Vagus Siniri Stimülasyon Piyasası %11.4 CAGR’de 1,194.4 Milyon $ Değerinde; Kuzey Amerika’da Pazarı Canlandırmak için Gelişmiş Tedavi Tekniklerinin Daha Fazla Alımı: Fortune Business Insights™

 

Küresel vagus sinir stimülasyonu (VNS) pazar büyüklüğünün 2026 yılına kadar 1,194.4 milyon ABD Dolarına ulaşması ve tahmin süresi boyunca %11,4’lük bir CAGR sergilemesi bekleniyor. Bulaşıcı olmayan bir beyin hastalığı olan epilepsinin dünya çapındaki yüksek prevalansının bu pazarın büyümesini hızlandıracağı tahmin edilmektedir, “Vagus Sinir Stimülasyonu (VNS) Pazar Büyüklüğü, Paylaşım ve Sektör Analizi, Türe Göre” başlıklı son Fortune Business Insights™ raporu ( İnvaziv ve Non-invaziv {nVNS}), Uygulamaya Göre (Epilepsi, Tedaviye Dirençli Depresyon (TRD) ve Diğerleri), Son Kullanıcıya Göre (Hastaneler ve Özel Klinikler) ve Bölgesel Tahmin, 2019-2026” durumları. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), dünyada 50 milyona yakın insanın epilepsiden muzdarip olduğunu tahmin ediyor ve bunların yaklaşık %80’i düşük ve orta gelirli ülkelerde yaşıyor. DSÖ, epilepsi ile yaşayanların %70’inin uygun tedavi verildiği takdirde nöbetsiz bir yaşam sürebileceğini düşünmektedir. Vagus sinir stimülasyon tekniği, epilepsi için etkili bir tedavi seçeneği olarak giderek artmaktadır. VNS yöntemi, epileptik hastalarda düzensiz, nöbet indükleyen beyin aktivitesini bastırmak için hafif elektriksel uyarılar gönderen sol vagus sinirine bir nabız uyarıcısının yerleştirilmesini içerir. Bu nedenle, epilepsi tedavisinde VNS tekniğinin kanıtlanmış etkinliği, sağlık hizmetlerine olan talebi artırmakta ve vagus sinir stimülasyonu pazar trendlerini yönlendirmektedir.

Araştırma Raporunun Örnek Bir Kopyasını Talep Edin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/vagus-nerve-stimulation-vns-market-101184

Raporda Profili Yer Alan Öne Çıkan Şirketler:

tVNS Technologies GmbH
Parasym Ltd
biyokontrol
Yenilikçi Sağlık Çözümleri A.Ş.
elektroCore, Inc.
LivaNova PLC
Pazar Kısıtlaması

Pazar Beklentilerini Azaltmak için Pahalı Tedavi Prosedürü

Baş analistlerimizden biri, “VNS pazarının büyümesi, VNS tedavisinin yüksek maliyeti nedeniyle bir engele çarpabilir” diyor. Chicago merkezli Epilepsi Vakfı, VNS tedavisinin ameliyatlar ve implantlar da dahil olmak üzere yaklaşık 20.000 $ ‘a mal olduğunu belirtiyor. Prosedür sigorta kapsamında olsa da, büyük bir grup insan hala sigortasız ve bu nedenle terapiyi karşılayamayabilir. Ayrıca New England Journal of Medicine’de yayınlanan bir araştırma, epilepsi hastalarının yaklaşık %33’ünün ilaca dirençli epilepsi hastası olduğunu ortaya koydu. Bu hastalar, tedaviyi tamamlamak için maddi imkanı olmayan ortalama bir hasta için maliyetli olabilen, uzun bir süre boyunca daha fazla ve daha iyi sağlık hizmetine ihtiyaç duyarlar. Diğer bir önemli kısıtlama, gelişmekte olan ülkelerdeki nörolojik bozukluklar için gelişmiş tedavilere düşük farkındalık ve erişim eksikliğidir; bu, tahmin süresi boyunca bu pazarın genişlemesini ciddi şekilde sınırlayabilir.

Hızlı satın al

www.fortunebusinessinsights.com/checkout-page/101184

Bölgesel Analiz

Kuzey Amerika’da Pazarı Güçlendirmek için Hasta Dostu Geri Ödeme Politikaları

2018’de 244,7 milyon ABD doları pazar büyüklüğü ile Kuzey Amerika, önümüzdeki on yılda vagus sinir stimülasyonu pazar payına hakim olmaya hazırlanıyor. Komuta pozisyonuna atfedilebilecek ana neden, bölgedeki VNS cihazları için uygun sağlık geri ödeme politikalarıdır. Ek olarak, nörolojik hastalıklar hakkında yüksek farkındalık ve gelişmiş VNS tekniklerinin mevcudiyeti, Kuzey Amerika’daki pazarı daha da yönlendirecektir.

Avrupa’nın, invaziv olmayan VNS prosedürlerine artan CE sertifikası verilmesi nedeniyle etkileyici bir CAGR’de büyümesi öngörülmektedir. Asya-Pasifik, bu pazar bağlamında henüz kullanılmayan bir bölge olmaya devam ediyor ve bu, yerel ve küresel oyuncular için çeşitli fırsatlar yaratacak, diyor vagus sinir stimülasyonu pazar raporu.

Rekabetçi Peyzaj

Tekelleşen Rekabet Piyasanın Öne Çıkan Özelliği Olacak

VNS tedavisi pazarı, piyasada faaliyet gösteren sınırlı sayıda oyuncu nedeniyle tekelci rekabet ile karakterize edilir. Bu oyuncular yenilikçi, invaziv olmayan VNS tedavi seçenekleri geliştirmeye odaklanmış durumda ve teklifleri için düzenleyici onaylar tarafından teşvik ediliyor.

Herhangi bir sorunuz mu var? Uzmanlarımıza Sorun:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/speak-to-analyst/vagus-nerve-stimulation-vns-market-101184