Ağız Bakım Pazarı 2021 Küresel Trendleri, Payı, Sektör Büyüklüğü, Büyüme, Satışlar, Fırsatlar ve 2027’ye Tahmin | Fortune İş öngörüleri™

Küresel ağız bakım pazarı büyüklüğünün 2027 yılı sonunda 38,89 milyar ABD dolarına ulaşacağı öngörülektedir. Diş hijyeninin önemine ilişkin farkındalığın artırılması, ürünün daha geniş bir şekilde benimsenmesine yol açacaktır. Fortune Business Insights tarafından yayınlanan ” Ağız Bakımı Pazar Büyüklüğü, Payı ve COVID-19 Etki Analizi, Ürün Türüne (Diş Fırçası, Diş Macunu, Ağız Gargarası ve Diğerleri), Uygulama (Ev ve Ticari), Dağıtım Kanalı (Hipermarket/Süpermarket, Çevrimiçi ve Diğerleri) ve Bölgesel Tahmin, 2020-2027,” pazarı 2019 yılında 30,91 milyar ABD doları değerindeydi ve 2020-2027 tahmin döneminde % 3,1’lik bir CAGR sergileyecek.

Ağız bakım ürünleri, hijyeni korumak ve ağız hijyenini korumak için kullanılan birkaç prosedürü yürütmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ağız bakımına yönelik değişen tüketici alışkanlıkları, bu ürünlere dünya çapında büyük bir talep yaratmıştır. Diş hekimliği sektöründe birkaç büyük ölçekli şirketin varlığı pazar büyümesi lehine ortaya çıkacaktır.

Ağız bakımının önemi ve uygun hijyenin korunması konusunda farkındalığın artırılması, piyasada faaliyet gösteren firmalar için çeşitli büyüme fırsatları yaratacaktır. Yanlış diş bakımından kaynaklanan ağız kanseri görülme sıklığının artması, önemi konusunda farkındalığın artmasına katkıda bulunmuştur. Ayrıca, son ürün yenilikleri de pazarın büyümesinde büyük bir rol oynamaktadır.

Örnek PDF Broşürü Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/oral-care-market-103533

Ağız Bakımı Sektöründe üretim birimlerini etkileyecek işgücü kullanılabilirliğinin azaltılması

Son koronavirüs salgını dünya genelinde panik havası yarattı. Hastalığın yayılmasını engellemek için alınan önlemler, dünya çapında birçok işletme üzerinde olumsuz bir etki yarattı. Kilitlenmeler ve sosyal mesafe uygulamaları gibi sıkı önlemler insanları evlerinden çıkmamaya çağırdı. Sonuç olarak, işgücü ve el işçiliğinde büyük bir kıtlık yaşanmıştır. Böylece Covid-19 salgını, son birkaç yılda ağız bakım pazarındaki birkaç üretim birimini etkiledi. Bunu söyledikten sonra, e-ticaret hizmetleri ağız bakım sektöründe birkaç sektör için büyüme platformu sağlamıştır.

Artan Şirket Birleşme ve Satın AlmaLarının Pazar Büyümesine Büyük Etkisi Olacak

Rapor, son yıllarda genel pazarın büyümesine katkıda bulunan çeşitli faktörleri kapsıyor. Tüm faktörler arasında, artan şirket birleşme ve satın alma sayısı pazarın büyümesi üzerinde en yüksek etkiyi yaratmıştır. Bu ürünlerin sahip olduğu büyük potansiyelin muhasebesini yapan birkaç büyük ölçekli şirket, pazarda bir kale kurmak amacıyla Kobİ’leri satın almak istiyor. Haziran 2019’da Unilever, Sırasıyla Fransa ve İspanya’daki Fluocaril ve Parogencyl ağız bakım işletmelerini satın almayı tamamladığını açıkladı. Bu satın alma, şirketin küresel ayak izini güçlendirme planlarına neden oluyor. Bu tür şirket satın alımlarının sayısının artması, önümüzdeki yıllarda genel pazarın büyümesi üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır.

Asya Pasifik Baskın Çıkacak; Artan Geriatrik Nüfus Pazar Büyümesi Lehine Ortaya Çıkacak

Rapor, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika dahil olmak üzere beş büyük bölgede devam eden pazar eğilimlerini analiz ediyor. Tüm bölgeler arasında, Asya Pasifik’teki pazarın önümüzdeki yıllarda baskın bir şekilde ortaya çıkacağı tahmin ediliyor. Hindistan, Çin ve Japonya gibi ülkelerde artan geriatrik nüfus, pazarda faaliyet gösteren şirketler için çeşitli büyüme fırsatları yaratacaktır.

Ayrıca bitkisel ağız bakım ürünlerine yönelmek bu bölgede faaliyet gösteren firmalar için birkaç büyüme fırsatı yaratacaktır. 2019 itibarıyla Asya Pasifik’teki pazarın değeri 10,83 milyar ABD dolarıydı ve bu değerin önümüzdeki yıllarda önemli bir hızla artacağı tahmin ediliyor.

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgula:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/oral-care-market-103533

Küresel Ağız Bakım Pazarında Profillenen Önde Gelen Şirketlerin Listesi:

  • Colgate Palmolive Co. (New York, U.S.)
  • Unilever (London, U.K.)
  • Procter & Gamble Co. (Ohio, U.S.)
  • Henkel AG & Co. KG aA (Düsseldorf, Germany)
  • Johnson & Johnson (New Jersey, U.S.)
  • GlaxoSmithKline Plc. (Brentford, U.K.)
  • Lion Corporation (Tokyo, Japan)
  • Church & Dwight Co. Inc. (Ewing Township, U.S.)
  • Reckitt Benckiser Group Plc. (Slough, U.K.)
  • Patanjali Ayurved Limited (Haridwar, India)

 

Sektördeki Gelişmeler:

Ocak 2020: Colgate Palmolive Co., Hello Products LLC’nin satın alımını tamamladığını duyurdu. Şirket premium ağız bakımı işiyle uğraşıyor ve satın almasıyla Colgate’in pazardaki ayak izini güçlendirmeye çalışacak.

Bu Araştırmaya Ayrıntılı Genel Bakış:

www.fortunebusinessinsights.com/oral-care-market-103533