Fortune Business Insights™’a göre Hamdard Laboratories, Öksürük ve Soğuk algınlığı Tedavisine Yönelik Eski Unani Formülasyonlarına Sahip Altı OTC Ürününü Piyasaya Sürüyor.

Küresel OTC ilaç pazarı, üreticilerin reçeteli ilaçlardan reçetesiz satılan ilaçlara yönelik artan eğiliminden ivme kazanmaya hazırlanıyor. Örneğin Bayer AG, 2019’da öz bakıma uygun reçeteli birkaç ürününü OTC’ye değiştirmeyi planladığını belirtti. Bu bilgi Fortune Business Insights™ tarafından “OTC Drugs Market, 2021-2028” başlıklı bir raporda verilmektedir. Rapora göre, pazar büyüklüğünün 2021’de 157,0 milyar ABD dolarından, tahmin döneminde % 5,8’lik bir CAGR’de 2028’de 233,6 milyar ABD dolarına çıkması bekleniyor. 2020’de 148,0 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Örnek PDF’yi Alın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/over-the-counter-otc-drugs-market-105433

COVID-19 Pandemisi Küresel Olarak Tüketici Sağlığı Segmentinde Büyümeyi Destekleyecek

COVID-19 salgını, dünya çapında çeşitli şirketlerin ithalat ve ihracat faaliyetlerini aksattı. Ancak GlaxoSmithKline Plc, Sanofi S.A., Johnson & Johnson Private Limited ve diğerleri de dahil olmak üzere birkaçı, tüketici sağlığı veya OTC segmentinde gelir açısından büyüme sergilediklerini açıkladı. 2020’de Johnson & Johnson Private Limited tarafından yayınlanan bir rapora göre, TYLENOL’e olan talep pandemi ortasında arttı. Araştırma raporlarımız, işinizi yepyeni bir düzeye taşımak için en iyi stratejiyi seçmenize yardımcı olacaktır.

Segmentler-

Öksürük ve Soğuk algınlığı Tedavileri Segmenti 2020’de %21.8 Payı Elde Etti: Fortune Business Insights™

Ürün türüne göre pazar, analjezikler, soğuk algınlığı ve öksürük ilaçları, sindirim ve bağırsak ilaçları, cilt tedavisi, vitaminler ve mineraller ve diğerlerine ayrılmıştır. Bunların arasından öksürük ve soğuk algınlığı ilaçları segmenti, 2020’de reçetesiz satılan ilaçlar pazar payı açısından %21,8 kazandı. Soğuk algınlığı ve öksürük ilaçları segmentinin, öksürük ve soğuk algınlığının artan prevalansı nedeniyle yakın gelecekte hakim olması bekleniyor. popülasyonlar arasındaki mevsimsel değişikliklere

Tezgah Üstü İlaç Piyasası Üzerinden Hızlı Satın Alma

www.fortunebusinessinsights.com/checkout-page/105433

Rapor Kapsamı-

Rapor, katkıları, beklentileri ve eğilimleri dikkate alarak bu sektörü analiz etmeyi amaçlıyor. Her bir segmentteki temel yetkinliklerini analiz etmek için sektörde faaliyet gösteren her kilit şirketin ayrıntılı profillerini sunar. Bunun dışında müşterilerimizin işbirlikleri, yeni ürün lansmanları, ortaklıklar, birleşmeler, ortak girişimler ve satın almalar gibi rekabetçi gelişmeleri daha iyi anlamalarına yardımcı olmayı sağlar.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Büyümeyi Desteklemek için Şirketler Tarafından Yenilikçi Ürünlerin Arttırılması

Piyasada birden fazla OTC ilaç üreticisinin bulunması, dünya genelinde büyümeye yardımcı olacak şekilde ayarlanmıştır. Çoğu, kapsamlı araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürüterek sürekli olarak yeni reçetesiz ilaçları piyasaya sürmeye çalışıyor. Örneğin, Aralık 2020’de Sonoma Pharmaceuticals, Inc. ürünlerini ABD OTC dermatolojik pazarında pazarlamak ve satmak için Crown Laboratories, Inc. ile el ele verdi. İkincisinin, Sonoma’nın Microcyn teknolojisi jellerini ve ağrı ve kaşıntıyı hedefleyen dermal spreylerini satmasını sağlayacaktır. Büyük şirketlerin bu tür girişimlerinin önümüzdeki yıllarda OTC ilaç pazarının büyümesini hızlandırması bekleniyor.

Ancak ağrı kesici, ishal ve öksürük ilaçları kullanarak uyuşturucu bağımlılığı ve uyuşturucu kullanımı uygulamaları pazar büyümesini sınırlayabilir. Madde Bağımlılığı ve Ruh Sağlığı Hizmetleri İdaresi (SAMHSA) ve Bağımlılık Merkezi tarafından hazırlanan bir rapora göre, ABD’de 12 ila 15 yaş grubundan 3,1 milyon kişi kafayı bulmak için soğuk algınlığı ve öksürük ilacı kullandı.

Analist ile konuşun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/over-the-counter-otc-drugs-market-105433

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika’nın Hakimiyetine Yardımcı OTC İlaçlarının Artan Tercihi

Coğrafi olarak, Kuzey Amerika, 2020’de gelir açısından 58,4 milyar ABD doları üretti ve önümüzdeki yıllarda da ön planda kalmaya devam etmesi muhtemel. İnsanların reçeteli ürünlere kıyasla OTC ilaçlarına doğru artan kayması büyümeyi hızlandıracak. Avrupa’da, insanlar arasında bu ilaçların mevcudiyetine ilişkin artan farkındalık, ikinci konumda kalmasına yardımcı olacaktır. Asya Pasifik, bu ilaçların karşılanabilirliği ve artan yaşlanan nüfus nedeniyle en yüksek CAGR’yi sergilemeye hazırlanıyor.