Fortune Business Insights’a göre, Yara Bakım Cihazları Pazarı 2025’e Kadar 2949,2 Milyon ABD Dolarına Ulaşacak Smith & Nephew ve diğerleri gibi Önde Gelen Şirketlerin Lansmanlarıyla Destekleniyor

 

Fortune Business Insights tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, küresel yara bakım cihazları pazarının 2017 ve 2025 yılları arasında %5,1’lik sağlıklı bir CAGR’de yükselmesi bekleniyor. Fortune Business Insights, “Yara Bakım Cihazları Pazarı: Küresel Pazar Analizi, Öngörüler ve Tahmin, 2018-2025” başlıklı bir raporda, pazarda büyümeyi sağlayan faktörler hakkında fikir veriyor. Rapora göre, pazar 2017 yılında 1994,8 Milyon ABD Doları değerindeydi ve 2025 yılına kadar 2949,2 Milyon ABD Doları değerinde bir değere ulaşması bekleniyor.

Farklı sektörlerde tanık olunan yeniliklerin bir sonucu olarak, sağlık sektöründeki yara bakımı yönetiminin önümüzdeki yıllarda kayda değer bir büyümeye tanık olması muhtemeldir.

Global Enzim Pazarının Örnek Bir Kopyasını İsteyin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/wound-care-devices-market-100388

Smith & Nephew’in Konumunu Güçlendirmeyi Amaçlayan Yeni Ürün Lansmanı

Küresel yara bakım cihazları pazarı, önde gelen oyuncuların güçlü ağ dağıtımı sayesinde, doğası gereği oldukça konsolidedir. Kaliteli ve markalı ürünlere yönelik artan talep, firmaları pazarda faaliyet göstermeye teşvik etmektedir. Şirketler rekabette ayakta kalabilmek için birleşme ve satın almalara (M&A) ve yeni ürün lansmanlarına odaklanmayı planlıyor. Piyasada bulunan önemli oyunculardan bazıları Smith & Nephew, Cardinal Health, KCI Licensing, Inc., ConvaTec, Inc., Devon Medical Products, BSN medikal, Medela AG ve Talley Group Ltd. Smith & Nephew bir yara bakımı başlattı Ekim 2018’de PICO 7Y olarak adlandırılan cihaz. Bu cihaz dünyadaki ilk portatif tek kullanımlık negatif basınç cihazlarından biridir ve aynı anda iki yarayı tedavi edebilir. FDA, Platform Yara Örtüsü (PWD) adı verilen yeni bir negatif basınçlı yara tedavisi cihazını onayladı. Bu cihaz, gazlı bez veya köpük sargı kullanımını ortadan kaldırmak amacıyla Applied Tissue Technologies LLC tarafından Ocak 2019’da piyasaya sürüldü.

Oldukça Yüksek Taleplere Tanıklık Eden Hiperbarik Oksijen Tedavisi

Ürün açısından, hiperbarik oksijen tedavisi, nekrotizan ve iyileşmesi zor doku yaralarının tedavisi için çeşitli klinik faydalar sunar. Bu faktör göz önüne alındığında, segmentin yara bakım pansumanları ve cihazları arasında yüksek talep görmesi bekleniyor. Ayrıca 2017 yılında küresel pazarda %7’lik bir paya sahiptir.

Kuzey Amerika’da Pazarın Büyümesine Yardımcı Olan Ürünlere Kolay Erişilebilirlik

Kuzey Amerika’daki yara bakım cihazları pazarı, 2017 yılında 796,4 Milyon ABD Doları değerindeydi ve tahmin yıllarında daha yüksek bir oranda büyümesi bekleniyor. Artan geriatrik kirlilik ve yara bakımı tedavisi konusunda artan farkındalık, bu bölgedeki pazarı yönlendiren kilit faktörlerdir. Ayrıca, ABD’de farklı ülser türlerinin artan prevalansının pazarın büyümesini kolaylaştırması ve yara bakım sargılarına olan talebi artırması bekleniyor. CDC tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, ABD, her yıl basınç ülseri olan 2,5 milyon hastayı kayıt altına alıyor. Kuzey Amerika’nın yanı sıra Asya Pasifik’in özellikle Çin ve Hindistan’daki geniş nüfus tabanları nedeniyle çekici bir büyüme göstermesi bekleniyor. Ayrıca, bu bölgede artan diyabet prevalansının Asya Pasifik pazarını yönlendirmesi bekleniyor.

Hızlı satın al

www.fortunebusinessinsights.com/checkout-page/100388

Yara Bakım Cihazları İçin Yakıt Talebi için Hükümetlerin Harcamalarında Artış

Geriatrik popülasyonda diyabetik ayak ülseri gibi kronik hastalıkların artan prevalansı ve obezite, pazarın büyümesini sağlıyor. Bu, yara bakım terapilerine ve yara bakımı tıbbi cihazlarına olan talebi daha da artıracaktır. Diyabetik ayak ülserlerinin iyileşmesi zaman aldığından yara bakım ürünleri iyileşme süresini kısaltmaya ve hastanın yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı olur. Buna ek olarak, hastalar arasında hijyenik koşullar konusunda artan farkındalık, yara bakım cihazlarına olan talebi artırmaktadır. Özellikle gelişmekte olan ülkelerde kişi başına düşen sağlık harcamaları ve harcanabilir gelir nedeniyle pazarın büyümesi hızlanıyor. Kronik yaraları tedavi etmek için iyot bazlı ve bitki bazlı gibi anti-enfektif yara örtülerine yönelik artan talep trend. Bunun tahmin döneminde küresel pazarı yönlendirmesi bekleniyor. Yara bakım cihazları pazarının, hükümetler tarafından bölgeler arasında artan sağlık harcamalarının bir sonucu olarak büyüme fırsatlarına tanık olması muhtemeldir. Buna ek olarak, nanoteknoloji, elektromanyetik terapi ve elektrik stimülasyonu gibi yeni yara bakım tedavilerinin piyasaya sürülmesi, önümüzdeki yıllarda yara bakım cihazlarının benimsenmesini artıracaktır.

Herhangi bir sorunuz mu var? Uzmanlarımıza Sorun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/wound-care-devices-market-100388