Uydu Otobüs Pazarı En İyi Şirketler, İş Büyümesi, Temel Uygulamalar, Talep, Boyut, Tür, Eğilimler ve Fırsatlar 2028

 

Küresel uydu otobüs pazarı büyüklüğü 2020’de 27,67 milyar ABD dolarıydı. Pazarın 2021-2028 döneminde %8,81’lik YBBO ile 2021’de 30,08 milyar ABD dolarından 2028’de 54,33 milyar ABD dolarına çıkması öngörülüyor . Bu bilgiler Fortune Business Insights™ tarafından ” Uydu Otobüs Pazarı, 2021-2028 ” başlıklı raporunda verilmektedir .

Analistlerimiz tarafından yürütülen araştırmaya göre, uzay aracı otobüsünün üretimi, yük taşıma kapasitesi, uzay aracı otobüsünün ısı yayılımı ve yük kaldırma gücü tahsisi gibi temel olarak üç ana unsura odaklanıyor.

Ücretsiz Örnek PDF Broşürü edinin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/satellite-bus-market-102608

Bir uydu veri yolu tipik olarak güç sistemleri, tahrik sistemleri, durum kontrol sistemleri, termal kontrol sistemleri, veri işleme sistemleri ve iletişim sistemleri dahil olmak üzere çeşitli alt sistemlerden oluşur. Kameralar, sensörler, iletişim ekipmanı ve bilimsel araçlar gibi faydalı yük bileşenlerinin entegrasyonu için temel görevi görür.

Segmentler

Boyut, Alt Sistem, Uygulama ve Bölge İncelenir

Büyüklüğe göre, pazar küçük uydu, orta uydu ve ağır uydu olarak ayrılmıştır. Küçük uydu segmenti 2020’de en yüksek paya sahip oldu ve tahmin döneminde dikkate değer bir büyüme göstereceği tahmin ediliyor.

Alt sistem bazında pazar, yapılar ve mekanizmalar, termal kontrol sistemi, elektrik güç sistemi, irtifa kontrol sistemi, telemetri izleme ve kontrol (TT&C), uçuş yazılımı ve tahrik sistemi olarak bölümlere ayrılmıştır.

Uygulama açısından pazar, Dünya gözlemi ve meteorolojisi, iletişim, bilimsel araştırma ve keşif, gözetleme ve güvenlik ve haritalama ve navigasyon olarak kategorize edilir.

Coğrafi olarak, küresel pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve dünyanın geri kalanı olarak sınıflandırılmıştır.

Satın Almadan Önce Sorgulama:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/satellite-bus-market-102608

Bölgesel Bilgiler

Kuzey Amerika, 2020 yılında pazarın lideri oldu ve 12,15 milyar ABD doları değerindeydi. Bu bölge en büyük uydu otobüsü pazar payına sahiptir. Büyüme, uzay sektörü üzerindeki artan harcamalara ve ABD Savunma Bakanlığı ile uzay ajansı arasındaki artan uydu fırlatma sözleşmelerine bağlanıyor.

Asya Pasifik’in tahmin döneminde önemli bir büyüme göstereceği tahmin ediliyor. Büyüme, Çin, Güney Kore ve Hindistan hükümetlerinin uzay sektörü üzerindeki artan harcamalarına akredite edilmiştir.

Avrupa’nın 2021-2028 döneminde önemli bir büyüme kaydedeceği tahmin ediliyor. Büyüme, uzay ajanslarının artan harcamalarına bağlanıyor.

Raporda Kapsanan Kilit Oyuncuların Listesi

 • Airbus (Hollanda)
 • Boeing (ABD)
 • Centum (Hindistan)
 • Honeywell International Inc. (ABD)
 • IAI (İsrail)
 • L3Harris Technologies, Inc. (ABD)
 • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
 • Maxar Teknolojileri (ABD)
 • Mitsubishi Electric Corporation (Japonya)
 • Northrop Grumman (ABD)
 • OHB SE (Almanya)
 • Thales Grubu (Fransa)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

 

Bize Ulaşın:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.

9. Kat, İkon Kulesi,

Baner – Mahalunge Yolu, Baner,

Pune-411045, Maharashtra, Hindistan.     

 

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta: [email protected]

Sosyal Medya Kanalları aracılığıyla bize bağlanın:

LinkedIn   Facebook   Twitter Blogları