Performans Kumaşları Pazar Büyüklüğü Endüstri Analizi, Kilit Oyuncular, Ticaret, 2028’e Yönelik Temel Sürücüler Tahmini

Küresel performans kumaşları pazar büyüklüğünün tahmin döneminde önemli ölçüde büyümesi bekleniyor. Sağlık ve inşaat endüstrisinden performans kumaşlarına yönelik artan talebin pazar büyümesini desteklemesi muhtemeldir. Fortune İş Insights ™ başlıklı raporunda bu bilgiyi bahseder ” Performans Kumaşlar Market, 2021-2028. ” 

Performans kumaşları, leke koruması, vücut havalandırması, sıcaklıkta ısıtma, su geçirmezlik, alev direnci ve koku sapması gibi çeşitli faydalar sunan olağanüstü kumaş malzemeleridir. Fiber, zorlu iş yeri koşullarının üstesinden gelmek için kullanılır. Sağlık ve inşaat sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadırlar. İnşaat sektöründeki hızlı gelişimin ürün talebini önemli ölçüde artırması muhtemeldir. Ayrıca, performans kumaşları, inşaat sektöründeki çeşitli alanlarda, çalışanları kazalardan ve diğer zararlardan korumak için kullanılmaktadır. Bu nedenle, bu faktörün önümüzdeki yıllarda pazar büyümesini artıracağı tahmin edilmektedir.

COVID-19’un Etkisi

İlaç Sektöründe Pazar Büyümesini Teşvik Eden Kumaşın Kabulü

Performans kumaşları, ilaç sektöründe yüz maskeleri üretmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Malzemeden yapılan maskeler, ürün talebini artırabilen COVID-19 virüsüne karşı mükemmel koruma sağlar. Maske yapımında kullanılan kumaş, insanları enfeksiyondan korumak için daha nefes alabilir ve etkili bir yöntemdir. Ayrıca, enfeksiyonların yayılmasını kontrol altına almak için gelişmiş koruyucu donanım oluşturmaya yönelik hükümet girişimleri, pazar büyümesini kolaylaştırdı.

Örnek PDF Broşürü Alın;

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/request-sample-pdf/performance-fabric-market-104230

segmentler

Türüne göre pazar, yüksek mukavemetli polyester, kaplamalı kumaşlar, kompozit kumaşlar, poliamid, aramid ve diğerlerine ayrılmıştır. Uygulamaya göre, savunma ve kamu güvenliği, endüstriyel, yangınla mücadele, inşaat, spor giyim, otomotiv ve havacılık ve diğerleri olarak sınıflandırılır. Coğrafi olarak, Avrupa, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Asya Pasifik ve Orta Doğu ve Afrika’ya yayılmıştır.

Raporun Önemli Noktaları

 • Bu rapor, en iyi segmentleri ve en son pazar trendlerini analiz eder
 • Sürükleyici ve kısıtlayıcı faktörleri ve COVID-19’un küresel pazar üzerindeki etkisini kapsamlı bir şekilde tartışıyor.
 • Rapor, pazarda faaliyet gösteren önde gelen şirketlerin üstlendiği stratejileri ve bölgesel gelişmeleri inceliyor.

Sürücüler ve Kısıtlamalar

Sanayi ve Savunma Sektörlerinden Pazar Büyümesini Hızlandırmak için Artan Talep

Performans kumaşları zorlu çalışma ortamlarında kazaları önleyen koruyucu kumaş malzemesidir. Kumaş malzemesi işçileri kazalardan korur. Zorlu işyerlerinde çalışanların güvenliğine ilişkin artan farkındalığın, performans kumaşlarına olan talebi artırması bekleniyor. Ayrıca petrokimya, imalat, petrol ve gaz ve madencilik sektörlerinde çalışanları işyerinde yüksek basınç ve sıcaklıklara karşı korumak için kullanılır. Hükümetler, endüstrilerde ve zorlu çalışma ortamlarında performans kumaşlarının kullanımını teşvik ediyor. Dolayısıyla, bu faktör performans kumaşları pazarının büyümesini sağlayabilir. 

Ancak, performans kumaşları üretmek için gereken hammadde fiyatlarındaki dalgalanmalar ve sürekli rekabet eden bir pazar, pazar büyümesini engelleyebilir.

Bölgesel Görüşler

Asya Pasifik’te Pazar Büyümesini Desteklemek için Savunma ve Sanayi Sektörlerinden Artan Ürün Talebi

Asya Pasifik’in, kumaşın savunma ve sanayi sektörleri tarafından artan şekilde benimsenmesi nedeniyle performans kumaşları pazar payına hakim olması bekleniyor. Ayrıca, yaşam tarzındaki değişiklik ve kişi başına düşen gelirin artması, ürün talebini çekmekten sorumludur. Ayrıca, Çin’deki düşük üretim maliyetlerinin bölgedeki pazar büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Kuzey Amerika’da, tüketiciler arasında fitness ve hijyen konusunda artan farkındalığın ürün talebini artırması bekleniyor. Buna ek olarak, inşaat ve tasarım endüstrisinin gelişiminin bölgedeki pazar büyümesini yönlendirmesi muhtemeldir.

Avrupa’da kamu güvenliği ve savunma sektörlerinden gelen güçlü ürün talebinin ürün talebini artırması muhtemeldir. Çalışan güvenliğine ilişkin farkındalık ve katı yasaların benimsenmesi, muhtemelen pazar büyümesini artıracaktır.

Rekabetçi Peyzaj

Tanınmış Şirketler Pazar Erişimini Artırmak İçin Genişleme Stratejileri Geliştirecek

Önde gelen şirketler, küresel olarak bir üretim üssü kurarak çeşitli bölgelerdeki faaliyetlerin stratejik genişlemesini içeriyor. Bu strateji, küresel erişimlerini artırabilir. Şirketler, kumaşların gücünü artırmak için teknolojik olarak gelişmiş üretim teknolojisini birleştirdi. Ayrıca iş akışı verimliliğini artırır ve hedeflerine ulaşmalarını sağlar. Ayrıca şirketler, pazardaki konumlarını güçlendirmek için performans kumaşlarına sahip yüz maskeleri gibi yenilikçi ürünler piyasaya sürüyor.

Sanayi Geliştirme

 • Nisan 2020: DuPont, işyeri kazalarına karşı koruma sağlayan kumaşlar ve KKD kitleri üretmek için Tyvek® 1222A’yı sattı. Bu strateji, şirketin kumaş üretimi alanında pazardaki konumunu güçlendirmesini sağladı. 

Performans Yapıları Pazar Raporunda Profili Oluşturulan Kilit Oyuncuların Listesi

 • DuPont

 

 • Kraliyet TenCate NV

 

 • Toray Endüstrileri

 

 • Hexcel ve Omnova Çözümleri

 

 • Owens Corning’in

 

 • Spradling Uluslararası

 

 • Novustex

 

 • Kraliyet

 

 • Linz Tekstil

 

 • Sigmateks

Bu Raporu Satın Almadan Önce Sorgulayın:

www.fortunebusinessinsights.com/enquiry/queries/performance-fabric-market-104230

Diğer İlgili Raporları Görüntüle:

www.wboc.com/story/45304699/Coating-Resins-Market-Share-Outlook-and-Global-Opportunity-Analysis-2020-2027

www.wicz.com/story/45304699/Coating-Resins-Market-Share-Outlook-and-Global-Opportunity-Analysis-2020-2027

www.ktvn.com/story/45304699/Coating-Resins-Market-Share-Outlook-and-Global-Opportunity-Analysis-2020-2027

www.rfdtv.com/story/45304699/Coating-Resins-Market-Share-Outlook-and-Global-Opportunity-Analysis-2020-2027

www.wrde.com/story/45304699/Coating-Resins-Market-Share-Outlook-and-Global-Opportunity-Analysis-2020-2027

www.htv10.tv/story/45304699/Coating-Resins-Market-Share-Outlook-and-Global-Opportunity-Analysis-2020-2027

www.snntv.com/story/45304699/Coating-Resins-Market-Share-Outlook-and-Global-Opportunity-Analysis-2020-2027

www.wpgxfox28.com/story/45304699/Coating-Resins-Market-Share-Outlook-and-Global-Opportunity-Analysis-2020-2027

www.wtnzfox43.com/story/45304699/Coating-Resins-Market-Share-Outlook-and-Global-Opportunity-Analysis-2020-2027

 

Hakkımızda:

Fortune Business Insights™ doğru veriler ve yenilikçi kurumsal analizler sunarak her büyüklükteki kuruluşun uygun kararlar almasına yardımcı olur. Müşterilerimiz için özgün çözümler üreterek, işlerine özgü çeşitli zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oluyoruz. Amacımız, faaliyet gösterdikleri pazara ayrıntılı bir genel bakış sağlayarak onları bütünsel pazar istihbaratıyla güçlendirmektir.

Bizimle iletişime geçin:

Fortune Business Insights™ Pvt. Ltd.

308, Yüksek Karargah,

Anket No. 36, Baner,

Pune-Bangalore Otoyolu,

Pune – 411045, Maharashtra, Hindistan.

Telefon:

ABD:+1 424 253 0390

İngiltere : +44 2071 939123

APAC : +91 744 740 1245

E-posta:  [email protected]

LinkedIn

Facebook

heyecan