma ve Ar-Ge faaliyetlerine ilişkin politikalarının ardından güçlü olacak. Belirgin bir şekilde, ABD, ISR operasyonları için sofistike AUV’lerin tedarikini artırdı. Kuzey Amerika pazar büyüklüğü 2020’de yaklaşık 0,39 milyar ABD doları değerindeydi ve savunma bütçesindeki artan yatırımlarla büyüyecek.

Artan petrol ve gaz arama faaliyetleri nedeniyle endüstri oyuncularının Avrupa’daki yatırımlarını artırması muhtemeldir. Paydaşlar İngiltere, Fransa ve Almanya’nın kazançlı yatırım fırsatları sağlayacağını tahmin ediyor. Ayrıca, Saab AB ve Kongsberg Gruppen ASA dahil olmak üzere büyük OEM’lerin kullanılmayan alanlarda varlıklarını güçlendirmeleri planlanıyor. Ayrıca savunma sektörü de bölge genelinde AUV’lere güçlü bir talep gösterecek.

Rekabetçi Manzara

Önde Gelen Şirketler, Piyasaları Yaratmak İçin Ürün Lansmanlarına Fon Akıtacak

Sektör oyuncularının, birleşmeler ve satın almalar, ürün sunumları, Ar-Ge faaliyetleri ve teknolojik ilerlemeler dahil olmak üzere portföylerini genişletmesi muhtemeldir. Hakim olan eğilimler, büyük şirketlerin tahmin dönemi boyunca stratejik genişlemeye yatırım yapabileceğini gösteriyor.

Kilit Sektör Gelişmeleri

Mart 2021 – Kongsberg Maritime, deniz kaynakları ve ortamlarının yönetimini ve izleme yeteneklerini kolaylaştırmak için iki Kongsberg AUV içeren dört otonom gemisini Norveç Deniz Araştırmaları Enstitüsü’ne (IMR) teslim etme sözleşmesini kazandı.

Ağustos 2021 – L3Harris Technologies, Marine Tech Systems ile işbirliği içinde gelişmiş Otonom Sualtı Araçları olan Iver3 aracılığıyla su altı otonom yeteneklerini gösterdi.

Satın Almadan Önce Sorgula

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/autonomous-underwater-vehicle-market-105907

Pazar Raporunda Profili Oluşturulan Başlıca Oyuncular:

 • Fugro NV (Hollanda)
 • General Dynamics Şirketi (ABD)
 • International Submarine Engineering Ltd. (Kanada)
 • Kongsberg Gruppen ASA (Norveç)
 • L3Harris Technologies, Inc. (ABD)
 • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
 • Oceaneering International Inc. (ABD)
 • SAAB AB (İsveç)
 • Teledyne Technologies Inc. (ABD)
 • Boeing (ABD)
 • Diğerleri

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter