Meyve ve Sebze Suyu Pazar Payı, Boyut, Gelir, Trendler, İş Artırma Stratejileri, CAGR Durumu, Büyüme Fırsatları ve Tahmin 2027

Küresel meyve ve sebze suyu pazar  büyüklüğünün, COVID-19 salgınının ortasında bağışıklığı artıran içeceklere ani odaklanma nedeniyle önemli bir hızla büyüyeceği tahmin edilmektedir. SARS-CoV-2 enfeksiyonlarının solunum sistemine saldırdığı ve tipik olarak şiddetli öksürük, soğuk algınlığı ve ateş ile karakterize pnömoni benzeri semptomlara neden olduğu bilinmektedir. Bu semptomlarla savaşmak ve bağışıklığı güçlendirmek için, sağlık uzmanları ve doktorlar tarafından doğal olarak türetilmiş birkaç içecek önerilmektedir.

Meyve ve Sebze Suyu Pazarı Raporunda Yer Alan Önemli Oyuncuların Listesi:

  • WILD Flavors, Inc.
  • Nestle
  • Dabur Hindistan Ltd
  • Del Monte Gıda Şirketi
  • Florida Doğal Yetiştiricileri
  • Pepper Snapple Grup A.Ş.
  • PepsiCo
  • Okyanus Sprey Kızılcık
  • Welch Gıda ve Mott’s
  • Coca- Cola Şirketi

Tam Rapora Gözat:

www.fortunebusinessinsights.com/fruit-and-vegetable-juice-market-102440

Örneğin, havuç suyu, enfeksiyonlara karşı bağışıklık tepkisini güçlendirmek için gerekli olan beta karoten şeklinde A vitamini içerir. Havuç ayrıca antikor üretiminde ve bağışıklık hücresi çoğalmasında kritik bir rol oynayan B-6 vitaminine sahiptir. Benzer şekilde, pancar ve zencefil suları, anti-enflamatuar özellikleri nedeniyle, genellikle bağışıklık sistemi virüsler veya bakterilerle savaştığında ortaya çıkan iltihabı yönetmeye yardımcı olur. Koronavirüsün yaygınlaşması nedeniyle sağlık ve sıcağın yenilenmesiyle, meyve ve sebze suyu ürünlerinin öngörülebilir gelecekte artan talep yaşaması muhtemeldir.

Raporun Öne Çıkan Özellikleri:

Rapor, yaklaşan pazar fırsatlarının iyi araştırılmış projeksiyonlarını ve pazar sürücülerinin, eğilimlerinin ve kısıtlamalarının derinlemesine analizini sunmaktadır. Ayrıca, piyasayı etkileyen bölgesel beklentilerin ve rekabet gelişmelerinin ayrıntılı bir incelemesini içerir. Bu faktörlere ek olarak, rapor olası tüm pazar segmentlerinin ayrıntılı bir değerlendirmesini sunmaktadır.

Kısıtlama Faktörü

Meyve Suları ile İlişkili Şeker Seviyesi Ani Yükselişi Pazar Büyümesini Engelleyebilir

Meyve ve sebze suyu pazarının büyümesi, bu meyve sularının kan şekeri seviyelerini yükselttiği bilindiği için kısıtlamalarla karşılaşabilir ve bu da şeker hastaları için zararlı olabilir. ABD Kimyasal Düzenleme ve Gıda Güvenliği Merkezi tarafından yapılan araştırmaya göre, lifin büyük bir kısmı   meyve ve sebzelerden meyve sularına dönüştürüldüğünde çıkarıldığı için, bu gıdalardaki şekerler daha özgürce tüketiliyor ve vücutta daha hızlı emilerek şeker yükselmeleri tetikleniyor.

Örnek Bir Kopya Meyve ve Sebze Suyu Pazar Raporu İste

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/fruit-and-vegetable-juice-market-102440

Ayrıca, kalorilerin aşırı kullanımı, meyve suları gibi sıvılardan katı gıdalardan çok daha kolaydır. İngiltere Nottingham Üniversitesi’nde bir araştırmacı tarafından yürütülen bir çalışma, aşırı kalori alımının kilo alımını hızlandırabileceğini ve yüksek kan şekeri seviyelerinin etkilerini kötüleştirebileceğini buldu. Bunu birleştiren, diyabetin dünya çapında yaygınlığının hızla arttığı gerçeğidir. Örneğin, Uluslararası Diyabet Federasyonu, dünyada 460 milyondan fazla insanın diyabet hastası olduğunu ve bu sayının 2045 yılına kadar 700 milyona yükselmesinin planlandırılıyor. Bu nedenle, diyabet insidansı dünya çapında sürekli olarak arttıkça meyve ve sebze suyu ürünlerine olan talep azalabilir.

Bölgesel İçgörüler

Asya Pasifik Üretken Büyümeden Geçecek; Kuzey Amerika Sağlıklı İlerleme Kaydedecek

Bölgeler arasında Asya Pasifik’in, bölgedeki yiyecek ve içecek şirketlerinin yaratıcı reklam ve pazarlaması nedeniyle önümüzdeki yıllarda meyve ve sebze suyu pazar payına hakim olması bekleniyor. Bu reklamların amacı, tüketiciler arasında doğal meyve ve sebze sularının geniş kapsamlı sağlık yararları konusunda farkındalığı artırmaktır. Özellikle Hindistan ve Çin’de kentsel alanların hızla genişlemesiyle, bu tür içecek öğelerinin alımının da önümüzdeki yıllarda hava alması bekleniyor. Öte yandan, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki pazar, organik içecek ürünlerine yönelik artan tüketici tercihi nedeniyle dinamik bir büyüme yaşamaya hazırdır.

Rekabetçi Manzara

Piyasayı Canlandırmak İçin Kilit Oyuncular tarafından Yeni Ürün Fikirlerinin Tanıtımı

Bu pazardaki önde gelen içecek üreticileri, enerjilerini yaratıcı meyve ve sebze suyu ürün fikirlerini başlatmaya ve ilerletmeye yoğunlaştırmaktadır. Bu yenilikçi stratejiler, şirketlerin heyecan verici ürünler geliştirmelerini, portföylerini genişletmelerini ve müşteri tabanlarını genişletmelerini sağlıyor.

Endüstri Gelişimi:

Kasım 2019: Coca-Cola Company, Hint gençliğinin değişen içecek tercihlerini hedef alan popüler içmeye hazır atıştırmalıkları Rani Float’ı Hindistan pazarında piyasaya sürdü. İçecek yerel olarak mevcut meyveler kullanılarak yapılmıştır ve çilek-muz ve şeftali olmak üzere iki lezzette sunulmaktadır. Bu lansmanla Coca-Cola, Hindistan’da ‘Meyve Döngüsel Ekonomi’ kavramını ilerletmeyi hedefliyor.

Herhangi bir sorunuz var mı? Uzmanımıza Sorun

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/fruit-and-vegetable-juice-market-102440