Yönlendirilmiş Enerji Silahları Pazar Analizi Raporu, Büyüklük, Sektör Payı, Talep, Kar, Genel Bakış ve 2028 Tahmini

Küresel yönlendirilmiş enerji silahları pazarının büyüklüğünün önümüzdeki yıllarda üstel bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Yönlendirilmiş enerji silahı (DEW) sistemi, düşman teçhizatına, personeline ve tesislerine zarar vermek veya yok etmek için lazer, parçacık ışınları, yüksek güçlü mikrodalgalar vb. gibi yönlendirilmiş enerjiyi kullanır. Fortune Business Insights™ , bu bilgiyi “Yönlendirilmiş Enerji Silahları Pazarı, 2021-2028” başlıklı bir raporda sundu .

Rapora göre, DEW pazarı çeşitli nedenlerden dolayı küresel pazarda çekiş kazanıyor. Örneğin DEW, geleneksel silahlardan daha yetenekli ve avantajlıdır. DEW, daha iyi hassasiyet, hızlı teslimat, modüle edilmiş efektler ve lojistik faydalar sunar. Bu özelliklerin yönlendirilmiş enerji silahları pazarının büyümesini artırması bekleniyor. 

COVID-19 Etkisi-

Küresel sağlık krizi, çeşitli endüstrilerin ve pazarların büyümesini daralttı. Gelişmekte olan ekonomiler şimdi benzeri görülmemiş bir krizle karşı karşıya. Standart işletim prosedürleri ve protokoller alakasız hale geldikçe endüstrilerin dinamikleri büyük ölçüde değişti. Karantinalar, sokağa çıkma yasakları ve sosyal mesafe normları nedeniyle azalan gelirler ve düşük üretimler görülebilir. Bununla birlikte, ekonomiler pandemiyi atlatmaya çalışırken, COVID-19 krizinin olumsuz etkisinin kademeli olarak ortadan kalkması bekleniyor. Durumun bu şekilde ne kadar devam edebileceğini söylemek belirsiz. Bununla birlikte, araştırma raporumuzun derinlemesine analizi, bu niş pazar hakkında kapsamlı bir anlayış kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Örnek PDF Broşürü Alın:
www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/directed-energy-weapons-market-104063

segmentasyon-

Teknoloji temelinde pazar, parçacık ışınlı silahlara, yüksek güçlü mikrodalga teknolojisine ve yüksek enerjili lazer teknolojisine ayrılır. Uygulaması temelinde, piyasa iç güvenlik ve savunma olarak ikiye ayrılır. Ürünler bazında pazar, öldürücü silahlara ve öldürücü olmayan silahlara bölünür. Son kullanıcı temelinde, pazar, hava, kara ve gemi tabanlı dizin enerji silahlarına ayrılır. Coğrafi olarak, pazar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Dünyanın Geri Kalanı olarak kategorize edilmiştir.

Rapor Kapsamı-

Rapor, kapsamlı bir piyasa araştırması için aşağıdan yukarıya ve yukarıdan aşağıya yaklaşımlar kullanılarak geliştirilmiştir. Rapor, bölgesel, ülke ve küresel düzeylerde birden fazla paydaşla yapılan görüşmeler yoluyla toplanan bilgileri içerir. Rapor ayrıca, olası pazarın yanılmaz bir tahmini için PESTLE Analizi ve Porters’ın Beş Kuvvet Analizini de içeriyor. Rapor ayrıca, kilit oyuncuların sıralamaları, önemli pazar eğilimleri, son endüstri gelişmeleri vb. hakkında bilgiler de dahil olmak üzere DEW pazarının rekabet ortamını vurgulamaktadır.

Sürücüler ve Kısıtlamalar-

Pazar Büyümesini Desteklemek için Lazer Silahlarının Artan Talebi

Savunma altyapısını modernize etmek ve geliştirmek için artan yatırımların DEW pazarını yönlendirmesi bekleniyor. DEW’nin insansız hava araçları ve insansız hava araçlarındaki uygulaması için artan oranda benimsenmesinin bir büyüme uyarıcısı olarak hareket etmesi bekleniyor. Büyümenin, yüksek güçlü lazerler ve yüksek güçlü mikrodalga silahlar gibi gelişmiş çözümlere yönelik artan taleple daha da artması bekleniyor. Gelişmiş DEW’lerin geliştirilmesi için artan Ar-Ge faaliyetlerinin de önümüzdeki yıllarda pazarda gelişmesi muhtemeldir. 

Bununla birlikte, DEW’ler yüksek üretim maliyetlerine neden olur ve DEW’leri geliştirmek için çok sayıda endüstri düzenlemesinin pazar büyümesini engellemesi beklenir.

