Süpersonik Jet Pazarı Trendleri, Segmentasyon, Gelecek Talepler, Son İnovasyon, 2030’a Kadar Bölgesel Tahmin

 

Süpersonik jet pazar büyüklüğünün 2021’de 24,46 milyar ABD dolarından 2030’da 35,62 milyar ABD dolarına çıkacağı tahmin ediliyor. Fortune Business Insights™ tarafından hazırlanan “Süpersonik Jet Pazarı, 2021-2030” başlıklı bir rapora göre pazar 23,16 ABD doları olarak gerçekleşti . 2020’de milyar. 2021-2030 tahmin döneminde %4,26’lık bir YBBO sergilemesi bekleniyor.

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü edinin:-

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/supersonic-jet-market-105715

Aerion Supersonic: Bir Amerikan havacılık şirketi olan Aerion Supersonic, AS2 süpersonik iş jeti üzerinde çalışıyordu. Ancak 2021’de Aerion, finansal zorluklar nedeniyle faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. AS2 programının kaderi belirsizliğini koruyor.

Spike Aerospace: Başka bir Amerikan şirketi olan Spike Aerospace, Spike S-512 süpersonik jeti geliştiriyor. S-512, öngörülen Mach 1.6 hızıyla (saatte yaklaşık 1.982 kilometre veya saatte 1.231 mil) iş ve yüksek gelirli bireyler için lüks süpersonik seyahat sağlamayı hedefliyor.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Hızlandırmak İçin Eski Filoların Bakım ve Yükseltme Maliyetlerini Artırmak

Eski uçakların gövdeleri, motorları ve benzeri diğer bileşenleri genellikle çok sayıda karmaşık teknik sorundan geçer. Bu nedenle, onları günümüzün dördüncü ve beşinci nesil uçaklarıyla değiştirme ihtiyacı hızla artıyor. Birkaç yaşlanan filo, yeni görev gereksinimlerini karşılamak için düzenli bakım ve pahalı yükseltmeler gerektirir. Bu jetler ise oldukça verimli olan benzersiz gözetleme ve harp teknolojisine sahiptir. Bununla birlikte, Ulusal Çevre Politikası Yasası (NEPA), kuruluşların çevresel etkilerle ilgili belirli standartları karşılamasını zorunlu kılmıştır. Yakın gelecekte süpersonik jet pazarının büyümesini engelleyebilir.

Segmentler-

Askeri Segment, Gelişmiş Savaş Uçağının Artan Kabulüyle Dolu Olacak

Platforma bağlı olarak, pazar ticari ve askeri uçaklar olarak ikiye ayrılıyor. Bunlar arasında askeri segment, son otuz yıldır en büyük süpersonik jet pazar payını elde ederek hakim durumda. Bu büyüme, dördüncü, beşinci ve altıncı nesil savaş uçaklarının artan kullanımına bağlanabilir.

Özelleştirme isteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/supersonic-jet-market-105715

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika 2020’de 8,93 Milyar ABD Doları Oldu: Fortune Business Insights™

 • Kuzey Amerika, 2020 yılında 8,93 milyar ABD doları gelir elde etti. Lockheed Martin Corporation ve Boeing Company’nin varlığı nedeniyle önümüzdeki yıllarda da ön sıralarda yer alması bekleniyor. Ayrıca, ordudan gelen yüksek talep de büyümeye yardımcı olacaktır.
 • Avrupa’da artan jeopolitik gerilimler ve artan güvenlik riskleri, hükümet kurumlarını önümüzdeki yıllarda savunma bütçelerini artırmaya itecektir. Bu bölgede bu jetlere olan talebi artıracaktır.
 • Asya Pasifik’in, özellikle Hindistan ve Çin’de askeri havacılık sektörünün genişlemesi nedeniyle önemli bir büyüme göstermesi muhtemeldir.
 • Orta Doğu’da Etihad, Katar ve Emirates gibi tanınmış havayolları ticari süpersonik jet sektörüne daha fazla yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Rekabetçi Manzara-

Kilit Şirketler, Şirket İçi Uçak Sağlamak İçin Devlet Kurumlarıyla Sözleşmeler İmzalamayı Hedefliyor

Pazar, şu anda teknolojik olarak gelişmiş şirket içi uçaklarını teslim etmek için Ordu ve Donanmadan yeni sözleşmeler kazanmaya odaklanan çok sayıda büyük, küçük ve orta ölçekli şirketi barındırıyor. Bu tür stratejik adımlar, küresel pazardaki konumlarını güçlendirmelerine de yardımcı olacaktır. Aşağıda sektördeki en son iki gelişme verilmiştir:

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/supersonic-jet-market-105715

Küresel pazarda bulunan önde gelen süpersonik jet sağlayıcılarının listesi:

 • BAE Sistemleri (İngiltere)
 • Airbus SAS (Hollanda)
 • Boeing Şirketi (ABD)
 • Dassault Aviation SA (Fransa)
 • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
 • Saab AB (İsveç)
 • Hindustan Havacılık Limited Şirketi (Hindistan)
 • Spike Aerospace, Inc. (ABD)
 • Aeron (ABD)
 • Boom Technology, Inc. (ABD)
 • Birleşik Uçak Şirketi
 • Çin Havacılık Endüstrisi Kurumu

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter