Endoskopik Darlık Yönetim Cihazları Pazar Raporu 2021 : Sektör İçgörüleri, Tahmini Verim, Son Gelişmeler ve Baskın Bölgeler ve Ülkeler Verileriyle 2027’ye Kadar Tahmin

Fortune Business Insights’ın “Endoskopik Striktür Yönetim Cihazları pazarı”, Share and Global Trend By Product Type (Stent, Bougie Dilator) başlıklı raporuna göre, teşhis tekniklerindeki gelişmeler, küresel endoskopik striktür yönetim cihazları pazarını yönlendirecek kilit faktör olacak. , Balon Dilatör), Uygulamaya Göre (Özofagus, Safra, Kolon, Pilorik, Diğerleri), Son Kullanıcılara Göre (Hastaneler, Ayaktan Cerrahi Merkezleri, Özel Klinikler, Diğerleri) ve 2026’ya Kadar Coğrafya Tahmini”. Rapor ayrıca, yaklaşan piyasa eğilimlerini ve tahmin süresi boyunca piyasayı şekillendirmede çok önemli olacak faktörleri vurgulamaktadır.

Endoskopi, doktorlar tarafından vücuttaki iç organları araştırmak ve ameliyat etmek için yaygın olarak kullanılan minimal invaziv bir tıbbi yöntemdir. İşlem büyük kesiler yapılmasını gerektirmez ve vücuttaki küçük bir kesiden hatta ağız gibi bir açıklıktan yapılabilir. Darlık, vücuttaki bir tüp veya kanalın anormal daralmasını ifade eder. Bir tümörün veya yara izinin bir sonucu olabilir. Örneğin yemek borusu kanserinin kötü huylu darlıklara neden olduğu bilinmektedir. Endoskopik dilatasyon, genellikle kolon veya yemek borusundaki darlıkların neden olduğu tıkanıklıkları gidermek için uygulanan bir önlemdir.

Araştırma Raporunun Örnek Bir Kopyasını Talep Edin:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/sample/endoscopic-stricture-management-devices-market-101053

Pazar Büyümesini Desteklemek için Darlıkların Artan Yaygınlığı

Journal of Urology’de yayınlanan bir araştırma, ABD’de artan obezite oranlarının gömülü penis adı verilen benzersiz bir ürolojik duruma neden olduğunu buldu. Bu sıkıntı, Amerikalılar arasında üretral darlık görülme oranını artırıyor. Bu gerçekler, obezite ve diyabet gibi kronik hastalıklar giderek daha yaygın hale geldiğinden, küresel endoskopik darlık yönetim cihazları pazarının büyümesi için büyük fırsatlar vaat ediyor. Darlık yönetim cihazlarına olan talep arttıkça, küresel endoskopik darlık yönetim cihazları pazar büyüklüğü istikrarlı bir genişleme için ayarlanmıştır.

Pazar Rekabeti Artan Yeniliklerle Artacak

Küresel endoskopik darlık yönetim cihazları pazarındaki ana katılımcılar, enerjilerini pazar için yenilikçi ürünler üretmeye odaklamaktadır. Örneğin, Boston Scientific Corporation, pankreas psödokistlerinin minimal invaziv endoskopik drenajını sağlayan AXIOS Stent ve Elektrokoter Geliştirilmiş İletim Sistemini geliştirdi. Ayrıca, yeni ürünlere yönelik düzenleyici izinler, şirketlerin araştırma yatırımlarını artıracaktır. Örneğin, 2017’de FDA yeşili, PENTAX Medical’in Barrett’s Yemek Borusunu etkin bir şekilde tedavi eden C2 CryoBalloon Ablasyon Sistemini işaret etti.

Fortune Business Insights, küresel endoskopik darlık yönetim cihazları pazarındaki bazı önemli oyuncuları tanımlar. Bunlara Merit Medical Endotek, Boston Scientific Corporation, Richard Wolf GmbH, HOBBS MEDICAL INC., Teleflex Incorporated, Ovesco Endoscopy AG, CONMED Corporation ve diğerleri dahildir.

Piyasayı Artırmak için Özofagus Bozukluklarının Artan Örnekleri

Yemek borusu, yiyecek ve sıvıları ağızdan mideye taşımanın kritik işlevini yerine getiren önemli bir vücut parçasıdır. En yaygın rahatsızlık, dünya çapında düzenli bir olay haline gelen Gastroözofageal Reflü Hastalığıdır (GERD). Örneğin, Uluslararası Gastrointestinal Bozukluklar Vakfı’na göre GÖRH, Kuzey Amerika’daki insanların yaklaşık %18 ila 28’ini etkiler. Bu, GERD ve diğer özofagus hastalıklarının artan prevalansı hasta havuzunu genişleteceğinden, küresel endoskopik striktür yönetim cihazları pazarının genişlemesi için iyi bir haberdir.

Bununla birlikte, hızla şişen bir hasta havuzuna sahip olmasına rağmen, özellikle gelişmekte olan ülkelerde endoskopik darlık teknolojisiyle ilgilenen eğitimli profesyoneller ve uzmanlar konusunda endişe verici bir eksiklik bulunmaktadır. Talep ve arz uyumsuzluğu, bu ülkelerdeki maliyet prosedürlerini de tırmandıracaktır. Sonuç olarak, küresel endoskopik darlık yönetim cihazları pazarı, tahmin süresi boyunca sınırlı bir büyüme yaşayabilir.