Bulut Tohumlama Pazar Analizi, En İyi Şirketler, Büyüklük, Pay, Talep, Kâr, 2028’e Kadar Sektör Analizi

Fortune Business Insights™ “Cloud Seding Market, 2021-2028” başlıklı raporunda, küresel bulut tohumlama pazar büyüklüğünün, çeşitli ülkeler tarafından hava durumu modifikasyon teknolojilerinin artan oranda benimsenmesinden çekiş kazanacak şekilde ayarlandığını belirtti .

Bulut tohumlama, yağmura neden olmak için kimyasal maddelerin bulutlara bırakıldığı bir hava kontrol tekniğidir. Bulutların üst kısmına serpilen ana kimyasal maddeler arasında gümüş iyodür, kuru buz ve hatta sofra tuzu bulunur. Örneğin, Rusya ve Güney Afrika’da, hasar veren dolu fırtınalarının düşüşünü en aza indirmeye yönelik hava modifikasyon çözümleri amaçlandı. Şu anda, dünya çapında birçok ülke sisi dağıtmak, yağmur ve kar yağışını artırmak ve doluyu azaltmak için operasyonel hava modifikasyon programları yürütüyor.

Örnek PDF Broşürü Alın:
www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/5g-in-aviation-market-101778

Örneğin, Aralık 2020’de Çin, suni yağmur ve karı teşvik etmeyi içeren hava modifikasyonunu 2025 yılına kadar 5,5 milyon kilometrekarelik bir alanı kapsayacak şekilde hızla genişletme planlarını açıkladı. Mart 2021’de Etiyopya da bulut tohumlamaya geldiğini duyurdu. , hükümetin ay boyunca ülke genelinde meydana gelen yağışların hükümetin teknoloji modernizasyon çabalarının bir parçası olduğunu açıklamasıyla birlikte. Benzer şekilde Hindistan, Maharashtra, Karnataka ve Andhra Pradesh eyaletlerinde kuraklığa eğilimli birkaç bölgede yapay yağmur çözümleri deniyor. Bu nedenle, iklim kontrol teknolojilerinin dünya çapındaki kurak bölgelerde sunduğu çok çeşitli faydalar bu pazarın büyümesini teşvik edecektir.

COVID-19 Etkisi-

Bulut tohumlama pazarının büyümesi, çeşitli ülkelerde karantina önlemlerinin alınmasına ve niş projelerin uygulanmasında gecikmelere neden olan COVID-19 salgınından zarar gördü. Örneğin, orta Colorado Dağları’ndaki iklim değişikliği faaliyetlerine en uzun süredir fon sağlayanlardan biri olan Vail Resorts, COVID-19 ile ilgili bütçe etkileri nedeniyle bu yıl planladığı tüm girişimleri için finansmanı sonlandırdı.

segmentler-

Türüne göre pazar, zemin ve havadan tohumlama olarak bölümlere ayrılmıştır. Yöntem açısından, pazar dinamik bulut tohumlama ve higroskopik bulut tohumlama olarak ayrılmıştır. Coğrafyaya göre, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı olarak kategorize edilmiştir.

Öne Çıkanları Raporla

Bu rapor, piyasayı yönlendiren ve kısıtlayan faktörlerin derinlemesine bir değerlendirmesini kapsamakta ve ayrıca piyasanın farklı segmentlerinin parça parça bir çalışmasını da içermektedir. Ayrıca, piyasadaki bölgesel eğilimlerin ve beklentilerin ayrıntılı bir analizini dahil etmenin yanı sıra, piyasanın rekabet ortamının dikkatli bir incelemesini de sağlar.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Dünya Çapında Su Kıtlığı Konusunda Artan Endişeler Piyasayı Kaybetmek İçin

Su kıtlığı, insan nüfusunun geniş kesimleri için akut bir endişe haline geldi. BM’nin 2018 raporuna göre, dünya çapında 2 milyardan fazla insan aşırı su sıkıntısı çekiyor. Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) 2020 yılı raporu, 3,2 milyar insanın yüksek ila çok yüksek su kıtlığı olan tarım alanlarında yaşadığını ortaya koydu. Bu nedenle, gezegen genelinde büyüyen su krizi, tükenen doğal su rezervlerini yenileyebilecek ve hassas bölgelerde su yeterliliği oluşturabilecek hava teknolojilerine yönelik ciddi bir ihtiyaç yarattı. Bulut tohumlama sistemleri, bu teknolojiler yapay yağmuru teşvik edebildiğinden ve kısıtlı su bölgelerinde kullanılabilir suya erişimi genişletebildiğinden, bu zorlukların üstesinden gelmede hayati bir rol oynayabilir. Bu tür teknolojiler özellikle çöl bölgelerinde faydalı olabilir. Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkeleri gibi. Örneğin,BAE, Khalifa Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, araştırmacılar, yağmur damlacıklarının boyutunu önemli ölçüde artırabilen ve onları daha yoğun hale getirebilen nanoteknoloji tabanlı bulut tohumlama materyallerini test ediyor.

Bulut Tohumlama Pazarı Raporunda Profili Oluşturulan Önemli Oyuncuların Listesi

  • RHS Consulting, Ltd.
  • North American Weather Advisors, Inc.
  • Snowy Hydro limited
  • Seeding Operations and Atmospheric Research (SOAR)

Bölgesel Görüşler

Kuzey Amerika’da Pazar Büyümesini Artırmak için Yükselen Teknolojik Gelişmeler Trendi

Kuzey Amerika, iklim kontrol sistemlerindeki yüksek teknolojik gelişmeler nedeniyle en büyük bulut tohumlama pazar payına sahip olacak. Kuzey Amerika’da, iletişim ve gözetim için iklim değiştirici çözümlerin kullanımı da pazar gelişimini yönlendiriyor.

Bölgedeki ülkeler düzensiz yağışlara olan bağımlılıklarını azaltmak ve kendi “yağmur döngülerini” geliştirmek için ortak çaba sarf ettikleri için, Avrupa’nın da bu sektörde sağlıklı bir büyüme oranına sahip olması bekleniyor. Asya Pasifik’teki pazarın ise bölgesel hükümetler tarafından üstlenilen çeşitli yağmur teşvik programlarının yanı sıra ticari uygulamalara yönelik artan talep nedeniyle genişlemesi bekleniyor.

Satın Almadan Önce Sorgulayın:
www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/5g-in-aviation-market-101778

Rekabetçi Peyzaj-

İnovasyonu Teşvik Etmek İçin Kurak Alanlarda Bulut Tohumlamayı Teşvik Eden Devlet Programları

Hindistan gibi ülkelerde su seviyelerini iyileştirmek için yapay yağış teknolojilerinin uygulanmasını artırmak gibi hükümet girişimlerinin, hava kontrol ekipmanı talebini yönlendirmesi bekleniyor. Ayrıca, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Çin’deki hükümetler, hava durumu modifikasyon faaliyetlerine büyük yatırımlar yaparak, piyasa oyuncuları için araştırma ve yenilik için büyük fırsatlar yaratıyor.

Sanayi Geliştirme-

Temmuz 2020: Ulusal Meteoroloji Merkezi (NCM), BAE, NCM’nin Hava İyileştirme Tesisi tarafından üretilen 4.500’den fazla işaret fişeği kullanarak ülke genelinde 219 bulut tohumlama operasyonu gerçekleştirdiğini açıkladı.

Şimdi ilgili daha fazlasını okuyun:

network-759413.mn.co/posts/18455880

shangwich.mn.co/posts/18455920

stemfemmes.mn.co/posts/18456000

careero.mn.co/posts/18455946

thegameoflife-de.mn.co/posts/18455974

network-66643.mn.co/posts/18456056

beyondher.mn.co/posts/18456070

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın: Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd. 308, Supreme Headquarters, Anket No. 36, Baner, Pune-Bangalore Highway, Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon : ABD: +1 424 253 0390

İngiltere: +44 2071 939123

APAC: +91 744 740 1245

E-posta : [email protected]
Fortune Business Insights™
Linkedin | heyecan | Bloglar