Yönlendirilmiş Enerji Silahları Pazarındaki Kilit Oyuncular:

  • L3Harris Technologies Inc. (The U.S.)
  • Lockheed Martin Corporation (The U.S.)
  • Raytheon Technologies Corporation (The U.S.)
  • BAE Systems (The U.K.)
  • Boeing (The U.S.)
  • Moog Inc. (The U.S.)
  • QinetiQ (The U.K.)
  • Northrop Grumman Corporation (The U.S.)

Bölgesel Görüşler-

Kuzey Amerika Küresel Pazarda Hakimiyetini Koruyacak 

Artan Ar-Ge faaliyetleri ve savunma ve askeri sektörler için artan modern lazer sistemlerinin satın alınmasının, Kuzey Amerika’nın küresel yönlendirilmiş enerji silahları pazar payında en büyük payı kazanmasına yardımcı olması bekleniyor. Lockheed Martin Corporation, L3Harris Technologies Inc, vb. gibi kilit oyuncuların da gelecekteki pazar büyümesinde hayati bir rol oynamaları bekleniyor.

Hindistan, Güney Kore ve Çin gibi ülkelerde artan sınır ötesi çatışmalar, terörist faaliyetler vb.’nin Asya Pasifik’te pazar büyümesini teşvik etmesi bekleniyor. Bu ülkelerden gelen artan savunma harcamalarının pazar büyümesini önemli ölçüde yönlendirmesi bekleniyor.

Almanya, Fransa, Birleşik Krallık gibi ülkelerde artan savunma bütçesinin ve BAE Systems, Rheinmetall AG, QinetiQ vb. gibi kilit oyuncuların, Avrupa’nın önümüzdeki yıllarda önemli bir pazar büyümesine tanık olmasına yardımcı olması bekleniyor.

Ortadoğu, Suudi Arabistan, İsrail, Türkiye vb. ülkelerin savunma sektörünü güçlendirmeye yönelik artan harcamaları nedeniyle ılımlı bir büyüme bekliyor. 

Dünyanın Geri Kalanı’nın, dinamik savaş doğası ve bölgedeki birinci sınıf silahlara yönelik artan talep nedeniyle önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor.

Satın Almadan Önce Sorgulayın:
www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/directed-energy-weapons-market-104063

Rekabetçi Peyzaj-

Gelecekteki Pazar Büyümesini Artıracak Stratejik İttifaklar ve Ürün İnovasyonları

Küresel DEW pazarı, bölgesel ve küresel oyuncularla oldukça parçalanmıştır. Dünya çapındaki önemli oyuncular oyunun zirvesinde kalmak için stratejiler geliştiriyor. Örneğin, Lockheed Martin Corporation, Kasım 2017’de Air Force Research Lab ile bir sözleşme imzaladı. 26,3 milyon ABD doları tutarındaki anlaşma, yüksek güçlü bir makinenin tasarımı, üretimi ve geliştirilmesine yönelik Kendi Kendini Koruma Yüksek Enerjili Lazer Gösterici (SHiELD) programından oluşuyor. savaş uçakları için fiber lazer kanallı enerji silahı.

Sektörel Gelişmeler-

 • Eylül 2020: Lockheed Martin Corporation, modern savaş operasyonlarını değiştirmeyi amaçlayan yeni nesil lazer silah çözümünü sergiledi. Lazer hala deneme aşamasında ve 2025 yılına kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor.
 • Ağustos 2019: Raytheon Technologies ve Northrop Grumman, Stryker savaş araçları için 50 kilovat sınıfında bir lazer silahı geliştirmek üzere ABD Ordusu ile bir sözleşme imzaladı.

Şimdi ilgili daha fazlasını okuyun:

synkretic.mn.co/posts/18456093

padhai.mn.co/posts/18456726

wecanchat.mn.co/posts/18456764

bipolarjungle.mn.co/posts/18456782

kgn.tribe.so/post/5g-in-aviation-market-trends-business-size-share-growth-factor-and-forecast–61936a176f25dbc32feed42e

aftrword.tribe.so/post/5g-in-aviation-market-size-industry-trends-demand-segments-and-forecast-by—61936a5ec9023cb98a93612f

domain.tribe.so/post/5g-in-aviation-market-analysis-trends-regional-insights-segmentation-and-fo–61936af1bba8b31a97ec47f6

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™  uzman kurumsal analiz ve doğru veriler sunarak her büyüklükteki kuruluşun zamanında kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler tasarlayarak, onların işlerine özgü zorlukları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sunarak müşterilerimizi bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bize Ulaşın:
Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.
308, Supreme Headquarters,
Anket No. 36, Baner,
Pune-Bangalore Highway,
Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.
Telefon :
ABD: +1 424 253 0390
İngiltere: +44 2071 939123
APAC: +91 744 740 1245
E-posta : [email protected]
Fortune Business Insights™
Linkedin heyecan Bloglar