Yönlendirilmiş Enerji Silahları Pazarı En İyi Şirketler, İş Büyümesi, Temel Uygulamalar 2028

 

Küresel yönlendirilmiş enerji silahları pazarının büyüklüğünün önümüzdeki yıllarda katlanarak büyümeye tanık olması bekleniyor. Yönlendirilmiş enerji silahı (DEW) sistemi, düşman ekipmanına, personeline ve tesislerine zarar vermek veya onları yok etmek için lazer, parçacık ışınları, yüksek güçlü mikrodalgalar vb. gibi yönlendirilmiş enerji kullanır. Fortune Business Insights™ bu bilgiyi yakında çıkacak olan “Yönlendirilmiş Enerji Silahları Piyasası, 2021-2028” başlıklı bir raporda sunmuştur .

Rapora göre, DEW piyasası birkaç nedenden dolayı küresel pazarda çekiş kazanıyor. Örneğin DEW, geleneksel silahlardan daha yetenekli ve avantajlıdır. DEW daha iyi hassasiyet, hızlı teslimat, modüle edilmiş etkiler ve lojistik faydalar sunar. Bu özelliklerin, yönlendirilmiş enerji silahları pazarındaki büyümeyi artırması bekleniyor.

Ücretsiz bir Örnek PDF Broşürü edinin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/directed-energy-weapons-market-104063

Yönlendirilmiş enerji silahları (DEW) pazarı, hedefleri etkisiz hale getirmek veya yok etmek için lazerler, mikrodalgalar ve parçacık ışınları gibi yönlendirilmiş enerji kullanan silah pazarını ifade eder. Bu silahlar, geleneksel kinetik silahlara göre, hassas hedefleme, daha hızlı angajman süreleri, azaltılmış tali hasar ve potansiyel olarak sınırsız mühimmat tedariki dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunar. Savunma, kolluk kuvvetleri ve iç güvenlik dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde uygulamaları vardır.

Segmentasyon-

Teknoloji temelinde pazar, parçacık ışınlı silahlar, yüksek güçlü mikrodalga teknolojisi ve yüksek enerjili lazer teknolojisi olarak bölümlere ayrılmıştır. Uygulama temelinde, pazar iç güvenlik ve savunma olarak ikiye ayrılır. Ürünler bazında pazar, ölümcül silahlar ve ölümcül olmayan silahlar olarak ikiye ayrılıyor. Pazar, son kullanıcı temelinde havadan, karadan ve gemiye dayalı dizin enerji silahları olarak üçe ayrılır. Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Dünyanın Geri Kalanı olarak sınıflandırılmıştır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Pazar Büyümesini Desteklemek İçin Lazer Silahlarının Artan Talebi

Savunma altyapısını modernize etmek ve geliştirmek için artan yatırımların DEW’ler için pazarı yönlendirmesi bekleniyor. DEW’nin dronlar ve insansız hava araçları üzerindeki uygulaması için giderek daha fazla benimsenmesinin, bir büyüme uyarıcısı olarak hareket etmesi bekleniyor. Büyümenin, yüksek güçlü lazerler ve yüksek güçlü mikrodalga silahlar gibi gelişmiş çözümlere yönelik artan taleple daha da artması bekleniyor. Gelişmiş DEW’ler geliştirmek için artan Ar-Ge faaliyetlerinin de önümüzdeki yıllarda pazarda gelişmesi muhtemeldir.

Bununla birlikte, DEW’ler yüksek üretim maliyetlerine neden olur ve DEW’leri geliştirmek için çok sayıda endüstri düzenlemesinin pazar büyümesini engellemesi beklenir.

Özelleştirme Araştırma Raporunuzu Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/customization/directed-energy-weapons-market-104063

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika Küresel Pazarda Hakimiyetini Sürdürecek

Artan Ar-Ge faaliyetleri ve savunma ve askeri sektörler için artan modern lazer sistemlerinin satın alınmasının, Kuzey Amerika’nın küresel yönlendirilmiş enerji silahları pazar payında en büyük paya sahip olmasına yardımcı olması bekleniyor. Lockheed Martin Corporation, L3Harris Technologies Inc, vb. gibi kilit oyuncuların da gelecekteki pazar büyümesinde hayati bir rol oynaması bekleniyor.

Hindistan, Güney Kore ve Çin gibi ülkelerde artan sınır ötesi çatışmalar, terörist faaliyetler vb.’nin Asya Pasifik’te pazar büyümesini teşvik etmesi bekleniyor. Bu ülkelerdeki artan savunma harcamalarının pazar büyümesini önemli ölçüde artırması bekleniyor.

Almanya, Fransa, Birleşik Krallık gibi ülkelerde artan savunma bütçesi ve BAE Systems, Rheinmetall AG, QinetiQ gibi kilit oyuncuların, önümüzdeki yıllarda Avrupa’nın önemli pazar büyümesine tanık olmasına yardımcı olması bekleniyor.

Ortadoğu, Suudi Arabistan, İsrail, Türkiye gibi ülkelerin savunma sektörünü güçlendirmeye yönelik artan harcamaları nedeniyle ılımlı bir büyüme bekliyor.

Dünyanın Geri Kalanının, dinamik savaş doğası ve bölgedeki birinci sınıf silahlara yönelik artan talep nedeniyle önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor.

Rekabetçi Manzara-

Gelecekteki Pazar Büyümesini Artırmak İçin Stratejik İşbirlikleri ve Ürün Yenilikleri

Küresel DEW pazarı, bölgesel ve küresel oyuncularla oldukça parçalanmıştır. Dünya çapındaki kilit oyuncular, oyunun zirvesinde kalmak için strateji geliştiriyor. Örneğin, Lockheed Martin Corporation, Kasım 2017’de Air Force Research Lab ile bir sözleşme imzaladı. 26,3 milyon ABD doları tutarındaki anlaşma, yüksek güçlü bir lazerin tasarımı, üretimi ve geliştirilmesi için Kendini koruyan Yüksek Enerji Lazer Göstericisi (SHIELD) programından oluşuyor. savaş uçakları için fiber lazer kanallı enerji silahı.

Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın :

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/directed-energy-weapons-market-104063

Sektörel Gelişmeler-

  • Eylül 2020: Lockheed Martin Corporation, modern savaş operasyonlarını değiştirmeyi amaçlayan yeni nesil lazer silah çözümünü sergiledi. Lazer hala deneniyor ve 2025 yılına kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor.
  • Ağustos 2019: Raytheon Technologies ve Northrop Grumman, Stryker muharebe araçları için 50 kilovat sınıfı bir lazer silahı geliştirmek üzere ABD Ordusu ile bir sözleşme imzaladı.

Yönlendirilmiş Enerji Silahları Pazarındaki Kilit Oyuncular:

  • L3Harris Technologies Inc. (ABD)
  • Lockheed Martin Şirketi (ABD)
  • Raytheon Technologies Corporation (ABD)
  • BAE Sistemleri (İngiltere)
  • Boeing (ABD)
  • Moog Inc. (ABD)
  • QinetiQ (İngiltere)
  • Northrop Grumman Şirketi (ABD)

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimize, işlerine özgü çeşitli zorlukları ele almalarında yardımcı olarak yeni çözümler tasarlıyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazarın ayrıntılı bir genel görünümünü sağlayarak onları bütünsel pazar zekasıyla güçlendirmektir.

Adres:

Fortune Business Insights Pvt. Ltd.9. Kat, Simge Kulesi, Baner –

Mahalunge Yolu, Baner, Pune-411045,

Maharaştra, Hindistan

Telefon:

ABD: +1 424 253 0390

Birleşik Krallık: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn  Facebook  Twitter